• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

15.11.2020

12:39

VREĐALA, PA KRENULA U FIZIČKI OBRAČUN! Italijanka koja negira postojanje koronavirusa napala hitnu pomoć!

Vesti

VREĐALA, PA KRENULA U FIZIČKI OBRAČUN! Italijanka koja negira postojanje koronavirusa napala hitnu pomoć!

Podeli vest

Žena iz Milana, jedna od mnogih u Italiji koji negiraju postojanje pandemije i korona virusa, prvo je vikala i vređala a zatim i fizički napala osoblje hitne pomoći koji su došli da bi pomogli osobi koja je sa simptomima kovida-19 trebala da bude prebačena u bolnicu

Ona je optužila medicinsko osoblje da su “teroristi i da kruže gradom sa upaljenim svetlima i sirenama samo da bi prepali svet”, piše dnevni list "Koriere dela Sera".

U Lombardiji, koja je od svih italijanskih regija najviše pogođena pandemijom i gde je koronavirus virus do sada prouzrokovao smrt 19.000 osoba, brojni su onih koji negiraju da virus uopšte postoji.

Proteklih dana, podseća list, na društvenim mrežama pojavili su se video snimci, navodno ispred ulaza u hitnu pomoć, čiji autori tvrde da ne postoji nikakva vanredna situacija, ili drugi koji dokazuju agresivnošću, poput žene iz Milana, da je sve izmišljeno i da vlasti neosnovano plaše i uznemiravaju narod.

Foto: Tanjug/AP

Žena o kojoj piše "Koriere dela Sera" je prijavljena policiji i protiv nje je podnesena kaznena prijava.

Univerzitetski profesor iz predmeta javna i politička komunikacija Luidzi Di Gregorijo, u svom tekstu za list “Il Fato Kotidijanio” negazioniste naziva “imbecilnim narodom” i poziva se na naučno istraživanje koje je utvrdilo vezu između funkcionisanja mozga jednog negacioniste i početka bolesti demencije.

- Teško je se boriti protiv negacionista jer pripadaju u raznim grupama, skepticima, glupacima, površnima osobama, arogantnim, onima kojih se ne brinu ni za koga - tvrdi profesor Gregorijo.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set