MOSKVA MOLI ZELENSKOG, SPREČI NESTANAK UKRAJINE! NE DOZVOLI ZAPADU DA SE BORI DO POSLEDNJEG UKRAJINCA... Hoće li ih Kijev poslušati?!
Podeli vest
Ruski stalni predstavnik pri UN Vasilij Nebenzja pozvao ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog "da spreči Zapad, koji je spreman da se bori do poslednjeg Ukrajinca kako bi ostvario svoje planove"
On je, komentarišući materijale iz Buče, rekao da „samo amateri mogu da veruju" tumačenju zapadnih i ukrajinskih medija.
Vanredni profesor Katedre za svetske finansije Finansijskog univerziteta pri Vladi Ruske Federacije Lazar Badalov izrazio je mišljenje da će se svet suočiti sa pravom nestašicom hrane na jesen 2022. godine
05.04.2022
20:21
- Leševi na snimku nikako ne deluju kao da su proveli na ulici tri-četiri dana, a prema senzacionalističkim i nenaučnim podacima 'Njujork Tajmsa' od 20. marta, u ovu laž mogu da poveruju samo diletanti ili naši zapadni partneri koji ništa ne žele da čuju i odavno već crno nazivaju belim i obrnuto - naglasio je Nebenzja, prenose RIA Novosti.
Prema rečima Nebenzje, Rusija "ima stotine ako ne i hiljade video svedočenja ljudi o zverstvima ukrajinskih ekstremista".
- Videli ste leševe, čuli priče. Ali videli ste samo ono što su hteli da vam pokažu. Ne možete, a da ne vidite eklatantne nedoslednosti u verziji događaja koju promovišu ukrajinski i zapadni mediji, kao i činjenicu da nije bilo leševa u gradu nakon napuštanja ruskih trupa, o čemu svedoči nekoliko video snimaka - dodao je on.
Nebenzja je takođe pozvao ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog „da spreči Zapad, koji je spreman da se bori do poslednjeg Ukrajinca kako bi ostvario svoje planove".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poljski ministar spoljnih poslova Radoslav Sikorski izjavio je da Savet NATO–Rusija, konsultativno telo osnovano 2002. godine, više ne funkcioniše i da je time simbolično potvrđen kraj ere zajedničke bezbednosne arhitekture sa Moskvom, prenosi Gardijan.
NATO je u konfrontaciji sa Rusijom na ukrajinskom frontu izgubio svaki politički značaj i pretvorio se u puku logističku kompaniju, piše norveško izdanje Steigan, ocenjujući da se Alijansa nalazi u najdubljoj krizi od osnivanja.
Švedska se suočava sa ozbiljnim političkim i pravnim skandalom nakon što je lokalna policija saopštila da je otkrila masovne isporuke švedske robe koje preko susednih država završavaju na ruskom tržištu, uprkos postojećim sankcijama Evropske unije.
Vanredni profesor Katedre za svetske finansije Finansijskog univerziteta pri Vladi Ruske Federacije Lazar Badalov izrazio je mišljenje da će se svet suočiti sa pravom nestašicom hrane na jesen 2022. godine
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Blokader Zoran Đajić pokušao je da diskredituje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a zatim je pozvao na nasilno rušenje vlasti po recptu od 5. oktobra 2000. godine.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić uputio je oštru kritiku blokaderskom pokretu, upozorivši da retorika kojom se služe opasno klizi ka istorijskim obrascima najmračnijih režima 20. veka.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Alija Balijagić bio je u uračunljiv u trenutku kada je izvršio dvostruko ubistvo u Sokocu kod Bijelog Polja, navodi se u nalazu nakon izvršenog pregleda psihologa Nataše Vuković i specijaliste psihijatrije dr Mirjane Varagić, koji je pročitan juče u nastavku suđenja Balijagiću u Višem sudu u Bijelom Polju.
Tokom četvrtog dana suđenja Brajanu Volšu kome se tereti da je počinio brutalan zločin nad suprugom, inače Beograđankom Anom Volš, svedočio je Vilijam Fastou koji je priznao da je da bio Anin ljubavnik.
Vozač I.S. (23) iz Zaječara, koji je optužen da je 10. juna nadomak sela Malča kod Niša izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je život izgubila trogodišnja devojčica, a tri osobe su teško povređene, izjavio je u istrazi da se samog udesa – ne seća.
Glumac Kijanu Rivs, koji u filmu "Matriks" tumači glavnog junaka Nea, potvrdio da je spreman da ponovo obuče crni mantil i snimi nastavak popularne sage.
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Zlatni retriver osvojio je srce TikToka svojom nežnom, ali upornom rutinom. Svake večeri u devet sati podseća ukućane i goste da je vreme za spavanje, držeći u ustima svoju omiljenu igračku.
Džej Ramadanovski preminuo je pre pet godina, a violinista Željko Stefanović Paganini često posećuje pevačev grob i svira za dušu legendarnog Dorćolca.
Bivši rijaliti učesnik Vladimir Tomović nije mogao da pređe granicu Srbije i Crne Gore jer sa sobom nije imao lična dokumenta zbog čega je zamolio za pomoć.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar