ČUVENI RUSKI LEKAR se drugi put namerno zarazio koronom i otkrio JEDNU NEVEROVATNU STVAR O VIRUSU
Podeli vest
Lekar iz Rusije, Aleksandar Čepurnov (69) prvi put se inficirao virusom slučajno, i to u februaru prilikom skijanja u Francuskoj. Stanje mu nije zahtevalo hospitalizaciju i oporavio se kod kuće, u Sibiru.
Nakon oporavka, on i njegov tim sa Instituta za kliničku i eksperimentalnu medicinu u Novosibirsku pokrenuli su studiju o antitelima na koronavirus nakon koje su ustanovili da nivo antitela brzo opada.
Od poslednjeg izveštaja o epidemiološkoj situaciji u Republici Srpskoj, izvršeno je testiranje 1.674 laboratorijska uzorka, a novi virus korona potvrđen je kod 842 osobe.
31.10.2020
12:02
- Na kraju trećeg meseca od trenutka kada sam se razboleo, antitela više nisu otkrivena - rekao je Čepurov.
Da bi to proverio, rešio je da se ponovo inficira, ovog puta namerno, tako što se bez zaštite izložio inficiranim pacijentima. Ovog puta, posledice su bile teže.
- Odbrana mog tela pala je tačno šest meseci nakon što sam dobio prvu infekciju. Prvi znak bila je upala grla - rekao je.
Foto: AP Photo/Luca Bruno
Njegova druga infekcija bila je daleko ozbiljnija i bio je hospitalizovan.
- Pet dana temperatura nije padala ispod 39C. Izgubio sam čulo mirisa, promenilo mi se čulo ukusa. Šestog dana bolesti, CT pluća je bio čist, a tri dana nakon tog snimka, rendgen je pokazao dvostruku upalu pluća. Virus je nestao prilično brzo. Posle dve nedelje više nije otkriven - ispričao je Čepurnov.
Zaključak koji je nakon svega izveo je da se ne treba uzdati u kolektivni imunitet. Što se vakcina tiče, on poručuje da će vakcine možda i dati imunitet, ali će on biti privremen.
Čepurnov je po zvanju virolog, a radi u Državnom istraživačkom vektorskom centru za virusologiju i biotehnologiju u Sibiru, koji je proizveo drugu rusku vakcinu protiv kovida 19, poznatu kao EpiVacCorona.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Od poslednjeg izveštaja o epidemiološkoj situaciji u Republici Srpskoj, izvršeno je testiranje 1.674 laboratorijska uzorka, a novi virus korona potvrđen je kod 842 osobe.
Kineski predsednik Si Đinping, prema procenama američke obaveštajne zajednice, pokazuje znake duboke i sve izraženije sumnjičavosti, što u Vašingtonu izaziva ozbiljnu zabrinutost zbog stabilnosti vrha kineskog vojnog i političkog sistema, piše Njujork tajms pozivajući se na više izvora upoznatih sa tim analizama.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić bio je razapet u tajkunskim medijima sve dok nije postalo očigledno da je upravo on ideolog obojene revolucije u Srbiji i vođa blokaderskog pokreta.
Savet Evrope je danas objavio na svojoj internet prezentaciji izveštaj Manivala (Komitet eksperata za procenu mera za sprečavanje pranja novca i finansiranja terorizma) o uzajamnom evaluaciji Srbije, koji je usvojen na plenarnom zasedanju tog tela u decembru 2025. godine.
Narodni poslanik, lider Ekološkog ustanka i blokader Aleksandar Jovanović Ćuta je tokom nedavnog televizijskog gostovanja jasno stavio do znanja svima da se kaje zbog podrške blokaderima.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Vanrednom kontrolom veterinarskih inspektora Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, sprovedenom juče (4. februara) u mlekari ''Kikinda'' u Kikindi, otkrivene su ozbiljne nepravilnosti u vezi sa označavanjem rokova upotrebe sira.
U većem delu zemlje danas će biti promenljivo oblačno, u košavskom području i na planinama i vetrovito, a posle podne i uveče u Bačkoj, Sremu i zapadnoj Srbiji ponegde sa kratkotrajnom kišom. Temperatura će se kretati od -3 do 14 stepeni.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su D. I. (30) iz okoline Bača, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.
Policajci u Šidu su uhapsili N. I. (38), zbog sumnje da јe izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružјa i eksplozivnih materiјa.
Policija u Zemunu uhapsila je četiri osobe zbog sumnje da su organizovali i izvršili brutalno razbojništvo nad državljaninom Srbije koji je došao na odmor iz Švajcarske.
Na društvenim mrežama se pojavio uznemirujući video i svedočenje žrtve iz Nigerije, u kojem tvrdi da je Bono Voks frontmen grupe U2 seksualno zlostavljao nju i njenog brata.
Kultni nadimak Bata, po kojem je Velimir Živojinović ušao u istoriju filma, nije nastao na snimanju niti u kafani, već zbog jedne neobične odluke u školskoj kancelariji u Nišu.
Koncertom Simfonijskog orkestra RTS-a, uz violinistu Stefana Milenkovića i dirigenta Srboljuba Dinića, sinoć je obeležen Dan Velike dvorane Kolarčeve zadužbine.
Animirani film "Tri sestre", inspirisan potresnom crnogorskom legendom o tri sestre iz Prčnja koje su umrle čekajući istog muškarca, našao se među kandidatima za Oskara u kategoriji kratkog animiranog filma.
Borislav Pekić, srpski pisac i politički disident, koji je zbog komunističkih vlasti robijao i živeo u egzilu po povratku u Srbiju krajem osamdesetih dočekan je od čitalaca i kulturne javnosti sa velikim poštovanjem.
Gotovo svako domaćinstvo ima bar jednu čarapu bez para, a pitanje gde nestaju tokom pranja i dalje zbunjuje mnoge. Iako deluje kao mala misterija, razlozi su sasvim jednostavni i lako objašnjivi.
Supruga Kristijana Golubovića Kristina Spalević odlučila je da mu priredi neuobičajen tretman za mršavljenje koji topi masti, ali ni Kristijan nije mogao da sakrije svoj šok kad je saznao šta ga čeka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar