PALE VOĐE ISLAMISTA! Ruski FSB razbio terorističku ćeliju na Krimu! /VIDEO/
Podeli vest
Ruske snage bezbednosti razbile su ćeliju terorističke organizacije Hizb el Tahrir el Islam na Krimu, privedena su dva lidera i tri aktivna učesnika, saopštila je Federalna služba bezbednosti Rusije (FSB)
Kako se navodi u saopštenju, pripadnici terorističke organizacije su vodili "protivustavne aktivnosti“ zasnovane na doktrini o stvaranju „svetskog kalifata“ i imale za cilj nasilno rušenje aktuelne vlasti i uništavanje sekularnih institucija.
Bivši američki predsednik Donald Tramp uporedio je godišnje rashode Sjedinjenih Američkih Država na operaciju u Avganistanu sa vojnim budžetom Rusije
18.08.2021
09:04
Oni se terete za širenje terorističke ideologije i vrbovanje lokalnih muslimana. Pripadnici FSB zaplenili su propagandni materijal.
Partija islamskog oslobođenja (Hizb el Tahrir el Islami) u mnogim zemljama je prepoznata kao teroristička; u Rusiji je njena delatnost zabranjena odlukom Vrhovnog suda iz 2003. godine.
Cilj organizacije je eliminisanje nemuslimanskih vlada i uspostavljanje islamske vladavine na svetskom nivou stvaranjem „svetskog islamskog kalifata“.
Pripadnici ove organizacije redovno se privode u raznim regionima Rusije, uglavnom u velikim gradovima Centralne Rusije, Povolškog regiona i Sibira, a već su hvatani na Krimu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predstavnici ustaškog režima i medija u Zagrebu zapali su u potpunu histeriju posle odluke evropskih zvaničnika da ipak ne zaustave investicije u Srbiju, čemu su se otvoreno i javno nadali!
Ivana Rokvić, poslanica Narodnog pokreta Srbije (NPS) Miroslava Aleksića, koja puni novinske stupce nakon izjave u Skupštini Srbije - Jovanov jebe i ne vadi, svojevremeno je bila član Levijatana.
Prestali smo da brojimo koliko puta su devastirali Parandilovića u Narodnoj skupštini. Narodni poslanik SNS-a, Milenko Jovanov je ovog puta izneo detalj koji je momentalno zapalio javnost.
Ministar za evropske integracije Srbije Nemanja Starović izjavio je na jedanaestom Delfi ekonomskom forumu, koji se održava u Atini, da je za Srbiju očuvanje teritorijalnog integriteta od najveće važnosti, podsetivši da se to pitanje ne razlikuje od poštovanja teritorijalnog integriteta Kipra i Ukrajine.
Nakon saznanja da se EES sistem ograničava kada su u pitanju državljani Velike Britanije, pojavila se nada kod turista iz Srbije, da bar tokom odlaska na letovanje, na graničnim prelazima neće čekati u redovima zbog uzimanja otisaka prstiju i skeniranja lica.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije upozorava da će sutra, 23. aprila, u čitavoj zemlji tokom jutra preovladati jak prizemni mraz, zbog čega je upaljen žuti meteoalarm.
Policija NCB Interpola Podgorica, danas je nakon sprovedene međunarodne ciljane potrage, realizovala akciju u kojoj je lociran i uhapšen S.R. (34), državljanin Crne Gore i Republike Srbije i član jedne inostrane OKG.
Kenan Miraljemović (56) iz Novog Pazara ubijen je juče u podgoričkom naselju Stari aerodrom, od strane Vehida Murića (25). U tom stravičnom zločinu život su izgubila i braća Denis (28) i Nezrin Hot (27) iz Rožaja.
Više javno tužilaštvo u Nišu zatražilo je danas da se Dejanu Stajkoviću (32) i Nemanji Rajkoviću (28) iz Kovina, kao i Ivanu Bojiću (55) iz okoline Niške Banje i Nišliji Miodragu Lukiću (51) izrekne ukupno 37 godina zatvora zbog razbojništva u saizvršilaštvu.
Prve reakcije na biografski film "Majkl" nakon premijere u Los Anđeles izazvale su buru na društvenim mrežama, a pojedini kritičari već ga porede sa "člankom na Vikipediji" zbog nedostatka dubine.
Treća sezona serije "Wednesday" zvanično je ušla u produkciju, a prvi kadrovi već su zaintrigirali fanove širom sveta i nagovestili nove mračne avanture Srede Adams.
Od 4. maja za Bikove počinje potpuno novo poglavlje, period u kojem se stvari konačno pomeraju sa mrtve tačke, a trud iz prošlosti počinje da se isplaćuje.
Isprobajte lepinjice pripremljene na starinski način, onako kako su ih nekada pravile naše bake. Mekane, tople i punog mirisa, odlične su i same, ali i uz razne dodatke po želji.
Zadrugarka Sofija Janićijević našla se u centru skandala zbog afere sa sedamdesetogodišnjim Danetom, a sada je otvoreno pričala koliko je on novca potrošio na nju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar