SPREMA SE NOVI PLAN! Ovo nije upalilo... NATO izdao novo naređenje svojim komandantima!
Podeli vest
NATO će danas reći svojim vojnim komandantima da izrade planove za nove načine odvraćanja Rusije nakon napada na Ukrajinu, i da razmotre razmeštanje dodatnih trupa i postavljanje protivraketne odbrane u istočnoj Evropi, prenosi Rojters pozivajući se na neimenovane zvaničnike i diplomate
Ministri odbrane sastaće se danas u sedištu NATO, i to nešto više od nedelju dana pre nego što se lideri savezničkih zemalja, uključujući američkog predsednika DŽozefa Bajdena, okupe u Briselu 24. marta.
Specijalna operacija Oružanih snaga Rusije u Ukrajini traje već trinaest dana. U napadu ukrajinskih snaga na Donjeck srušena stambena zgrada, oštećena škola. Ministarstvo odbrane Rusije potvrdilo da se u Ukrajini razvijalo biološko oružje. Završena je treća runda pregovora Ukrajine i Rusije na poljsko-beloruskoj granici
08.03.2022
22:36 >> 15:55
Ministri će, takođe, saslušati ukrajinskog kolegu Oleksija Reznikova, za kojeg se očekuje da će se zalagati za dobijanje više oružja iz pojedinih zemalja NATO-a.
- Moramo da resetujemo našu vojnu poziciju za ovu novu realnost - izjavio je juče generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg, navodeći da će ministri započeti važnu raspravu o konkretnim merama za jačanje bezbednosti članica NATO-a na duži rok i u svim domenima.
Iako je najmanje 10 najvećih članica NATO-a, uključujući SAD, Britaniju i Francusku, rasporedilo veći broj trupa, brodova i ratnih aviona na svom istočnom krilu i stavilo ih u pripravnost, Alijansa još mora da razmisli kako da se, srednjoročno gledano, suoči sa novom bezbednosnom situacijom u Evropi.
Situaciju u Ukrajini možete pratiti iz minuta u minut u blogu na našem portalu klikom OVDE
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Žile
pre 3 godine
OVO NE MIRIŠE NA DOBRO!
AL DAJ BOŽE DA NAM SE SAŽALI SVEVIŠNJI!
RUSI DOK SPAVAJU NEKO RADI,NE ZNAM KAKO RUSI MISLE DA SE ODBRANE!
SPAVAJU OD 1997.,KADA NAS OVI ZLIKOVCI "UNIŠTAVAJU",PA IM SAD MEČKA NA NJIHOVA VRATA!
SAMO ZNAM DA RUSIJA OVOM POGREŠNOM STRATEGIJOM NEĆE IMATI BRZO REŠENJE U UKRAINI.
ILI TREBA DA UDRE JAČE,JER AKO OVIM RATOM DOČEKAJU JESEN,NEĆE BITI DOBRO ZA RUSKU FEDERACIJU!
Američki ambasador pri NATO Metju Vitaker poručio je da ne veruje da Rusija ima nameru da napadne Alijansu, ocenivši da su šanse za takav scenario „vrlo male“.
Sjedinjene Američke Države žele da Evropa preuzme većinu konvencionalnih odbrambenih kapaciteta NATO, od obaveštajnih podataka do raketa, do 2027. godine, rekli su zvaničnici Pentagona diplomatama u Vašingtonu ove nedelje, što je kratak rok koji neki evropski zvaničnici smatraju nerealnim, prenosi Rojters.
Specijalna operacija Oružanih snaga Rusije u Ukrajini traje već trinaest dana. U napadu ukrajinskih snaga na Donjeck srušena stambena zgrada, oštećena škola. Ministarstvo odbrane Rusije potvrdilo da se u Ukrajini razvijalo biološko oružje. Završena je treća runda pregovora Ukrajine i Rusije na poljsko-beloruskoj granici
Promenu strategije nacionalne bezbednosti administracije američkog predsednika Donalda Trampa, koja više ne naziva Rusiju "direktnom pretnjom" i čak poziva na saradnju sa Moskvom u oblasti strateške stabilnosti, Kremlj smatra pozitivnim korakom, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Ispovest Marije Radivojević, majke dečaka Vuka (13) kog je grupa vršnjaka zlostavljala na ulici uz povike da je "ćaci", šokirala je i rasplakala Srbiju.
Milivoj Bešlin, blokader koji tvrdi da su Srbi genocidni, prestavio je Vojvodinu kao nezavisnu državu, a potom predsednika Srbije Alekdandra Vučića uporedio sa Adolfom Hitlerom.
Tajkun Dragan Đilas, politička luzer, posle tačno sedam dana od izbornog debakla na lokalnim izborima u Mionici na kojima je njegova SSP osvojila 1,4 odsto, konačno se oglasio o ovom temi.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
U susret novogodišnjim i božićnim praznicima većina Srba uveliko planira svoje zimovanje, a sudeći po popunjenim kapacitetima u našoj državi, čini se da najpre biraju domaće planine.
U Srbiji danas oblačno i hladno, mestimično sa kišom, na visokim planinama kratkotrajno i sa slabim snegom, i s najnižom temperaturom od tri do šest, a najvišom od sedam do 10 stepeni.
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
Jelena J. (22) sa Zlatibora preminula je juče u 10.40 časova u Beogradu, nakon što se mesec dana borila za život, posle naizgled rutinske operacije vađenja umnjaka u jednoj stomatološkoj klinici u Užicu.
Sinoć oko 21 čas u poznatom restoranu na Novom Beogradu upucan je navijač Partizana N.K. (30) dok je sedeo za stolom sa bivšim vođom navijačke grupe "Zabranjeni" Nenadom Alajbegovićem Alibegom.
Policijski službenici Regionalnog centra granične policije "Centar" su na graničnom prelazu Aerodrom Podgorica, prilikom pokušaja izlaska iz Crne Gore, kontrolisali rusku državljanku M.S. (57).
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar