PREGOVORI RUSIJE I UKRAJINE OD 28. DO 30. MARTA U TURSKOJ! Hoće li ovaj put pasti dogovor - svet se moli da mir pobedi rat!
Podeli vest
Sledeća runda razgovora licem u lice između Ukrajine i Rusije biće održana u Turskoj od 28. do 30. marta, napisao je ukrajinski pregovarač David Arahamia na društvenim mrežama
Ukrajina je opisala prethodne razgovore sa Rusijom, održane nakon što je Rusija pokrenula napad prošlog meseca, kao "veoma teške", preneo je Rojters.
Ruski RT preneo je izjavu predsednika Srbije, Aleksandra Vučića, koji je rekao da je ponosan što naša zemlja sprovodi svoju politiku bez međunarodnog mešanja
27.03.2022
17:23
Podsetimo, od početka rata u Ukrajini 24. februara, održano je više rundi razgovora Moskve i Kijeva, a prioritet je bio stvaranje koridora za izlazak civila iz gradova koji se nalaze u zoni ratnih dejstava.
Kijev je u više navrata traćio da dođe do direktnog susreta predsednika Ukrajine i Rusije Vladimira Zelenskog i Vladimira Putina.
Kremlj je u odgovoru saopštio da takav sastanak neće biti odbijen ukoliko bi se razgovaralo o „konkretnim pitanjima".
Poslednjih nedelja u pronalaženje prihvatljivog rešenja i za Moskvu i za Kijev uključio se i turski predsednik Redžep Taip Erdogan. On je pre nekoliko dana preneo je predsedniku Rusije Vladimiru Putinu da je ukrajinski lider Vladimir Zelenski spreman da se sastane s njim u Turskoj.
Sada je Ankara uspela da privoli zaraćene strane da u prestonici Turske, a Erdogan je navodno dobila dozvolu od zapadnih saveznika da zadrži otvoren kanal komunikacije s Rusijom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
milomir
pre 3 godine
PREDSJEDNIK SRBIJE NADAO SE DA ĆE SA 100 EURA POTKUPITI OMLADINU, A DOBIO JE ŽESTOK ODGOVOR: "Vučiću, pederu" odjekuje u srcu Šumadije (VIDEO)
Vrlo dobro oni znaju kakvo je stanje u državi
Regija
Prije 36 min Prije 20 min
0
Nadao se predsjednik Srbije Aleksandar Vučić da će sa 100 eura potkupiti omladinu u Srbiji. Snimak sa jedne žurke iz Kragujevca svjedoči tome da Vučiću ne pomaže to što je podijelio mladima 100 eura, para svih građana Srbije. Na žurki je nestalo struje, a omladina je to iskoristila da pokaže šta misli o lideru naprednjaka, piše portal Direktno.rs.
"Kragujevac, žurka,velika žurka u znaku 2000-ih. I nestala struja. I omladina počela da skandira. Nećete pogoditi šta. Džaba 100 eurića", napisao je Miroslav Miletić na Twitteru, objavivši snimak na kome mladi skandiraju: "Vučiću pederu".
Prevario se predsjednik SNS kada je mislio da će sa nešto više od 11.000 dinara moći da kupi povjerenje mladih. Vrlo dobro oni znaju kakvo je stanje u državi, kao i to da je mnoštvo njihovih prijatelja, vršnjaka, braće i sestara otišlo iz Srbije, u kojoj ih sabotiraju na svakom koraku, ako nisu članovi vladajuće kamarile.
Zna omladina ko je Aleksandar Vučić i svoje mišljenje, osim kroz skandiranje, iskazat će i 3. aprila.
Dok nemački list Velt upozorava da Rusija priprema novu, potencijalno odlučujuću ofanzivu na ukrajinskom frontu, u Kijevu se paralelno razmatra potez koji do sada delovao malo verovatno – slanje ukrajinske delegacije u Moskvu radi direktnih pregovora.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da administracija američkog predsednika Donalda Trampa insistira da se sukob između Rusije i Ukrajine okonča najkasnije do juna, prenosi Fajnenšel tajms.
1442. dan rata u Ukrajini, u prestonici Ujedinjenih Arapskih Emirata Abu Dabiju održana je nova runda trilateralnih razgovora Rusije, SAD i Ukrajine za okončanje sukoba.
Ruski RT preneo je izjavu predsednika Srbije, Aleksandra Vučića, koji je rekao da je ponosan što naša zemlja sprovodi svoju politiku bez međunarodnog mešanja
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je čestitku predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa povodom Dana državnosti Republike Srbije.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije
Član Visokog saveta tužilaštva (VST) Vladimir Simić predložio je danas predsedniku VST Branku Stamenkoviću da se izuzme iz odlučivanja o izboru javnih tužilaca u Javno tužilaštvo za organizovani kriminal (JTOK), zbog sumnje u njegovu pristrasnost.
Pre nego što počne borba za luksuz u Exatlonu, učesnici stvari ubacuju u kontejnere koje kasnije prevoze na lokaciju u kojoj će boraviti u zavisnosti od toga da li su pobedili ili izgubili.
Sanja Kalinović je rekla da su Plavi izgubili od Crvenih u Exatlonu zato što ona nije igrala i to se nimalo nije dopalo Anabeli Zonai koja joj je odbrusila zbog te opaske.
Prethodne sedmice u Informerovoj hit emisiji "Na merama" otkrili smo vam kako izgleda kad advokat blokader Božo Prelević pokušava da se kulturno uzdiže, šta sada radi “penzionisani” košarkaš Željko Rebrača, koja je omiljena “disciplina” političara u pokušaju Pavla Grbovića, na koji način se opušta pevačica Marija Šerifović, kakva je dnevna rutina političarke Slavice Đukić Dejanović, te koliko se na jednom protestu zadržao samozvani revolucionar Miša Bačulov…
Andrijana Arnautović, generalni sekretar SRS i Aleksandar Jerković iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su kandidate na tzv. studenstkoj listi.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
U Srbiji je trenutno registrovano oko 7.200 električnih vozila, što pokazuje eksponencijalan rast u oblasti elektromobilnosti, rečeno je u diskusiji "Srbija na putu električne mobilnosti" . Zbog čega će biti potrebno izmeniti kontrole na tehničkim pregledima, rad servisera, same uslove vožnje...
Zbog čestih promena vremena i naglih oscilacija u temperaturi, Hitna pomoć ovih dana ima pune ruke posla, jer se građani žale na pritisak, glavobolju, kolaps organizma...
Osumnjičenom Janku B. (32), koji je na smrt izbo majku Biljanu B. (59) u njihovom domu u Kruševcu, određen je pritvor do 30 dana. Komšije i dalje u šoku i otkrivaju detalje o porodici koja je neutešna nakon tragedije.
Nastavak glavnog pretresa pred Višim sudom u Užicu Vesni Krička, Goranu Avramoviću (67) i Nikoli Smiljaniću (49), optuženim da su odgovorni za smrt dečaka V.I. (6) iz Beograda u bazenu jednog zlatiborskog hotela, odloženo je za mart.
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić i direktor policije general policije Dragan Vasiljević primili su danas pripadnike Žandarmerije i Specijalne antiterorističke jedinice koji su učestvovali na međunarodnom takmičenju UAE SWAT Challenge 2026 u Dubaiju.
Nekoliko dana pre zakazane premijere "Đenerala", film je iznenada uklonjen sa repertoara u Banjaluci. Iz bioskopa Cineplexx navode da je u pitanju "gužva u rasporedu" ali ostaje pitanje zašto je film o Draži Mihailoviću otkazan ali ne i naslovi poput "Svadbe."
Na vest da je banjalučka premijera filma "Đeneral" otkazana, reditelj Miloslav Samardžić je prokomentarisao da se već suočio sa negativnim reakcijama iz Federacije Bosne i Hercegovine na njegovo ostvarenje o Draži Mihailoviću.
Film "Orkanski visovi" je jedan od najiščekivanijih ove godine, a njegova glavna zvezda Margo Robi na sjajan način koristi pažnju koju on privlači i u svakoj situaciji ostavlja fenomenalan utisak.
Sinoćna premijera serije "Tito između istoka i zapada" na RTS-u izazvala je burne reakcije publike koji su na društvenim mrežama izneli otvoreno negodovanje i političke optužbe na račun javnog servisa.
U Berlinu je počeo Međunarodni filmski festival Berlinale na čijem je crvenom tepihu supruga reditelja Vima Vendersona ukrala svu pažnju haljinom napravljenom od filmskih traka.
Mnogo vrsta cveća koje držimo u kući ili sadimo u vrtu, poput tulipana, ljiljana i narcisa, mogu biti izuzetno toksične za pse i mačke. Saznajte na šta treba da obratite pažnju kako biste zaštitili svoje ljubimce.
Ljubav pevačice Viki Miljković i harmonikaša Dragan Taškovića Tašketa traje više od 30 godina, a na fotografijama iz mladosti su gotovo neprepoznatljivi.
Pevačica Nadica Ademov pružila je podršku koleginici Milici Todorović, koja se ovih dana nalazi u središtu velikog skandala zbog navoda da je njen partner oženjen.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar