Ukrajinske snage u Mariupolju odbile su da polože oružje, javlja dopisnik RIA Novosti. Ruske snage i vojska DNR naciste iz puka Azov koji se se zabkaradirali u lagume čeličane „Azovstal" u Marijupolju planiraju da isteraju upumpavanjem vode u ogroman podzemni prostor u koji su se uvukli
Ukrajinske snage u Mariupolju odbile su da polože oružje, javlja dopisnik RIA Novosti.
Prethodno je Ministarstvo odbrane Rusije pozvalo preostale pripadnike nacionalnih bataljona i Oružanih snaga Ukrajine da se dobrovoljno predaju kako bi spasili svoje živote.
Jedan od komandanata jedinica samoproglašene DNR izjavio je da je situacija na prvoj liniji fronta napeta, ali da ruske snage "stabilno"idu napred.
"Već ulazimo u Azovstalj. Iljič je praktično naš...Kakvo primirje? O čemu da pričamo? Ignorisali su našu inicijativu i dobili odgovor", rekao je taj komandant, prenose RIA Novosti.
Kako nezvanično saznajemo, Ruske snage i vojska DNR, ne žele da uludo žrtvuju ljudstvo, a naciste iz puka Azov koji se se zabkaradirali u lagume čeličane „Azovstal" u Marijupolju planiraju da isteraju upumpavanjem vode u ogroman podzemni prostor u koji su se uvukli.
Ruski stratezi su izgleda odlučili da tunele u kojima se, po tvrdnjama ruskih obaveštajnih službi, pored oko 3.000 neonacista, nalazi i biolaboratorija pod kontrolom NATO-a potope delom morskom vodom (tuneli su i ovako podložni plavljenju), a delom upumpavanjem vode pomoću vatrogasnih vozila.
Posle predaje 1.600 marinaca u Mariupolju poslednji otpor pružaju ostaci neonacističkog bataljona Azov, a sa njima se, prema informacijama, ruskih snaga, nalazi i oko 240 stranacaca koji bi se predali, ali...
Snage bespilotnih sistema Oružanih snaga Ukrajine (OSU) napale su tokom noći između 14. i 15. jula 20 plovila ruske „flote iz senke“ u Crnom moru, u blizini Krima, saopštio je komandant tih jedinica Robert „Mađar“ Brovdi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Posle predaje 1.600 marinaca u Mariupolju poslednji otpor pružaju ostaci neonacističkog bataljona Azov, a sa njima se, prema informacijama, ruskih snaga, nalazi i oko 240 stranacaca koji bi se predali, ali...
Godinama su ruske trupe istraživale ukrajinski garnizon u Nikolajevki u Donjeckoj oblasti na istoku Ukrajine, šaljući male timove infiltratora da pronađu liniju proboja. Međutim, 29. jula su prestali sa istragom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da nije pozivao na bojkot Hvara i Brača, kao što navode mediji u Hrvatskoj, već da je rekao da mu je lepši Kokin Brod.
Savo Manojlović, lider opozicije u pokušaju i njegov pokret "Kreni-promeni" najbolji je primer kako izgleda političko lešinarenje i kako svaku katastrofu pokušava da iskoristi za ličnu promociju.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je najnovije jezive poruke i izjave agresivnih blokadera koji su bez trunke srama poručili "biće mrtvih, pobedićemo", poslavši im jasnu, nepokolebljivu i dostojanstvenu poruku.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je tokom obilaska jugozapadne Srbije razgovarao sa meštanima o problemima koji ih godinama muče, a posebno je bilo reči o obećanoj izgradnji rzavske vode i puta u selu Zeoke.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić i pomoćnik ministra i načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić vanredno su se obratili iz Deliblatske peščare, gde od početka avgusta bukti nezapamćeni požar .
Pomoćnik načelnika Uprave za vatrogasno-spasilačke jedinice Sektora za vanredne situacije Miloš Milenković izjavio je danas da se u Deliblatskoj peščari i Stolovima u okolini grada Kraljeva ne beleži širenje požara i naveo da nema ugroženih naselja i stanovnika.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa delegacijom Svetske banke o narednim koracima u pripremi novog gasnog programa koji obuhvata razvoj unutrašnje gasne infrastrukture, uključujući izgradnju prve deonice gasovoda Niš-Velika Plana.
Saobraćajni policajci u Šapcu su za dva dana proteklog vikenda u kontrolama na putevima Mačvanskog okruga otkrili i isključili iz soabraćaja 86 pijanih i trojicu vozača koji su vozili pod dejstvom narkotika.
Službenici Odeljenja za suzbiјanje kriјumčarenja Uprave carina su 8. avgusta 2026. godine na graničnom prelazu Horgoš sprečili pokušaј kriјumčarenja preko 375 grama zlatnog nakita čiјa јe vrednost procenjena na više od 45.000 evra.
Pirinač sa tikvicama i graškom je jednostavno, lagano i ukusno jelo koje se priprema od svega nekoliko sastojaka. Kombinacija pirinča, tikvica i graška pruža prijatan spoj ukusa, a jelo je pogodno i kao lagan ručak ili prilog uz meso.
Dehidracija kod dece je čest zdravstveni problem koji se ponekad prepozna tek kada simptomi postanu izraženiji. Kako dečji organizam brže gubi tečnost, važno je da roditelji na vreme uoče prve znakove dehidracije i reaguju kako bi sprečili moguće komplikacije.
Sve više putnika tokom leta dobija upozorenja da power bankove, elektronske cigarete i druge uređaje koji koriste litijum-jonske baterije ne odlažu u predati prtljag. Razlog za to nije samo strogo pravilo avio-kompanija, već stvaran bezbednosni rizik.
Ekipa Informera otišla je u Rumu kako bi saznala šta meštani ovog grada zapravo misle o Staniji Dobrojević, a utisci su pokazali da domaći teren i te kako ume da bude podeljen.
Partnerka pevača Hasana Dudića, Nataša Gluhović, napravila je pre dva dana pometnju u Centru za socijalni rad na Čukarici zbog svog sina, koji se razvodi od supruge i, kako je rekla, ima ozbiljne probleme.
Zorana Jovanović Zorannah našla se na meti korisnika društvenih mreža zbog najnovijeg snimka koji je objavila, a zamerili su joj na higijeni u njenom automobilu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.