TENZIJE UBRZANO RASTU! Dok čekaju eskalaciju u Ukrajini, Japan i Severna Makedonija SKLANJAJU osoblje i porodice iz Kijeva!
Podeli vest
Japanska ambasada u Kijevu je saopštila da će većina njenog osoblja napustiti Ukrajinu jer tenzije ubrzano rastu usled potencijalne invazije Rusije, javlja japanska agencija Kjodo
Japanskim državljanima u Ukrajini je u petak savetovano da odmah napuste tu zemlju i obavešteni su u mejlu ambasade da će njena funkcija biti dodatno ograničena od ponedeljka jer će u zemlji ostati "samo nekoliko" članova osoblja.
Boris Džonson će ove nedelje predvoditi poslednju diplomatsku akciju da spreči rat u Ukrajini, a naredni sati su presudni
14.02.2022
10:56
Japanski ministar spoljnih poslova Jošimasa Hajaši je rekao novinarima u subotu na Havajima, posle tripartitnih razgovora sa ministrima spoljnih poslova SAD i Južne Koreje, da je od Japanaca u Ukrajini zatraženo da se evakuišu “odmah i na najbezbedniji način".
- Očekuje se će broj zaoposlenih u ambasadi u Ukrajini biti smanjen na manje od deset - izjavio je danas jedan zvaničnik japanske vlade.
Japanska ambasada se u svom saopštenju pozvala na medijske izveštaje u kojima se citira komentar jedan visokog američkog zvaničnika koji je rekao da bi ruska invazija mogla da počne tokom aktuelnih Zimskih olimpijskih igara u Pekingu.
Zvanični Vašington je već naredio svojim građanima da se evakuišu iz Ukrajine, ambasada Severne Makedonije u Ukrajini je saopštila da za sada nastavlja sa uobičajenim aktivnostima u Ukrajini i da diplomate ostaju u Kijevu, ali da će se njihove porodice vratiti u Skoplje.
Oko 30 posmatrača iz Severne Makedonije, takođe, ostaje u Ukrajini u okviru Specijalne posmatračke misije OEBS-a, saopštila je ambasada, a prenosi agencija MIA.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Situacija u području Kupjanska naglo se pogoršala do kraja dana 24. decembra, kada su jedinice Oružanih snaga Ukrajine (OSU) izvele snažan napad na istočni deo grada i zauzele teritoriju nekadašnjeg mlečno-konzervnog kombinata, objavio je vojni analitičar Jurij Podoljaka.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Marinika Tepić, potpredsednica Stranke slobode i pravde, gostovala je na tajkunskoj televiziji N1, gde je slobodno govorila protiv aktuelne vlasti, zaboravljajući da pomene sramni primer njenog saradnika Dragana Đilasa.
Deda Mraz u Srbiji ume da svira, peva, igra, ume da zasmeje i rasplače. Ume i da se penje po krovovima i fasadama kao Spajdermen, a u Nišu je njih četrdesetak danas napravilo pravi performans!
Blokader Srđan Popović uhapšen je kao osumnjičeni za pljačku zlatare u Novom Pazaru, a nekadašnji načelnik BIA sada objašnjava šta je specifično za ovu filmsku akciju.
Pripadnici Uprave saobraćajne policije sinoć su u Zemunu, oko 2 časa posle ponoći, zaustavili vozača koji je vozio 240 kilometara na sat, bez dozvole i sa sakrivenim tablicama.
Superstar televizija će tokom predstojećih novogodišnjih praznika publiku iznenaditi novim kinematografskim hitovima, namenjenim zajedničkom okupljanju i zabavi za sve generacije.
Za mnoge ljude, unošenje jelke i njeno ukrašavanje je radosna rutina. Međutim, vlasnici mačaka često gledaju na ovaj proces sa dozom straha, a uz par trikova možete da rešite ovaj problem.
Kada se približava poslednja noć u godini, svaka žena želi da zablista i ostavi neizbrisiv utisak. U tom trenutku, ništa ne govori više od hrabrosti, elegancije i samopouzdanja od crvene haljine.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar