• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

07.04.2021

10:55

ITALIJANSKI MANIFESTO O VUČIĆEVOJ POBEDNIČKOJ STRATEGIJI: Dok je kampanja vakcinacije u Evropi pravi DEBAKL, Srbija postiže SPEKTAKULARNE REZULTATE!

Vesti

ITALIJANSKI MANIFESTO O VUČIĆEVOJ POBEDNIČKOJ STRATEGIJI: Dok je kampanja vakcinacije u Evropi pravi DEBAKL, Srbija postiže SPEKTAKULARNE REZULTATE!

Podeli vest

Italijanski list "Manifesto" u opširnom članku hvali uspeh Srbije u masovnom vakcinisanju građana protiv kovida 19

- U bespoštednoj trci za vakcinacijom, brojevi su na strani Beograda, koji je primenio pobedničku strategiju: nabaviti što je moguće više vakcina, svih proizvođača, i vakcinisati što je moguće više građana. Jedinstven slučaj u regionu države koja nije računala na zajednički evropski Kovaks sistem, već je u direktnom kontaktu sa proizvođačima nabavila lek - piše list.

Prema oceni "Manifesta", Srbija je pre Evropske Unije pokrenula kampanju vakcinacije i u masovnoj imunizaciji stanovništva postigla spektakularne rezultate koji su vidljivi svima.

Nakon Engleske i Malte, Srbija je treća u Evropi po procentu vakcinisanog stanovništva.

 

 


List podseća da se predsednik Aleksandar Vučić nije zadržao samo na vakcinaciji Srba, već je lek ponudio i vakcinisao hiljade građana iz susednih zemlja regiona, koje su, ocenjuje list, loše prošle jer su se sasvim oslonile na Kovaks koji je potpuno zakazao.

- I dok je kampanja masovne vakcinacije u Evropi doživela pravi debakl, predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavljuje izgradnju fabrike i proizvodnju u Srbiji kineske vakcine Sinofarm, i ruskog leka Sputnjik V - piše "Manifesto".

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
ma bre

pre 4 godine

Најјачи ми ови из еу увели ковид пасоше а неогде вакцине нигде резултати борбе против короне,који су они створови.

sledeća vest

Politika

UDARNO! Milo Đukanović saslušan u Tužilaštvu
Politika

UDARNO! Milo Đukanović saslušan u Tužilaštvu

Bivši predsednik i nekadašnji premijer Crne Gore Milo Đukanović saslušan je u Specijalnom državnom tužilaštvu u okviru istrage koja je protiv njega pokrenuta jer Agenciji za sprečavanje korupcije (ASK), navodno, nije prijavio ručne satove vredne do 225 hiljada evra, saznaje portal Adria.

26.02.2026

19:33

Exatlon

TV

Ameriku čekaju crni dani
Live TV

Ameriku čekaju crni dani

Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.

26.02.2026

12:00

Ko to želi smrt Dačiću?
Live TV

Ko to želi smrt Dačiću?

Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.

26.02.2026

10:53

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set