Ukrajinske vlasti nastavljaju sa pokušajima da evakuišu strane plaćenike i vođe nacionalističkog puka ''Azov'' iz Mariupolja. Još jedan pokušaj izvršen je 8. aprila uveče, rekao je na brifingu portparol Ministarstva odbrane Rusije general-major Igor Konašenkov
Prema njegovim rečima, u evakuaciju je učestvovao ukrajinski teretni brod, registrovan u malteškoj luci Valeta, koji je plovio u karavanu brodova od Taganrogskog zaliva do Kerčkog moreuza pod malteškom zastavom.
„U 22 sata i 38 minuta po moskovskom vremenu, 30 kilometara jugoistočno od Mariupolja, teretni brod je naglo promenio kurs i pokušao da upadne u marijupoljsku luku koju je od mora blokirala Crnomorska flota“, rekao je on i dodao da je brod nastavio da plovi.
Krenuo je u pravcu luke, ignorišući zahteve ruskih graničnih brodova da stupi u kontakt preko međunarodnog kanala.
Napominje se da artiljerijska vatra upozorenja nije dovela do promene kursa. Brod je, precizirao je Konašenkov, dok se približavao luci, obavio radio-razmenu, dok su na obali primećene signalne vatre.
Konašenkov je ukazao da je u cilju blokiranja plovila otvorena artiljerijska vatra na njega, što je dovelo do požara na krmi broda.
„Nakon toga je ukrajinski teretni brod zalutao, posada je kontaktirala granične brodove sa zahtevom za prekid vatre i potvrdila spremnost da ispune sve zahteve ruskih mornara“, kazao je Konašenkov i dodao da među posadom nema žrtava.
Precizira se da će nakon pregleda ovaj teretni brod sa posadom biti ispraćen do luke Jejsk.
Bivši američki predsednik Bil Klinton je napisao u autorskoj kolumni za list za Atlantik da je svojim ruskim kolegama Borisu Jeljcinu i Vladimiru Putinu ponudio mogućnost ulaska Moskve u NATO
Savetnici predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog moraju da ga obuzdaju zbog njegovih postupaka, poručio je portparol iranskog Ministarstva spoljnih poslova Esmail Bagaj nakon ukrajinskog udara na iranski trgovački brod u Kaspijskom moru.
Snage bespilotnih sistema Oružanih snaga Ukrajine (OSU) napale su tokom noći između 14. i 15. jula 20 plovila ruske „flote iz senke“ u Crnom moru, u blizini Krima, saopštio je komandant tih jedinica Robert „Mađar“ Brovdi.
Ukrajinska ratna mornarica saopštila je da je pomorskim dronom „Sargan-3000“ pogodila i potopila ruski granični patrolni brod „Izumrud“ kod Novorosijska, oko 300 kilometara od linije fronta.
Rusija je u Baltičkom moru počela da štiti svoje transportne brodove nestandardnim merama, a snimci teških mitraljeza na gasovozu „Maršal Vasilevski“ izazvali su ozbiljnu pažnju zapadnih vojnih krugova, piše kineski portal „Sohu“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bivši američki predsednik Bil Klinton je napisao u autorskoj kolumni za list za Atlantik da je svojim ruskim kolegama Borisu Jeljcinu i Vladimiru Putinu ponudio mogućnost ulaska Moskve u NATO
Dramatičan snimak iz španske enklave Seute prikazuje masu migranata koja probija granicu i ulazi na teritoriju Španije, dok se policija i prihvatni centri suočavaju sa situacijom koja je izmakla kontroli.
Prilikom gostovanja na tajkunskom glasilu Nova, okoreli blokader i jedan od njihovih ideologa Alek Kavčić pohvalio je rad predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Pritisak i panika u redovima blokaderske opozicije očigledno uzimaju svoj danak. Radomir Lazović ponovo je uspeo da izbezumi javnost svojom novom naučno-fantastičnom teorijom o takozvanom "zvučnom topu", usput napravivši epski autogol i priznavši koliko ih je zapravo malo bilo na ulici.
Ministar finansija Siniša Mali objavio je na društvenim mrežama video zastava Srbije i Ujedinjenih Arapskih Emirata koje su osvetljene na Kuli Beograd, uz poruku o snažnim vezama i prijateljstvu dve zemlje.
Novo lažno istraživanje NSPM i Đorđa Vukadinovića prikazuje lažirane podatke da „Studentsku listu“ podržava 39,6%, listu Srpske napredne stranke 37,5%, SPS 4,9%, koaliciju NPS, NLS, Ekološkog ustanka i Milićevog PZD - 5,6%, koaliciju SSP, SC i PSG - 4,2%, pokret Nestorovića 3,8%, dok koalicija Novog DSS i Monarhista ima samo 2,3%.
Građani Uba okupiće se u nedelju, 2. avgusta u 20 časova na Gradskom trgu, u Prvomajskoj ulici, kako bi obeležili sećanje na dan kada su, kako navode organizatori, prvi put javno ustali protiv blokada.
Svake godine, 30. jula, na praznik Svete velikomučenice Marine, u narodu poznatije kao Ognjena Marija, veliki broj vernika okuplja se na Vodicama nadomak Kikinde.
Letnja potrošnja struje izjednačila se sa zimskom. Ministarka Đedović Handanović apeluje na građane da štede električnu energiju zbog niskog vodostaja reka.
Kada istraga zapne, odgovore često daje telo žrtve. Obdukcija nije samo utvrđivanje uzroka smrti, već složen forenzički postupak kojim sudski medicinari iz rana, modrica, preloma i tragova na organima mogu da rekonstruišu poslednje trenutke života, razotkriju lažne iskaze i pomognu istražiteljima da slože mozaik zločina.
Hrvatska policija uhapsila je državljanina Srbije (33) zbog sumnje da je hakovao računarske sisteme hrvatskih firmi i državnih institucija, kao i zbog neovlašćene upotrebe ličnih podataka, a pravi horor usledio je tek nakon što je osumnjičeni predat u pritvor.
U Srbiji su devojke ili žene mafijaša uvek u centru pažnje, a njihov psihološki profil je različit s obzirom na karakter, motivacione karakteristike, inteligenciju ili temperamentalne stilove. Ipak, na fenomenološkom planu sigurno imaju neke zajedničke karakteristike kao što je volja za moć koja se stiče identifikacijom s partnerima, želja za finansijskom sigurnošću i luksuznim životom.
D. P. uhapšen je danas u Sarajevu zbog sumnje da je sinoć u ulici Kundurdžiluk na Baščaršiji, naočigled brojnih prolaznika i turista, sa fantomkom na glavi ispalio više hitaca prema jednom ugostiteljskom objektu. Nakon sinoćnje pucnjave, večeras je izbio novi, direktno povezan incident u samom centru grada.
Policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo osiguravaju područje oko Latinske ćuprije u opštini Stari Grad, gde je u toku uviđaj nakon incidenta u kom je jedna osoba povređena.
Gradska opština Savski venac i ovog leta organizuje tradicionalnu manifestaciju "Dečije letnje igre", koja će biti svečano otvorena u subotu, 1. avgusta, u 17 časova, na platou ispred Konaka kneza Miloša u Topčiderskom parku.
Studio Disney je u ranim fazama razvoja novog filma iz kultne franšize "Sam u kući" (Home Alone) i to sa legendarnim Makolijem Kalkinom ponovo u glavnoj ulozi.
Južnokorejska kompanija Samsung elektroniks saopštila je danas da je u drugom tromesečju ove godine ostvarila rekordan poslovni rezultat zahvaljujući velikoj globalnoj potražnji za memorijskim čipovima namenjenim sistemima veštačke inteligencije.
Jelena Vučković je među prvima saznala da je ubijen Zoran Šijan, drugi muž njene majke Goce za kog je bila jako vezana, a sada je u emisiji otkrila kako je saznala ovu vest.
Jelena Vučković otkrila je u emisiji "Demanti" koja je njena neostvarena želja, kao i da nije imala hrabrosti da krene u realizaciju onog što je zamišljala
Muzičar Aca Amadeus objavio je prvu fotografiju sa 23 godine mlađom devojkom Barbarom Bojović i jasno pokazao koliko je ozbiljan kada je nova ljubav u pitanju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.