• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Daily mail

14.02.2022

10:56

NAREDNIH 48 SATI PRESUDNI, Džonson sprema akciju da SPREČI RAT! Obavštajci SAD poslali Pentagonu DETALJAN PLAN NAPADA RUSIJE... Prvo rakete i bombe, a onda?!

Informer/Fotomontaža

Vesti

NAREDNIH 48 SATI PRESUDNI, Džonson sprema akciju da SPREČI RAT! Obavštajci SAD poslali Pentagonu DETALJAN PLAN NAPADA RUSIJE... Prvo rakete i bombe, a onda?!

Podeli vest

Boris Džonson će ove nedelje predvoditi poslednju diplomatsku akciju da spreči rat u Ukrajini, a naredni sati su presudni

Narednih 48 sati biće presudni, Boris Džonson će krenuti na turneju po Evropi dok se svet priprema za neposrednu rusku invaziju.

Obaveštajni podaci sugerišu da trupe predsednika Rusije planiraju da pređu granicu "u svakom trenutku", verovatno već u sredu. Džonson je sinoć upozorio da je kriza u istočnoj Evropi u "kritičnom trenutku" i da će on i drugi saveznici naredne sate i dane provesti pokušavajući da povuku Rusiju "nazad sa ivice".


Britanija je juče obećala dalju ekonomsku podršku Ukrajini pošto je više od 130.000 ruskih vojnika stajalo na njenim granicama.

Foto: Ministarstvo odbrane Srbije

Ben Volas

Sekretar odbrane Ben Volas prisustvovaće ove nedelje sastanku sa svojim kolegama iz NATO u Briselu kako bi pripremio odgovor bezbednosnog saveza na svaki napad na ukrajinski suverenitet.

Američki obaveštajci koje je obavestio Pentagon navodno ukazuju na detaljan plan u kojem će Moskva pokrenuti raketne i bombaške napada ove srede, nakon čega će uslediti potpuna kopnena invazija.


Predsednik Ukrajine Zelenski zahtevao je da vidi dokaze o takvom planu, i zahtevao je od Amerike informacije!

- Ako vi, ili bilo ko drugi, imate dodatne informacije u vezi sa stopostotnom ruskom invazijom koja počinje 16. februara, molimo vas da nam prosledite tu informaciju - zahtevao je Zelenski.

Zelenski je juče opširno razgovarao sa američkim predsednikom Bajdenom, koji mu je obećao da će Vašington odgovoriti brzo i odlučno na svaku dalju agresiju Moskve.

Posle jednočasovnog poziva, Kijev je tražio bolje oružje i više novca od Zapada kako bi odbio pretnju Kremlja.
 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Svi komentari
mare

pre 4 godine

IDE DA ZAGOVARA ZA RAT I POMALO DA UCENI AKO NEKO ODBIJE KAO MEDLIN OLBRAJT KADA JE KAO VESTICA PARADIRALA PO EVROPI SA ONIM NJENIM SESIROM I CRNOM PELERINOM TAKO I OVAJ

Amater

pre 4 godine

KAKVI LICIMERI PA ONI NAVIJAJU DA BUDE RATA...

Baki

pre 4 godine

Prvo rakete i bombe a onda ko preživi pričaće šta je bilo !!!!!! Samo malo njih će pričati posle !!!

Baki

pre 4 godine

Prvo rakete i bombe a onda ko preživi pričaće šta je bilo !!!!!! Samo malo njih će pričati posle !!!

Milan

pre 4 godine

Evo sad sam pročitao glupost u ovom britanskom propagandnom pamfletu koji je nekritički samo preveden gde za rusku vojsku piše, "trupe predsednika Rusije". Da li to znači da je britanska armija "Džonsonova vojska" ili još gadnije Bajdenovi jurišnici. Ne znam šta na sve to kažu generali Makronovih trupa ali ovakve propagandne tekstove treba ostaviti BBC-ju i ostalima a ne jednom od naših (ako su uopšte naši) novina (portala, sajtova). Već više ne znam šta da pročitam a da nije bljutava gebelsovska propaganda odakle god došla.

Vladdimir

pre 4 godine

Ako je došlo dotle da Boris Džonson treba da spreči ratne sukobe, onda smo ga svi najebali!

sledeća vest

Politika

"Mir, stabilnost - Vučić!" Kada svet bukvalno gori, Srbija ima nade: Neko je godinama radio na tome da budemo bezbedni
Politika

"Mir, stabilnost - Vučić!" Kada svet bukvalno gori, Srbija ima nade: Neko je godinama radio na tome da budemo bezbedni

Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić istakla je da u trenutku kada je globalna bezbednost ozbiljno uzdrmana, Srbija može da računa na mir i stabilnost zahvaljujući odgovornoj politici koju je godinama vodio predsednik Aleksandar Vučić. Jasno je da je upravo politka koji vodi predsednik Vučić u ovom teškim vremenima garant sigurnosti i bezbednosti naše zemlje.

28.02.2026

15:17

Exatlon

TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h
Live TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h

Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...

28.02.2026

10:55

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h

Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...

27.02.2026

10:16

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set