KADIROV NEMA DILEMU, PUTIN DA IDE DO KRAJA I UKRAJINU REŠI JEDNIM POTEZOM! Lider Čečenije ima predlog kako brzo i efikasno rešiti krizu sa Kijevom i NATO!
Podeli vest
Lider Čečenije Ramzan Kadirov izjavio je da Amerika koristi Ukrajinu kako bi na njenoj teritoriji rasporedila vojnu bazu, te da bi on odavno zauzeo Ukrajinu da je na mestu ruskog predsednika Vladimira Putina
Ramzan Kadirov je istakao da Rusija ne treba da pravi ustupke zapadnim zemljama po pitanju Ukrajine – najbližeg suseda Rusije. Prema njegovim rečima, Sjedinjene Američke Države ne čine ništa dobro za Ukrajinu.
Lider Čečenije Ramzan Kadirov siguran je da predsednik Rusije Vladimir Putin neće dozvoliti zapadnim državama da otvore svoje vojne baze u Ukrajini
27.12.2021
12:11
„Naprotiv, u svojoj istoriji uvek su diktirali protiv Rusije, njima treba država da tamo postave svoju bazu. Ako u Ukrajini ima ljudi, treba da se suprotstave tome, a ako nema takvih u Ukrajini, onda Rusija treba da preduzme mere. Da sam na mestu predsednika, odavno bih zauzeo Ukrajinu, poslao bih tamo vojsku i zaveo red“, rekao je Kadirov na Instagramu tokom zajedničkog uključenja sa predsednikom čečenskog parlamenta Magomedom Daudovom.
Kadirov je podsetio na nedavne događaje u Siriji koji su takođe mogli da utiču na bezbednost Rusije.
„Ako se ludi, podmitljivi ljudi nalaze na čelu države i preko te zemlje ugrožavaju bezbednost naše države, mi treba da ćutimo? Da oni šejtani u Siriji nisu na vreme zaustavljeni, danas bi kod nas ubijali i dizali u vazduh ljude. Sve bi se to prelilo u Čečeniju, Rusiju, a to isto će iz Ukrajine preći u Rusiju. Zato je neophodno preduzeti preventivne mere. Ako Amerika ili neko drugi misli da može da uništi Rusiju, da je zauzme ili baci državu na kolena – to se nikada neće desiti“, poručio je Kadirov.
Foto: AP/Photo
Nakon ove izjave Kadirova oglasio se portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
„Želim da vas podsetim da osnovu spoljne politike Rusije formira lider Rusije. I na sreću svih nas, lider ruske države koja uključuje i Čečeniju kao subjekat, je Vladimir Vladimirovič Putin“, rekao je Peskov.
U poslednje vreme Zapad optužuje Rusiju da navodno priprema invaziju na Ukrajinu i da u prilog tome ide i činjenica je Moskva značajno pojačala vojno prisustvo kod granica Ukrajine. Rusija odlučno odbacuje te optužbe kao neosnovane i opasne i ističe da vojne snage premešta na svojoj teritoriji u skladu sa Ustavom, a da Zapad sve to koristi kao izgovor za dalje širenje na Istok.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon što su se u javnosti pojavile nepotvrđene informacije da je lider Čečenije i blizak saradnik ruskog predsednika Ramzan Kadirov u teškom zdravstvenom stanju zbog otkazivanja bubrega, pojedini mediji sada navode i da se nalazi u komi.
Ruski raketni napad Orešnikom na Ukrajinu signal je NATO-u da odustane od vojne podrške Kijevu, izjavio je generalni sekretar NATO-a Mark Rute na konferenciji za novinare tokom posete Hrvatskoj, koju je uživo prenosila pres-služba Alijanse.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da je ruski predsednik Vladimir Putin zainteresovan za postizanje novog sporazuma o kontroli nuklearnog naoružanja, ali je naglasio da postojeći dogovor između Vašingtona i Moskve ima „mnogo slabosti“ i da bi novi sporazum morao da uključi i Kinu.
Srpska trobojka osvanula je na jednom od najviših objekata u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a tim povodom se oglasio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se trenutno nalazi u poseti toj zemlji, istakavši kako mu je srce puno.
Predsednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković, saopštio je danas na konferenciji za medije u Skupštini Glavnog grada da je smenjen jer je javno podržao Srbe u Crnoj Gori, naglasivši da ta stranka od danas više nije deo vlasti u Podgorici.
Mark Brnović, koji je preminuo 13. januara, bio je imenovan za kandidata za ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, ali je njegova kandidatura kasnije povučena.
Bivši potpredsednik Narodne stranke, dramski pisac i poznati blokader Siniša Kovačević nezadovoljan je što nije dobio nacionalnu penziju, pa je uputio kritike na račun aktuelne vlasti.
Mark Brnović, amerikanac srpskog porekla i bivši Državni tužilac Arizone koji je iznenada preminuo 13. januara, nedavno se oglasio nakon iznenadne odluke šefa Bele kuće Donalda Trampa da on ipak ne bude ambasador SAD u Srbiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujućii na televiziji Pink u emisiji "Amidži šou", dotakao se i sportskih tema. Prvenstveno onih vezanih za naše najuspešnije sportiste.
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
Opasne nesuglasice probudile su se u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, kada je Amela Melegi ušla u ozbiljnu raspravu sa svim članovima svog Crvenog tima.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra, 14. januara, obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da u ponoć treba pogledati kroz prozor i posmatrati vreme.
Ministar finansija Siniša Mali u novogodišnjem izdanju emisije "amidži šou" otkrio je da Srbija ima 310 milijardi dinara na računu i čak 29 milijardi evra deviznih rezervi.
Ana Živković (28) iz Vučja, majka dvogodišnjeg Dimitrija, ali i supruga, ima 28 godina i vodi hrabru bitku sa teškom i progresivnom bolešću - multiplom sklerozom.
Zahvaljujući brzoj intervenciji policije iz Obrenovca, izbegnut je ozbiljan incident koji je mogao da preraste u krvoproliće u selu Mislođin jutros oko dva sata posle ponoći.
Takozvana kosovska policija traga za trojicom muškaraca osumnjičenih za pokušaj ubistva u pucnjavi koja se dogodila u kafiću u Dečanima, a u kojoj je ranjeno dvojica Srbi i jedan Albanac.
Žena (68) koja je teško povređena 27. decembra na Novom Beogradu kada ju je, kako se sumnja, Tihomir Krstić (46) brutalno izbo nožem u ulazu stambene zgrade u kojoj živi, puštena je iz bolnice na kućno lečenje.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
Po astrološkim najavama, početak 2026. godine donosi snažan zaokret kada je novac u pitanju, a Blizanci i Strelčevi bi mogli da budu najveći dobitnici.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar