Tropska oluja Seroha na zapadnoj obali Australije uništila je veći broj kuća, a hiljade domaćinstava su ostala bez električne energije, saopštili su danas zvaničnici
Oko 70 odsto kuća u priobalnom gradu Kalbariju je pretrpelo oštećenja, od čega oko 30 odsto objekata "značajna oštećenja", izjavila je komesarka službe za hitne situacije zapadne Australije Darin Klem, prenosi Rojters.
Lokalne vlasti su potvrdile da su otvorena tri centra za smeštaj evakuisanog stanovništva.
- Situacija na zapadu Australije je i dalje veoma ozbiljna - rekao je premijer Australije Skot Morison, navodeći da je federalna vlada aktivirala plan za urgentne situacije.
Tropska oluja je oslabila i njeno slabljenje nastaviće se i danas, međutim zvaničnici upozoravaju da snažni vetrovi i obilne kiše i dalje predstvljaju potencijanu opasnost.
Tropski ciklon Seroha jača i kreće se danas ka zapadu Australije, gde službe za vanredne situacije pripremaju skloništa za predstojeće snažne udare vetra i obilne padavine
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tropski ciklon Seroha jača i kreće se danas ka zapadu Australije, gde službe za vanredne situacije pripremaju skloništa za predstojeće snažne udare vetra i obilne padavine
Da blokaderskom ludilu nema kraja svedoče i poslednji događaji. Nakon što je Dinko Gruhonjić ponovo aktivirao svoje pristalice u pokušajima izazivanja tenzija i haosa u Srbiji, brzom reakcijom policije uhapšen je njegov saradnik Miloš Kovačević koji se dovodi u vezu sa skandaloznim pretnjama koje su uznemirile javnost.
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila jutros oko 5.00 časova na Ibarskoj magistrali, na delu puta između Ripnja i Rušnja u smeru ka Beogradu, život je izgubio mladić (22), dok je još jedan mladić zadobio teške telesne povrede.
Iako su blokaderi danima pompezno najavljivali "masovno okupljanje" i "istorijski skup", snimci dron kamere Informer TV pokazali su potpuno drugačiju sliku sa terena.
Nevladina organizacija Balkan Watch organzivala je oslikavanje murala koji je posvećen istaknutom borcu, političkom aktivisti i književniku Čarliju Kirku.
Propali političar Miroslav Parović gostovao je u podkastu kod tajkunskog novinara Nemanje Šarovića, gde je brutalno vređao predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Andrej Tanko, jedan od studenata blokadera koji je gostovao u "Utisku nedelje" nedavno, važi za nekakvog heroja među blokaderima, ali istina o njemu je zastrašujuća.
Od 2012. broj kineskih fabrika u Srbiji porastao je na 37, uz više od 7,7 milijardi evra investicija i 40.000 zaposlenih. Kineske kompanije su među najvećim izvoznicima iz Srbije, a investicije se sve više usmeravaju ka visokoj tehnologiji, digitalnoj infrastrukturi i zelenoj energiji.
Pregovori o prodaji ruskog udela u NIS-u napreduju, a broj otvorenih pitanja se sužava, izjavila je danas ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović.
Na auto-putu kod isključenja za Smederevo došlo je do saobraćajne nezgode kada je šleper, iz za sada neutvrđenih razloga, izgubio kontrolu i udario u zaštitnu ogradu.
Mladić (21) poginuo je jutros oko 5.00 časova u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na Ibarskoj magistrali, na delu puta između Ripnja i Rušnja u smeru ka Beogradu, a novinar Mladen Mijatović izneo je nove detalje.
U stravičnom udesu koji se dogodio sinoć oko 23 sata u Bogatiću poginuli su mladići E.L (19) iz Klenja i P.D. (19) iz Petlovače, a sada se pojavio i prvi snimak sa mesta nesreće.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je Mihajlo D. (24) zbog postojanja osnova sumnje da je 21. maja 2026. godine u jednom restoranu na teritoriji opštine Novi Beograd na podmukao pokušao da ubije G. S.
Velimir Bata Živojinović je od uloge u filmu "Valter brani Sarajevo" (1972) zaradio 4.800 dolara, što je u to vreme bilo jednako sa 53 prosečnih srpskih plata.
Na ovogodišnjem Filmskom festivalu u Kanu glamur ne jenjava, ali je tokom premijere filma "Priče noći" Eva Longorija uspela da ukrade svu pažnju prisutnih.
Epl navodno radi na potpuno novom izgledu budućeg Ajfon uređaja, a prema poslednjim informacijama u test fazi se nalazi model sa ekranom koji je zakrivljen sa svih strana telefona.
Na oko 45 minuta trajektom od Viga nalazi se mali arhipelag Cies, često nepoznat putnicima, iako je jedno od najlepših mesta na severozapadnoj obali Španije.
Majka Asmina Durdžiča Mevlida Durdžić otvoreno je progovorila o odnosu njenog sina sa Majom Marinković, te je otkrila zbog čega joj nije poslala ništa za rođendan.
Muzička zvezda Jelena Karleuša objavila je video koleginice Done Ares koja je preminula 2017. godine u kojem je pričala koliko joj je Jelena pomogla u njenoj borbi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar