SEVERNA KOREJA URADILA NEŠTO ŠTO AMERE NAJVIŠE NERVIRA - Vi ste pretnja po susede! Ne, vi ozbiljno ugrožavate našu državu! LANSIRANE DVE RAKETE
Podeli vest
Združeni štab južnokorejskih oružanih snaga (JCS) saopštio je da je detektovao lansiranje dve balistčke rakete oko 8 časova po lokalnom vremenu (ponoći po našem) iz blizine Hamhunga, na istočnoj obali Severne Koreje
Rakete su, kako je saopštio JCS, putovale oko 190 km do visine od 20 km.
Portparol američkog Stejt departmenta osudio je lansiranje kao kršenje nekoliko rezolucija Saveta bezbednosti UN i pretnju po susede Severne Koreje i međunarodnu zajednicu.
Posada najnovije dizel-električne podmornice „Volhov“ uspešno je obavila lansiranje rakete „Kalibar“ na vežbama na Japanskom moru, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije
20.01.2022
15:13
Pjongjang je ovog meseca saopštio da će ojačati svoju odbranu od Sjedinjenih Država i razmotriti obnavljanje “sasvim obustavljenih aktivnosti”, što se, kako navodi Rojters, očigledno odnosi na samonametnuti moratorijum na testiranje nuklearnog oružja i raketa dugog dometa.
U govoru na Konferenciji o razoružanju koju sponzorišu UN, ambasador Severne Koreje pri Ujedinjenim nacijama u Ženevi, Han Tae Song, optužio je u utorak SAD da izvode stotine “zajedničkih ratnih vežbi” dok isporučuju visokotehnološku ofanzivnu vojnu opremu u Južnu Koreju i nuklearno-strateška oružja u region.
“(Ovo) ozbiljno ugrožava bezbednost naše države”, izjavio je Han.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Posada najnovije dizel-električne podmornice „Volhov“ uspešno je obavila lansiranje rakete „Kalibar“ na vežbama na Japanskom moru, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije
Rusija dostavlja Iranu informacije o ciljevima napada na američke snage na Bliskom istoku, što je prvi pokazatelj da još jedan veliki američki protivnik učestvuje, indirektno, u ratu, ocenjuje Vašington post.
Blokaderska glumica Svetlana Ceca Bojkovića je do pre samo četiri, pet godina, dok joj je muž bio ambasador, sa oduševljenjem dočekivala predsednika Srbije Aleksandra Vučića, hvalila je vlast i sve joj je bilo bajno i krasno, da bi sada kada on više nije na toj funkciji počela najstrašnije da napada svoju zemlju, ali i narod.
U opozicionoj emisiji "Utisak nedelje", koja promoviše blokadersku politiku, gostuje sin Predraga Markovića, potpredsednika SPS-a, i brat glumice Mione Marković, glavne blokaderke - Vukan Marković.
Lokalni izbori u Kuli i drugim mestima u Srbiji održavaju se u nedelju, 29. marta. Ekipa N1 izašla je na teren i pitala prolaznike kakva je situacija i da li su zadovoljni.
Glavni javni tužilac Osnovnog javnog tužilaštva u Kruševcu Dragan Jovanović je Povereniku za samostalnost javnog tužilaštva prijavio javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Kruševcu Miodraga Surlu jer je izneo neistinite navode o njegovom učešću na navodno održanom sastanku glavnih javnih tužilaca sa kragujevačke apelacije u BIA sredinom januara.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Profesorka doktorka Radmila Tonković, akademik, Sreten Egerić, pukovnik u penziji i Žarko Rakić, spoljnopolitički komentator gostujući u Info jutru komentarisali su napad Amerike i Izraela na Iran.
Aleksandar Šešelj, zamenik predsednika SRS i Borko Kašanski, glavni urednik Srpskog telegrafa gostujući u Info jutru komentarisali su situaciju na političkoj sceni Srbije.
Jutro u Srbiji biće hladno sa slabim mrazem, dok se tokom dana očekuje pretežno sunčano i relativno toplo vreme za prvu dekadu marta. Temperature od minis 2 do 20 stepeni.
Na deonici puta od Sahat kule do manastira Mileševa, uveliko se izvode radovi, a kako građani kažu, reč je o jednom od najvećih infrastrukturnih projekata u Prijepolju u poslednjih nekoliko decenija.
Da se arheološki nalazi ne iskopavaju uvek iz zemlje niti se pronalaze isključivo u pećinama i katakombama, govori i situacija iz Poljske u kojoj su oni, bukvalno, pali sa neba.
Fridrih II Veliki koji se često pominje u seriji "Katarina Velika" bio je treći kralj Pruske. Otac ga je u detinjstvu terao da gleda pogubljenje svog prijatelja.
Bamija, povrće poreklom iz istočne Afrike, sve češće se spominje kao prirodno rešenje za regulaciju nivoa holesterola u krvi. Stručnjaci ističu njene brojne koristi, ali i savetuju oprez kod osoba sa dijabetesom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar