• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Sputnjik

04.05.2022

07:42

Nešto se dešava, u Belorusiji IZNENADA POČELA PROVERA SNAGA ZA REGRUTOVANJE!

Vesti

Nešto se dešava, u Belorusiji IZNENADA POČELA PROVERA SNAGA ZA REGRUTOVANJE!

Podeli vest

U beloruskoj vojsci počela je iznenadna provera snaga za reagovanje, saopštilo je Ministarstvo odbrane Belorusije na Telegramu

„U Oružanim snagama Belorusije počela je iznenadna provera snaga za reagovanje. Vojne jedinice i odredi će razrađivati pitanja stavljanja u borbenu gotovost, marširanja u predviđena područja i izvršavanje zadataka borbene obuke“, navodi se u objavi.

Kako je precizirano, „cilj provere je procena spremnosti i sposobnosti vojske za operativno reagovanje na moguću pojavu kriznih situacija“. „Vojne jedinice i odredi delovaće na nepoznatim terenima u okruženju koje se brzo menja“, navodi Ministarstvo odbrane Belorusije.


Broj snaga koje će biti uključene u proveru postepeno će se povećavati, što će omogućiti da se proveri njihova sposobnost da se suprotstave vojnim pretnjama kako na zemlji, tako i u vazduhu.
„Provera je kompleksna. Velika pažnja se udeljuje sistemima za podršku koji treba da stvore povoljne uslove za delovanje vojnih jedinica“, precizirano je.


Takođe se navodi da su ovakvi događaji jedan od najefikasnijih načina za obuku trupa. Naglašava se da ne predstavljaju nikakvu opasnosti ni za evropsku zajednicu u celini, ni za susedne zemlje pojedinačno. Planirano je premeštanje „značajnog broja vojne tehnike“, što može otežati saobraćaj javnim putevima.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

(VIDEO) Zaboravljeni snimak aktuelniji nego ikad! Davno im je rekao Sergej Trifunović: Aleksandra Subotić je cenzor - tražila je da se skida emisija!
Politika

(VIDEO) Zaboravljeni snimak aktuelniji nego ikad! Davno im je rekao Sergej Trifunović: Aleksandra Subotić je cenzor - tražila je da se skida emisija!

Video snimak čiji je glavni akter propali političar Sergej Trifunović u kom nekadašnji predsednik Pokreta slobodnih građana govori o cenzuri Aleksandre Subotić, smenjene direktorke tajkunskih medija koji posluju unutar “Junajted grupe”, ponovo je postao aktuelan nakon što je obelodanjeno da će nova uprava voditi medije poput N1, Nove, Radara i Danasa.

22.02.2026

11:10

Exatlon

TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…

20.02.2026

10:18

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set