Ruska vojska i dalje štedi i ukrajinske gradove i svoje vojnike, ali nastupa mnogo odlučnije i ofanzivnije. Poljska sprema operaciju „uzimanja pod kontrolu strateških objekata u Lavovskoj i Volinskoj oblasti" Ukrajine
Tako i toliko da je ne samo ukrajinski „donbaski front" u sve većim problemima.
Nakon što su uništili skladište zapadnog oružja na vojnom aerodromu kod Odese, Rusi su srušili i most kod te crnomorske luke preko kojeg je kijevskom režimu (preko Rumunije i Moldavije) stizalo naoružanje zemalja NATO.
Usledili su udari krstarećim raketama velikom dometa („Oniks" i „Kalibar") po vojnom skladištu u Lavovu, na zapadu Ukrajine.
Gotovo u isto vreme su se na udaru ruskih krstarećih raketa našli vojni ciljevi u centralnoj Ukrajini. U Nikolajevskoj, Viničkoj i Dnjepropetrovskoj oblasti.
U Viničkoj je odjeknulo nekoliko eksplozija, a u Depropetrovskoj - tri. Usledili su i raketni udari po ciljevima u Kirovogradskoj oblasti i u Kijevu. Ukrajinski režim je saopštio da su udari došli „sa Krima".
Nezavisno od toga, problemi za Ukrajince tek počinju.
Borci LNR su u grad Liman (25.000 stanovnika) ušli sa istoka, a Rusi sa severozapada. Prethodno su onesposobili most na putu od Limana ka Slavjansku , pa je ukrajinski garnizon ostao bez odstupnice.
Ruska artiljerija je tokom 3. maja tukla 54 ukrajinska vatrena položaja i skoro 195 područja sa koncentracijom žive sile (ubijeno oko 230) i ratne tehnike. vojne tehnike.
Britanska špijunaža MI6 sugerisala vojnom vrhu u Kijevu da hitno traži „alternativne puteve" jer će Rusi narednih dana izvesti seriju raketnih udara po železničkim čvorištima, transformatorskim stanicama i tunelima.
Nezvanično, ukazala je na 57 takvih „tačaka" koje će biti tučene.
Entoni Blinken i Lojd Ostin su nedavno u Kijevu ubedili ukrajinski vrh da sa zapadnim naoružanjem „pokuša još jednom".
Ukrajinci su to prihvatili, a SAD su za protekla 24 sata poslale kijevskom režimu 14 transportnih aviona sa oružjem. Još 23 su za isto vreme poslale druge zemlje članice NATO.
Navodno će Ukrajinci u naredna tri dana dobiti još 5.000 raketa za protivtenkovske lansere „Dževelin".
Poljska vojna obaveštajna služba je priznala da su „svi koji moraju znati" već obavešteni da treba da budu spremni za operaciju „uzimanja pod kontrolu strateških objekata u Lavovskoj i Volinskoj oblasti" (Ukrajine).
Navodno će ta operacija biti poverena poljskoj šestoj padobranskoj brigadi.
Zamenik predsednika Saveta za nacionalnu bezbednost Rusije, Dmitij Medvedev poručio je hrvatskom predsedniku Zoranu Milanoviću da mu uskoro preti odmazda Kijeva, zbog njegovih stavova o Ukrajini i Rusiji.
Novi paket sankcija Evropske unije mogao bi da pretvori lov na rusku „flotu iz senke“ u otvoreni pomorski sukob, jer evropske države sada dobijaju mogućnost da prodaju zaplenjenu rusku naftu i drugi teret, upozorio je ukrajinski politikolog Ruslan Bortnik.
Ukrajinski operateri dronova za kratko vreme su na vojnoj vežbi „Aurora 26“ u Švedskoj onesposobili oklopna vozila i čitave jedinice Severnoatlantskog saveza (NATO), razotkrivajući koliko su zapadne armije nespremne za savremeno ratovanje, piše nemački „Velt“.
Vojni stručnjak Aleksandar Perendžijev optužio je NATO da je učestvovao u pripremi masovnog napada dronovima na distributivne centre Vajldberisa u Kotovsku i Elektrostalju.
Moskva neće dozvoliti raspoređivanje vojnih kontingenata država Evropske unije i NATO-a na teritoriji Ukrajine, poručio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući pripreme za velike jesenje vojne vežbe u Poljskoj.
Većina građana Poljske prvi put se izjasnila protiv daljeg prihvatanja izbeglica iz Ukrajine, čime je zabeležen potpuni preokret raspoloženja u zemlji koja je od početka rata bila jedan od najglasnijih političkih saveznika Kijeva i glavno utočište za Ukrajince.
Predsednik Čečenije Ramzan Kadirov pozvao je Rusiju da razmotri vojne udare ne samo protiv Ukrajine, već i protiv država koje Kijevu isporučuju oružje, obaveštajne podatke i drugu pomoć.
Poljska će ove jeseni biti domaćin prvih međunarodnih vojnih vežbi za pripremu mogućeg raspoređivanja zapadnih snaga u Ukrajini posle mirovnog sporazuma.
Nekoliko stotina ljudi učestvovalo je u „Volinjskom maršu“ u centru Varšave, gde su pored odavanja počasti Poljacima ubijenim u Volinju zatražili prekid vojne pomoći Ukrajini i smanjenje podrške ukrajinskim izbeglicama.
Višesatne eksplozije, ogroman požar i razoreno naselje ostali su posle ruskog udara na skladište municije u Višnjevoju 6. jula, a reakcija ukrajinske vojske otvorila je sumnju da se u objektu nalazilo oružje čije prisustvo Kijev ne želi javno da prizna.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zamenik predsednika Saveta za nacionalnu bezbednost Rusije, Dmitij Medvedev poručio je hrvatskom predsedniku Zoranu Milanoviću da mu uskoro preti odmazda Kijeva, zbog njegovih stavova o Ukrajini i Rusiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas mlade sportiste iz Srbije, regiona i sveta, učesnike kampa "Srbija te zove 2026", a nakon prijema, predsednik se obratio medijima.
Ustaša Marko Skejo, bivši komandant 9. bataljona HOS-a "Rafael Boban, koji je poznat po hitlerovskim brkovima i činjenici da je devedesetih godina govore držao ispred portreta zločinca Anta Pavelića, pevao je juče u jednoj kafani u Kninu ustaške pesme, i to na uvce predsedniku Hrvatske Zoranu Milanoviću.
Predsednik Udruženih sindikata Srbije "Sloga" Željko Veselinović poručio je da se vidi jasna razlika između blokadera i predsednika Srbije Aleksandra Vučića!
Priča o takozvanom "spontanom studentskom pokretu" konačno je pukla kao balon od sapunice. Sastav blokaderske liste razotkrio je prljavu mrežu međusobno povezanih nasilnika i ekstremista koji godinama seju haos po Srbiji, a sada su samo promenili ambalažu ne bi li prevarili građane.
Iako je na Instagramu tvrdio kako je u potpunosti ispravan, a pravda i zakoni na njegovoj strani, niški političar Dragan Milić ipak predao policiji arsenal oružja pronađen u njegovom posedu.
Advokat i narodni poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Vladimir Đukanović oglasio se na svom Instagram profilu i brutalno raskrinkao takozvane "salonske nacionaliste" i lažne rodoljube koji godinama obmanjuju srpski narod.
Novinar Uroš Piper, bivši medijski koordinator Novog DSS-a, posetio je danas centralnu svoje nekadašnje stranke u centru Beograda i otkrio da tamo nema ni predsednika stranke i potpredsednika.
Operativni tim Republičkog štaba za vanredne situacije i danas je razmatrao situaciju u zemlji usled visokih temperatura i nepovoljnih vremenskih uslova.
Vest o stravičnom zločinu na Novom Beogradu potresla je stanare zgrade u Bulevaru Zorana Đinđića. U stanu je pronađeno telo Milke Ć. (82) koju je brutalno usmrtio sin Z.Ć.
Ispred zgrade u Bulevaru Zorana Đinđića na Novom Beogradu u kojoj je sin Z. Ć. ubio majku Milku Ć. (82), trenutno se nalazi više policijskih patrola, ekipa forenzičara i Hitne pomoći.
U stanu u Bulevaru Zorana Đinđića na Novom Beogradu pronađeno je telo žene M. Ć. (82), koju je zverski ubio sin Z. Ć. (57). Nakon zločina, pokušao je da izvrši samoubistvo.
Pripadnici Civilne garde u Albaseteu uhapsili su pet osoba starosti od 39 do 52 godine, državljane Srbije i Španije, zbog sumnje da su bili deo kriminalne grupe koja je počinila seriju pljački banaka i objekata za igre na sreću u čak devet provincija.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Ako vam se pred spavanje u glavi vrte rokovi, obaveze i problemi, nekoliko jednostavnih tehnika uz pomoć ChatGPT-a može pomoći da rasteretite misli i lakše se opustite.
Pametni telefoni postali su neizostavan deo svakodnevice, pa ih mnogi koriste čak i dok su priključeni na punjač. Stručnjaci su otkrili da takva navika negativno utiče na trajanje baterije.
Posebnu pažnju na gala slavlju Dragana Stankovića privukao je momenat kada je "kralj hleba" podigao verenicu Aleksandru našalivši se da će je baciti u bazen.
Večeras od 20 časova na Jutjub kanalu "Informer portal" premijerno pogledajte novu epizodu emisije "Demanti" u kojoj je gošća popularna voditeljka Ana Radulović.
Bivši rijaliti učesnici Maja Marinković i Asmin Durdžić se ne smiruju! Nakon informacije o njihovoj tuči, isplivao je snimak na kojoj Maja urla i psuje.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.