NOVA ŠEFICA NEMAČKE DIPLOMATIJE VEĆ PRETI PUTINU I RUSIJI: Platićete visoku cenu!
Podeli vest
Ministarka spoljnih poslova Nemačke Analena Berbok izjavila je u Parizu da Rusija, u slučaju narušavnja državnosti Ukrajine, plaća visoku političku i ekonomsku cenu
Ona je na zajedničkoj konferenciji za novinare sa francuskim kolegom rekla i da neprikosnovenost granice i suverenitet Ukrajine nisu predmet trgovine, kao i da je Berlin spreman da pomogne da se pronađe diplomatsko rešenje ukrajinskog konflikta. „Minski sporazumi su ključni u procesu normalizacije situacije. Nemačka se pridržava dogovora postignutih u okviru EU i NATO: teritorijalna celovitost i suverenitet Ukrajine nisu predmet trgovine“, rekla je Berbok.
Evropska unija sprovodi diplomatski rad na sprečavanju zaoštravanja situacije na granici Rusije i Ukrajine i podržava Kijev pred mogućom pretnjom, izjavio je visoki predstavnik EU za spoljnu i bezbednosnu politiku Žozep Borelj
05.12.2021
15:11
Prema njenim rečima, Berlin će nastaviti saradnju sa EU i NATO s ciljem da se ne dozvoli vojna eskalacija. Rešenje može biti nađeno samo diplomatskim putem, istakla je ona. Francuski ministar spoljnih poslova Žan-Iv le Drijan istakao je da postoji potreba za deeskalacijom u Ukrajini i u tom kontekstu pozdravio razgovor predsednika Rusije i SAD, Vladimira Putina i Džozefa Bajdena.
„Detaljno smo razgovarali o situaciji u Ukrajini u kontekstu vojne mobilizacije Rusije u blizini njenih granica. Neophodna je deeskalacija. S tim u vezi, pozdravljamo razgovor predsednika Rusije i Sjedinjenih Američkih Država“, rekao je Le Drijan.
Ministar je dodao da se Francuska i Nemačka nadaju da će u što skorije vreme biti održan ministarski sastanak u „normandijskom formatu“. „‘Normandijski format’ se ne dovodi u pitanje. Zato sam ponovio našu zajedničku nameru da podstaknemo što pre sastanak na ministarskom nivou sa našim ruskim i ukrajinskim kolegom na osnovu Minskih sporazuma“, rekao je Le Drijan.
Foto: Reuters
Podsetimo, u utorak je održan razgovor Putina i Bajdena putem video-veze, koji je trajao oko dva sata. Pomoćnik ruskog lidera Jurij Ušakov saopštio je da je predsednik Rusije Vladimir Putin svom američkom kolegi Džozefu Bajdenu tokom onlajn razgovora govorio o „crvenim linijama“ i pretnjama koje zabrinjavaju Moskvu. Američki lider je, sa svoje strane, izrazio zabrinutost zbog zaoštravanja situacije oko Ukrajine. Prema rečima Ušakova, šef Bele kuće je takođe upozorio Putina da SAD spremaju velike sankcije u slučaju dalje eskalacije situacije oko Ukrajine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Evropsku uniju niko nije ni zvao za pregovarački sto o ukrajinskoj krizi, neka sede ispod stola i ćute, rekla je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
Borci ruske trupe "Centar" su danas na području Pokrovska, Mirnograda i Dnjepropetrovske oblasti u Ukrajini uništili pešadiju, položaje i raznovrsnu NATO i ukrajinsku vojnu tehniku.
Francuska bi mogla da se nađe u direktnom vojnom sukobu sa Rusijom ukoliko bi došlo do transfera nuklearnih bojevih glava Ukrajini, izjavio je vojni analitičar Jurij Knutov, ocenjujući da bi takav potez predstavljao formalni povod za rat i dramatičnu eskalaciju globalnih tenzija.
Evropska unija sprovodi diplomatski rad na sprečavanju zaoštravanja situacije na granici Rusije i Ukrajine i podržava Kijev pred mogućom pretnjom, izjavio je visoki predstavnik EU za spoljnu i bezbednosnu politiku Žozep Borelj
Pomoćnik direktora Klinike za pulmologiju UKCS Spasoje Popević otkrio je najnovije informacije o zdravstvenom stanju ministra unutrašnjih poslova i lidera SPS Ivice Dačića.
Pulen Vrhovne tužiteljke Zagorke Dolovac, član Visokog saveta tužilaštva Predrag Ćetković danas je tokom sednice Saveta grubo uvredio bugarski narod i prijateljsku državu Bugarsku, inače članicu Evropske unije.
Bivši učesnik Exatlona Jovan Radulović Jodžir uradio je tetovažu u čast svog saigrača i prijatelja Radojice Lazića, a sad je podelio scenu koja ga je inspirisala da nacrta maslačak na nozi.
Pošto je eliminisana u polufinalu Exatlona, Anabela Zonai je pošteno nahvalila ostale učesnike i generalno pozitivno govorila o iskustvu na Dominikani, pa onda zapevala hit Saše Matića "Kralj izgubljenih stvari".
Nekadašnji kapiten Crvenog tima Radojica Lazić posle eliminacije iz Exatlona rekao je da je prezadovoljan učinkom i da mu je takmičenje na Dominikani najlepše iskustvo u životu.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Mobilni mamograf od danas će biti na parkingu Doma zdravlja u Lučanima, a pregledi će se obavljati svakog dana, uključujući i vikend, od 9 do 18 časova.
Više od 2,5 miliona prijava stiglo je za upis bespravnih objekata po novom zakonu "Svoj na svome". Upis nelegalnih kuća i stanova u katastar počeo je odmah po završetku prijavljivanja, posle 8. februara, uveliko traje i već je upisano oko 1.000 objekata.
Saobraćajna nesreća u kojoj su učestvovali vozač automobila i motociklista, a koja se dogodila u 14.50 časova na Batajničkom drumu, odnela je život jednog pešaka.
Pripadnici UKP, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Nišu, Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije, uhapsili su tri osobe zbog sumnje da su izvršili više krivičnih dela.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Nikole M. (23) zbog sumnje da je 20. juna 2025. godine neovlašćeno nosio ručnu bombu marke „M 75”
Više javno tužilaštvo u Pančevu podnelo je je optužnicu Višem sudu u Pančevu protiv okrivljenog Z. M. (52) iz Sefkerina zbog sumnje da je 26. novembra prošle godine u garaži svoje kuće u Sefkerinu nedozvoljeno držao veću količinu oružja.
U emisiji “Specijal o Katarini Velikoj”, koja se bavi manje poznatim detaljima iz ruske istorije, otvorena je i priča o admiralu Marku Ivanoviću Vojinoviću, slavnom vojskovođi poreklom iz Herceg Novog.
Mnogi se za uklanjanje korova oslanjaju na sol, sirće ili hemijske preparate, ali iskusni baštovani tvrde da postoji jednostavniji način kao što su papirne novine.
Veterinar sa više od 15 godina iskustva, Mehdi Esmatparast, upozorava da bi krevet vašeg psa trebalo prati najmanje na svake dve nedelje, a to je minimum.
Mnogi korisnici Androida otkriju pametno otključavanje tek kasnije, ali ova opcija može znatno olakšati svakodnevno korišćenje telefona, posebno kod kuće, bez stalnog unošenja PIN koda.
Poznata šminkerka Nina Soriano ističe da obrve imaju ključnu ulogu u načinu na koji naše lice deluje, pravi oblik može u potpunosti promeniti celokupan utisak.
Pevačica Jelena Karleuša učestvovala je u filmu koji će prikazati lik i delo pokojnog estradnog maga Saše Popovića, a njene reči nisu prošle neopaženo.
Mlada pevačica Anđela Ignjatović Breskvica obezbedila je sebi novi dom i uskoro se seli u kuću u Beogradu koju je mesecima gradila i u koju je uložila veliki novac.
Bivši zadrugar Marko Miljković poklonio je svojoj supruzi Luni Đogani putovanje na Maldive povodom 30. rođendana, a ona je snimkom sa odmora nasmejala sve.
Nekadašnji direktor "Granda", Saša Popović 1. marta prošle godine je izgubio bitku sa bolešću, a njegova porodica objavila je čitulju povodom godišnjice smrti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar