Snažan zemljotres u kineskoj provinciji Sičuan, najmanje troje poginulih, više od 60 povređenih
Podeli vest
Najmanje tri osobe izgubile su život a više od 60 je teže ili lakše povređeno kada je jugozapad Kine pogodio zemljotres jačine 6 stepeni Rihterove skale, izazvavši veliku paniku među stanovništvom koji još nisu zaboravilu ne tako davnu kataklizmu koja je odnela 90.000 života
Prema navodima gradskog biroa za vanredne situacije, od 60 osoba prebačenih u bolnicu, tri su teško povređene, prenosi Sinhua.
Ambasada Kine u Vašingtonu oštro je reagovala na potpisivanje trilateralnog bezbednosnog pakta između SAD, Velike Britanije i Australije kojim je predviđeno da Australija dobije podmornicu na nuklearni pogon i poručila tim zemljama da se "oslobode mentaliteta Hladnog rata i ideoloških predrasuda"
16.09.2021
10:52 >> 11:05
Zemljotes se dogodio u okrugu Lusian na dubini od 10 kilometara.
Prema izveštaju kineske agencije, srušene su pojedine kuće, a u toku je spasilačka akcija, prenosi AP.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ambasada Kine u Vašingtonu oštro je reagovala na potpisivanje trilateralnog bezbednosnog pakta između SAD, Velike Britanije i Australije kojim je predviđeno da Australija dobije podmornicu na nuklearni pogon i poručila tim zemljama da se "oslobode mentaliteta Hladnog rata i ideoloških predrasuda"
Pet ranijih prognoza Vladimira Žirinovskog ponovo je dospelo u centar pažnje, jer se mnoge od njih danas tumače kroz rat u Ukrajini, krizu odnosa Rusije i Zapada, sukob na Bliskom istoku i sve vidljivije potrese u svetskom poretku.
Ministar finansija Siniša Mali oštro je odbacio navode Bojana Pajtića o navodnim izgubljenim milijardama, ocenivši ih kao licemerni pokušaj umanjivanja ekonomije Srbije.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Od juče, 5. maja 2026. godine, Srbija je zvanično postala deo SEPA zone, što omogućava brža i jeftinija plaćanja u evrima sa EU i pridruženim zemljama.
Četrdesetosmogodišnji monah, državljanin Srbije, teško je povređen juče popodne na Halkidikiju nakon što je pod nerazjašnjenim okolnostima iskočio iz vozila hitne pomoći tokom transporta u bolnicu.
Postavlja se pitanje da li je pod okriljem Festivala EXIT trebalo nešto drugo biti promovisano i čiji je to kapital bio sve vreme, napominje ekonomista Miljan Jovićević nakon što je firma "Gigs Tix," koja je godinama prodavala karte za ovaj festival, svoju firmu prodala ustašama.
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć pola sata pre ponoći na magistralnom putu Novi Pazar–Raška, u prigradskom naselju Piloreti, poginule su četiri osobe, dok su dve teško povređene i nalaze se u bolnici.
Stravična saobraćajna nesreća koja se dogodila na putu iz pravca Novog Pazara ka Raškoj dobila je svoj najteži epilog, pošto se broj žrtava popeo na četiri.
Povodom ubistva koje se dogodilu juče nakon 17 časova na Kanarevom brdu, kada je izboden mladić (19), koji je nakon toga preminuo u Urgentnom centru, oglasio se MUP Srbije.
Više javno tužilaštvo u Novom Pazaru naložilo je obdukcije tela i analizu krvi nastradalih u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć kod Novog Pazara.
Lekari upozoravaju da uporan bol u leđima, koji mnogi zanemaruju, u retkim slučajevima može biti rani znak ozbiljne bolesti poput raka pankreasa, a kako ističe doktor Jiri Kubes, važno je na vreme obratiti pažnju na simptome.
Spanać je poznat kao veoma zdrava namirnica, ali ga mnogi, posebno deca, ne vole zbog blago gorkog ukusa. Međutim, problem najčešće nije u samom spanaću, već u načinu na koji se priprema.
Dešava se da telefon ostane nem kada vas neko zove, iako je sve naizgled u redu. Uzrok tome često nisu očigledne stvari, već skriveni tehnički procesi.
Nakon što je sve zabrinula fotografijom iz Kliničkog centra Srbije starleta i pevačica Atina Ferari otkrila je da je u bolnici bila sa majkom koja nije dobro.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar