Dvopartijski senatori i kongresmeni pozvali su rukovodstvo Kongresa da donese zakon koji daje privremeno ovlašćenje za momentalnu konfiskaciju imovine ruskih oligarha
Senatori i kongresmeni su u svom apelu podsetili da su podržali zamrzavanje imovine oligarha koji su bliski ruskom predsedniku i naveli da veruju da akcije Vladimira Putina dozvoljavaju da se legalizuje "sledeći korak".
Rekli su da prepoznaju da je zamrzavanje imovine kratkoročno i da se trenutno ne vrši konfiskovanje, ali da je ovo veoma specifičan slučaj u kojem bi trebalo da se "iskoristi bogatsvo koje podržava Putina za obnovu zemlje koju uništava".
Foto: Printscreen
- Verujemo da direktna veza bogatstva ovih oligarha prema režimu i akcijama Vladimira Putina daje moralnu podlogu za ovakvu akciju (konfiskovanja) - navodi se u pismu koje su potpisali kongresmeni.
Specijalna operacija Oružanih snaga Rusije u Ukrajini traje već trinaest dana. U napadu ukrajinskih snaga na Donjeck srušena stambena zgrada, oštećena škola. Ministarstvo odbrane Rusije potvrdilo da se u Ukrajini razvijalo biološko oružje. Završena je treća runda pregovora Ukrajine i Rusije na poljsko-beloruskoj granici
Ruski ekonomista Mihail Hazin ocenjuje da se globalni finansijski sistem približava tački preokreta i da se iza zvaničnih brojki krije mnogo dublja kriza Zapada.
Američka vojska testirala je ukrajinske morske dronove „magura“ tokom vežbi u blizini Filipina, a meta je bilo rashodovano plovilo koje je posle udara potonulo.
SAD su upozorile Evropsku uniju da bi američki tečni prirodni gas mogao da bude preusmeren na druga tržišta ako Brisel ne ublaži planirana pravila o emisiji metana. Poruka iz Vašingtona jasno pokazuje da Amerika sve otvorenije koristi svoju dominantnu poziciju na evropskom energetskom tržištu.
Rusija je, prema tvrdnjama koje su se pojavile u ruskim i ukrajinskim izvorima, razvila novo sredstvo elektronskog ratovanja koje bi moglo ozbiljno da oteža rad sistema Starlink na pojedinim delovima fronta, čime se otvara nova faza tehnološkog nadmetanja u ratu.
Vojno-politički analitičar Jakov Kedmi oštro je kritikovao svaku ideju da se Roman Abramovič koristi kao kanal za osetljive kontakte između Moskve i Kijeva, ocenjujući da je takva „oligarhijska diplomatija“ stara greška koja Rusiju može ponovo skupo da košta.
Aktivna faza rata u Ukrajini mogla bi da se završi pre izbora za američki Kongres, koji su zakazani za 3. novembar, prenosi ukrajinski medij "RBC-Ukrajina".
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski poslao je posebno pismo Donaldu Trampu i američkom Kongresu u kojem ukazuje na kritičan nedostatak sistema protivvazdušne odbrane (PVO) u Ukrajini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Specijalna operacija Oružanih snaga Rusije u Ukrajini traje već trinaest dana. U napadu ukrajinskih snaga na Donjeck srušena stambena zgrada, oštećena škola. Ministarstvo odbrane Rusije potvrdilo da se u Ukrajini razvijalo biološko oružje. Završena je treća runda pregovora Ukrajine i Rusije na poljsko-beloruskoj granici
Drago Parandilović, deda opozicionara Miloša Parandilovića, predsednika Novog lica Srbije, krenuo je danas iz Priboja kako bi prisustvovao veličanstvenom skupu u srcu Beograda i pružio podršku predsedniku Aleksandru Vučiću.
Ruski zagovornici najtvrđe linije traže od predsednika Rusije Vladimira Putina da odustane od diplomatije i drastično pojača rat protiv Ukrajine, piše Rojters, posle serije ukrajinskih napada dronovima na Moskvu, Sankt Peterburg i Krim, kao i smrtonosnih napada na putničke autobuse.
Srpska dijaspora iz Beča krenula put Beograda kako bi prisustvovala veličanstvenom skupu SNS-a pod nazivom "Srbija, moja porodica" i pružila podršku politici predsednika Aleksandra Vučića.
Ivan Kopitović, jedan od osnivača regionalnog Adria foruma sa sedištem u Podgorici, bivši funkcioner Demokratskog Fronta i politički analitičar, osudio je odluku crnogorskih vlasti da zabrani ulazak Draganu J. Vučićeviću, glavnom uredniku Informera, ulazak u tu zemlju.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće sutra prikazu novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije (VS) na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici
Vanja Vukša, mlade devojka koja je stigla u centar Beograda kako bi prisustovala velikom skupu ispred Skupštine Srbije, poslala je udarnu poruku mladima u Srbiji.
U Grčkoj su saobraćajni prekršaji strogo kažnjivi, a među najskupljima su prekoračenje brzine čija kazna može dostići i do 8.000 evra, kao i prolazak kroz crveno svetlo zbog čega možete biti kažnjeni sa čak 4.000 evra!
Na društvenim mrežama osvanulo je šokantno iskustvo Srbina koji je, kako kaže, pretpreo pravu torturu sa jednim Grkom, koji svakodnevno ponižava i vređa svoje mušterije!
Nova deonica Moravskog koridora od petlje Adrani kod Kraljeva do Preljine kod Čačka juče je svečano otvorena, a saobraćaj je pušten danas u 09:00 sati.
Digitalizovani auto-put je savremeni auto-put koji, pored standardne putne infrastrukture, koristi napredne digitalne tehnologije za upravljanje saobraćajem, povećanje bezbednosti i efikasnije održavanje puta.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv četvorice muškaraca zbog postojanja osnova sumnje da su 5. juna 2026. godine izvršenjem različitih krivičnih dela učestvovali u bacanju bombe na porodičnu kuću S.Č. na teritoriji opštine Novi Beograd.
Posle objavljivanja uznemirujućeg snimka prebijanja dečaka (13) na parkingu tržnog centra u Kruševcu, oglasio se osumnjičeni Predrag Marković (50), koji je priznao svoju krivicu i otkrio šta ga je isprovociralo da digne ruku na dete.
Iznoseći svoju odbranu pred Višim tužilaštvom u Beogradu, Danka Vuković, supruga Saše Vukovića Bosketakoji se sumnjiči da je 12. maja u restoranu "27" na Senjaku ubio Nešovića, ispričala je da je izričito bila protiv druženja njenog muža sa Aleksandrom Nešovićem.
Specijalno policijsko odeljenje po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva Crne Gore izvršava hitne dokazne radnje lišenja slobode više osoba u Rožajama, što je treći talas hapšenja zbog šverca cigareta.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Promene u učestalosti mokrenja kod pasa mogu ukazivati na probleme sa bubrezima, dijabetes ili bolesti mokraćnih puteva, zbog čega ih ne treba ignorisati.
Neverovatni podvizi kojima se pomeraju granice ljudske izdržljivosti ne prestaju da iznenađuju, a jedan Nemac sada je postavio rekord koji je mnoge ostavio bez reči.
Starinski kolač sa orasima, mekanom korom i laganim kremom od slatke pavlake godinama se priprema za slave i porodična okupljanja, a krasi ga jednostavna izrada i elegantan izgled.
Pravilna nega stopala, dobra hidratacija i nekoliko trikova pri lakiranju dovoljni su da nokti izgledaju besprekorno, a sandale nosite sa više samopouzdanja.
Iako je Miloš Teodosić rođen u Valjevu, njegovu suprugu, od koje se razvodi, Jelisavetu Orašanin, Valjevci su retko kad mogli da vide u gradu, o čemu su sad i govorili.
Orkestar Perice Jaćimovića nastupio je na velikom narodnom veselju u Kraljevu, organizovanom povodom otvaranja auto-puta, a svečanosti je prisustvovao i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.