Poljska agencija za unutrašnju bezbednost pripremila je listu od 45 ruskih diplomata osumnjičenih za špijunažu i zatražila njihovo proterivanje iz zemlje, saopštio je portparol koordinatora poljskih obaveštajnih službi Stanislav Zarin.
23.03.2022
11:00
- Putinova ofanziva je zapela uprkos svim razaranjima koja donosi iz dana u dan - rekao je Šolc obraćajući se političarima u Nemačkoj.
Šolc smatra da rat ne uništava samo Ukrajinu, već i budućnost Rusije, prenosi Bi-Bi-Si. Upozorio je Moskvu na dodatne sankcije.
- Stalno pooštravamo sankcije, ali mere ne bi trebalo da više naškode evropskim državama nego ruskom liderstvu - poručio je Šolc. On je dodao da Ukrajinci mogu da se oslone na Nemačku i istakao da su u toj zemlji izbeglice dobrodošle.
Nemački kancelar Olaf Šolc upozorio je ruskog predsednika Vladimira Putina, tokom telefonskih razgovora, da ne koristi biološko ili hemijsko naoružanje u Ukrajini, prenosi list “Cajt”.
Šolc je rekao da ruske optužbe da Ukrajina razvija takvo oružje ili da SAD žele da ih koriste, ukazuju da se radi o pretnji da Putin sam razmatra korišćenje takvog naoružanja.
- Zato je veoma važno da mu jasno direktno kažemo da tako nešto ne bi bilo prihvatljivo i bilo bi neoprostivo - rekao je Šolc “Cajtu”.
BONUS VIDEO:
Situaciju u Ukrajini možete pratiti iz minuta u minut u blogu na našem portalu klikom OVDE.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
miroljub
pre 4 godine
Fašisti iz Nemačke i Engleske se takmiče koji je veći Fašista.Lideri im takvi zlikovci,podli ,podmukli da je nemoguče ih opisati.Rađati ovakve monstrume je apsotutna privilegija nemačkih i engleskih majki.Njih ne stvara društvo oni se rađaju takvi.Bolesno da bolesnije ne može biti.
SVABO!(nisam imao gde pre da ostavim komentar).Posto se NATO I AMERI javno zarekli da ce da uniste RUSIJU a RUSIJA NATO eto sta cekaju RUSI prvu gresku NATOA DA OPLETU!KAHDZAJI I SATANE VEC IMAJU CILJEVE I SAMO CEKAJU"PALI" Bolje cuti jer ako ti zavrne gas POCRKACETE ILI SE POBITI KO DVA PACOVA U BURETU!
Kako Šolc zna da će Putin upotrebiti hemijsko oružje ????? Naravno da ne zna ali misli šta bi on uradio, uradiće i Putin. Švabe nisu ništa naučili ni od Prvog ni od Drugog Svetskog rata, a ne znaju ništa ni danas. Kvinta (Nemačka, Francuska, Engleska i druge dve države) plus amerikanci su brutalne siledžije koje treba uterati u neke okvire koje će da poštuju. Ujedinjene Nacije to nisu u stanju.
Kad oni napadnu Egipat, Koreju, Vijetnam, Irak, Iran, Afganistan, Libiju, Liban itd. itd., to je u redu i niko nesme ni da pisne a kad nateraju Rusiju da napadne Ukrajinu, svi kao besni psi laju na sav glas i šalju oružje da bi ratovali do poslednjeg ukrajinca.
Žalosno je što je do ovoga moralo da dodje, ali imajte u vidu da je ukrajina dobila nezavisnost i punu državnost bez ispaljenog metka i bez ijedne ljudske žrtve. Njihova zahvalnost se ogleda u tome da su zabranili Ruski jezik i počeli sistematski da ubijaju 8 miliona Rusa, koje je trajalo preko 8 godina.
Rusija nije napala Napoleona, Rusija nije napala Hitlera nego obratno, pa su bili poterani sve dosvojih glavnih gradova. Kako su to zaboravili, nacizam ponovo oživljen u punoj meri. Neko mora tome da stane na kraj.
Poljska agencija za unutrašnju bezbednost pripremila je listu od 45 ruskih diplomata osumnjičenih za špijunažu i zatražila njihovo proterivanje iz zemlje, saopštio je portparol koordinatora poljskih obaveštajnih službi Stanislav Zarin.
Savremeni svet ulazi u fazu dubokih geopolitičkih prekretnica, u kojoj se sukob više ne vodi samo oko teritorija, već oko dve suprotstavljene vizije globalnog sistema, poručio je ruski filozof Aleksandar Dugin.
Tajkun Dragan Đilas po svoj prilici misli da su građanima Srbije vrane popile mozak pošto najavljuje da će baš on uvesti Srbiju u Evropsku uniju do 2030. godine.
Slovenija je upravo postala prva zemlja Evropske unije koja je uvela racionalizaciju goriva. QR kodovi na pumpama. Sistem parnih i neparnih registarskih tablica. Ograničenja količine po vozilu. Isti sistem koji je Šri Lanka uvela pre tri nedelje.
Napadi Hrvatske na predsednika Srbije postali su gotovo svakodnevni. Ipak, uprkos tim napadima, građani primećuju da predsednik Vučić radi u interesu svojih sugrađana. Jedan Hrvat je čak snimio video u kojem hvali njegovu politiku, a da ga pritom nije direktno imenovao.
U Vranju će danas, 24. marta u večernjim satima biti održan komemorativni skup povodom godišnjice početka NATO bombardovanja Savezne Republike Jugoslavije (SRJ).
Večiti student Radomir Lazović, koopredsednik Zeleno-levog fronta (ZLF) i jedan od najostrašćenijih blokadera, priznao je da bi trebalo da uče od Srpske napredne stranke i Aleksandra Vučića.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Pre 27 godina, 24. marta oko 20 časova, počela je NATO agresija na Saveznu Republiku Jugoslaviju. Širom naše zemlje sirene za vazdušnu opasnost oglašavale su se tačno 78 dana, do 10. juna 1999 godine. Agresija je nepravedno dobila naziv "Milosrdni anđeo".
U Srbiji se danas očekuje smena sunca i oblaka, ponegde sa slabom kišom, a na visokim planinama sa provejavanjem slabog snega, navodi se u prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Na padinama Zlatibora, na svežem planinskom vazduhu, svoju životnu priču danas ispisuje Karen Li Desvo de Marinji Gavranović – Južnoafrikanka koja je u Srbiji pronašla više od doma.
Grupa muškaraca s fantomkama napala je vozača, a potom zapalila vozilo u kome su bili putnici, u utorak ujutro na magistralnom putu M-17 u mestu Potoci, kod Mostara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar