Sjedinjene Američke Države spremaju se da u narednim nedeljama prošire sankcije za gasovod Severni tok 2, rekli su visoki zvaničnici administracije Donalda Trampa
Kako su naveli, odlazeća Trampova adminstracija sprema se da "u bliskoj budućnosti" donese novi paket sankcija koji bi odobrio Kongres, čime veruje da će naneti udarac projektu za prenos gasa od Rusije do Nemačke, koji sprovodi državna kompanija Gasprom, prenosi Rojters.
Navodno, nove mere će biti spremne „u bliskoj budućnosti".
Rusija je ovog meseca nastavila izgradnju gasovoda vrednog 9,5 milijardi evra, nakon jednogodišnje pauze zbog američkih sankcija. Do sada je izgrađeno 90 odsto gasovoda. Predviđena je izgradnja dva kraka gasovoda ukupnog kapaciteta 55 milijardi kubnih metara gasa godišnje.
Postavljanje cevi gasovoda „Severni tok 2“ u ekonomskoj zoni Danske počinje 15. januara 2021. godine, objavila je pomorska uprava te zemlje i tako najavila ulazak u finalnu fazu ovog velikog projekta koji je, da bi bio realizovan, morao da se bori sa brojnim neprijateljima. Pre svega sa SAD koje smatraju da je reč o političkom projektu koji preti energetskoj bezbednosti Evrope.
Izgradnja gasovoda suspendovana je decembra prošle godine nakon što je švajcarska kompanija "Olsiz" odustala od postavljanja cevi zbog mogućih sankcija SAD. Amerika smatra da projekat ugrožava sigurnost EU i jača njenu zavisnost od energenata iz Rusije.
Danas je nastavljena izgradnja gasovoda "Severni tok 2" kojim će se udvostručiti kapacitet dostavljanja prirodnog gasa iz Rusije u Nemačku preko Baltičkog mora, saopšteno je danas iz konzorcijuma koji realizuje projekat
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević govorio je o značaju činjenice da je predsednik SAD Donald Tramp na društvenoj mreži podelio intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u ekskluzivnom intervjuu za američki portal "Breitbart News" da je predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp ubedljivo najpopularniji američki politički lider u Srbiji u poslednjih nekoliko decenija.
Sjedinjene Američke Države istovremeno uvode nove sankcije protiv Rusije i govore o spremnosti za pregovore, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Sergej Rjabkov.
Svaka vojna akcija SAD protiv Kube dovela bi do krvoprolića sa nesagledivim posledicama po regionalni mir i stabilnost, poručio je danas kubanski predsednik Migel Dijaz-Kanel.
Kineski izvoz u aprilu skočio je za 14,1 odsto u odnosu na isti mesec prošle godine, i to u trenutku kada se Peking i dalje nosi sa višim američkim tarifama, pritiskom na svetsku trgovinu i sve zategnutijim odnosima velikih sila, saopštile su kineske vlasti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Danas je nastavljena izgradnja gasovoda "Severni tok 2" kojim će se udvostručiti kapacitet dostavljanja prirodnog gasa iz Rusije u Nemačku preko Baltičkog mora, saopšteno je danas iz konzorcijuma koji realizuje projekat
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Dok blokaderi i deo opozicije u Srbiji godinama ćute na napade koji dolaze iz regiona, hrvatski evroparlamentarac Tonino Picula ponovo je pokazao šta zaista misli o Srbiji i njenom predsedniku Aleksandru Vučiću.
Kako blokaderi objavljuju na društvenim mrežama, propali glumac i blokader Dragan Bjelogrlić dovodi hrvatskog režisera Branka Šmita u Srbiju da bi snimao film o studentima-blokaderima!
Nakon incidenta koji se dogodio na 17. redovnoj sednici Skupštine opštine Trstenik, podneta je krivična prijava protiv Bojana Petrovića, odbornika Narodnog pokreta Srbije .
Najnoviji ispad i jeziva objava na društvenoj mreži Iks od strane Biljane Stojković, dokaz je da je mržnja blokadera i lažne političke elite u našoj zemlji zvanično probila sve granice i dno ljudskosti.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Cena trešanja drastično su pale u odnosnu na početak sezone, pa se sada prodaju od 160 do 200 dinara po kilogramu. Najpoznatije sorte su, kažu prodavci, "Doktorka" i "Herc", a za razliku od prošle godine, roda ima na pretek.
Grčko ostrvo Evija, popularno među srpskim turistima, jutros je pogodio zemljotres jačine 4,3 stepena po Rihterovoj skali, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
U Guči se ove godine održava jubilarni 65. Sabor trubača! Prema najavama organizatora, finalni program i najatraktivniji deo Sabora - izbor najboljeg trubača i orkestra zakazan je za vikend od 7. do 9. avgusta.
TS Media, multimedijalni segment Telekoma Srbija, u saradnji sa Sava Centrom, od 12. do 14. juna, organizuje besplatne večernje projekcije remasterizovanih domaćih filmskih klasika na krovu Sava Centra.
Radoš Bajić dobitnik je nagrade "Zlatni vitez" na Međunarodnom filmskom festivalu u Sevastopolju za najbolju glavnu mušku ulogu u filmu "Čuvar ikone Svetog Đorđa".
Stručnjak za baštovanstvo Patrik Martin je otkrio koje četiri biljke su idealne za one koji žele uređeno dvorište bez puno rada. Ne samo da olakšavaju održavanje, već i smanjuju potrošnju vode tokom leta.
Bivša rijaliti učesnica Jelena Ilić, koja je javnosti poznata i kao bivša supruga Ivana Marinkovića, potpuno je promenila svoj izgled nakon razvoda i danas izgleda neprepoznatljivo.
Pevač Hasan Dudić otkrio je kako nije znao da je njegov sin Miki Dudić napustio "Elitu", jer je prethodnih dana bio u bolnici zbog problema sa zdravljem.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.