NEMA PREGOVARANJA! Vašington ne popušta, ako njihova bude poslednja "Severni tok 2" nikad neće biti završen
Podeli vest
Predstavnici američkog Stejt departmenta negirali su da se vode pregovori s Nemačkom u cilju postizanja dodatnog nezvaničnog sporazuma koji bi omogućio da se projekat gasovoda „Severni tok 2“ privede kraju, objavio je portal „Aksios“ pozivajući se na svoje izvore
Portal navodi da je ranije tokom nedelje u Americi održan brifing na kojem su učestvovali predstavnici Stejt departmenta i Kongresa. Tokom diskusije zamenik američkog državnog sekretara za pitanja Evrope i Evroazije Moli Montgomeri je izjavila da SAD ne vode razgovore s Nemačkom o dodatnom sporazumu.
U hladnim vodama kraj Bornholma, danskog ostrva na Baltičkom moru, odvija se složena igra mačke i miša. Flotila ruskih brodova žuri da završi izgradnju Severnog toka 2. U međuvremenu, američka vlada, nova kao i stara (Trampova) cilja kompanije koje su umešane, direktno ili indirektno u izgradnju ovog gasovoda. Kako saga ulazi u svoju završnicu, sudbina cevovoda može zavisiti od ishoda ove trke
24.02.2021
18:30
Prema informacijama kojima raspolaže „Aksios“, razgovori o „Severnom toku 2“ su bili napeti, a strane su se povremeno raspravljale. Tako je na primer jedan član Senata i republikanac pitao predstavnike Bajdenove administracije zašto još nisu uvedene sankcije protiv kompanije „Nord strim 2 AG“.
Odgovoreno mu je da je potrebno mnogo vremena da se precizno utvrdi prema kome treba uvesti sankcije.
Prethodno je zamenica zvaničnog predstavnika vlade Nemačke Ulrike Demer rekla da su nemačke vlasti u stalnom kontaktu sa američkim kolegama po pitanju „Severnog toka 2“ i da je često u pitanju razmena mišljenja.
Taj termin „razmena mišljenja“, kažu u Stejt departmentu, ne treba tumačiti kao vođenje pregovora, navodi portal i podseća da je administracija predsednika Bajdena ukazivala Berlinu na zabrinutost u vezi sa izgradnjom gasovoda u okviru diplomatskih kontakata.
Podsetimo, ranije je list „Volstrit džornal“ javio da je administracija SAD na čelu sa predsednikom Džozefom Bajdenom počela pregovore sa rukovodstvom Nemačke o budućnosti „Severnog toka 2“.
Projekat „Severni tok 2“ podrazumeva izgradnju dva kraka gasovoda, čiji će ukupni kapacitet iznositi 55 milijardi kubnih metara gasa godišnje, od obale Rusije, preko Baltičkog mora, do Nemačke. U izgradnji gasovoda učestvuju brojne evropske kompanije.
Protiv izgradnje gasovoda „Severni tok 2“ aktivno se bore Sjedinjene Američke Države, koje žele da prodaju svoj tečni prirodni gas u EU. SAD su uvele sankcije gasovodu u decembru 2019. godine, usled čega je švajcarska kompanija „Olsiz“ bila primorana da zaustavi radove na polaganju cevi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sta drugo KAUBOJI rade nego samo reketiraju SVETSKE firme. To se najbolje videlo na Saudiskom princu nije hteo da plati REKET CIA i sad su objavili da on stoji iza ubistva novinara.
Iz neutralnog ugla posmatram i siguran sam da će severni tok biti završen a nato siležije biće poražene.mislim da evropa bira napredak i mir a bez poštovanja Rusije nema mira i stabilnosti.
U hladnim vodama kraj Bornholma, danskog ostrva na Baltičkom moru, odvija se složena igra mačke i miša. Flotila ruskih brodova žuri da završi izgradnju Severnog toka 2. U međuvremenu, američka vlada, nova kao i stara (Trampova) cilja kompanije koje su umešane, direktno ili indirektno u izgradnju ovog gasovoda. Kako saga ulazi u svoju završnicu, sudbina cevovoda može zavisiti od ishoda ove trke
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Vujo Ilić sa Instituta za filozofiju i društvenu teoriju gostovao je na opozicionoj televiziji N1 i potvrdio reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna godina biti najbolja u istoriji naše države.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Gost Jagodine danas je bila visoka delegacija iz Rusije na čelu sa zamenicom predsednika Odbora za međunarodne poslove Saveta Federacije Rusije Jelenom Vladimirnovnom Afanasjevom, koja je i funkcioner Liberalno demokratske partije Rusije.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Dženifer Lopez (56) je živi dokaz da su godine samo broj. Podigla je temperaturu kada je na Instagramu objavila snimak sa nastupa u minijaturnom kostimu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar