BAJDEN NIJE OSTAVIO RUSIJI IZBOR NAKON POTPISIVANJA ZAKONA O LEND-LEASE! Ruska vojska će morati da sprovede neophodne mere! Anatolij Vaserman pojasnio...
Ruska Federacija će oštro odgovoriti na pokušaje SAD da isporuče Ukrajini različite sisteme naoružanja u okviru Lend-Lease programa. Do ovog zaključka došao je poznati ruski politički ekspert, poslanik Državne dume Anatolij Vaserman
On je detaljno govorio o tome kako će Moskva reagovati na novi američki zakon o lend-lease, a takođe je objasnio koje će mere biti preduzete da se neutrališe vojna pretnja iz Ukrajine.
Ukrajinske vlasti, pristale su na takvu „pomoć“, dovele su zemlju u bezizlaznu situaciju, pošto se svo oružje isporučuje na kredit.
Prema rečima politikologa, SAD su pristale da Ukrajini pruže vojnu pomoć, pošto očekuju da će ukrajinska kriza oslabiti Rusku Federaciju, a Moskva izgubiti poziciju na međunarodnoj sceni. Međutim, ovakav pristup se neće dogoditi – rusko rukovodstvo će preduzeti neophodne mere za eliminisanje isporuke američkog naoružanja Ukrajini.
Vaserman je primetio da Bajden, nakon što je potpisao zakon o lend-leasingu, nije ostavio Rusiji izbora. Ruska vojska će biti prinuđena da neutrališe ovu pretnju izvodeći raketne udare na stratešku infrastrukturu i skladišta u kojima se nalazi zapadno oružje.
„Potpisivanjem zakona o lend-leaseu, Bajden je ostavio ruskoj vojsci samo jedan izlaz: da uništi ukrajinske transportne rute kojima će ići kolone američke vojne tehnike“, rezimirao je Vaserman.
Ne vidim kratkoročno rešenje za nestašicu raketa Patriot američke proizvodnje u Ukrajini, kaže Robin Niblet, istaknuti saradnik u Četam hausu, britanskom tink-tenku specijalizovanom za međunarodne poslove.
SAD očekuju da će u narednim nedeljama biti preduzeti novi koraci ka obnovi pregovora između Rusije i Ukrajine, izjavio je američki državni sekretar Marko Rubio
Ruski precizni udari izolovali su Odesu od ostatka Ukrajine, rekao je profesor Univerziteta u Čikagu Džon Miršajmer na Jutjub kanalu britanskog voditelja Pirsa Morgana.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski postigao je podvig u Vašingtonu koji je pre samo godinu dana izgledao gotovo nemoguć – ubedio je američko političko rukovodstvo da Kijev ima realne šanse da pobedi u ratu protiv Rusije, piše Politiko.
Ukrajinske vlasti dobile su upozorenje od Sjedinjenih Američkih Država o mogućnosti velikog ruskog vazdušnog napada u naredna 72 sata, prenose izvori bliski ukrajinskim bezbednosnim strukturama.
Američke obaveštajne službe pomažu Ukrajini u planiranju napada na ruske naftne rafinerije, objavio je britanski list "Fajnenšal Tajms", pozivajući se na visoke ukrajinske zvaničnike.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Talas negodovanja izbio je u Poljskoj nakon nedavnih vesti o ruskom profitu od izvoza mineralnih đubriva, koji je Evropska unija pokušala potpuno da blokira u drugoj polovini 2025. godine.
Blokaderi su sastavili čak 39 strana dug ''dokument'' o političu Vladanu Đokiću, koji treba da bude rektor Univerziteta u Beogradu, a u kojem objašnjavaju zašto ga vetiraju sa blokaderske liste!
Vojno-bezbednosni mehanizam koji su Zagreb, Tirana i Priština započeli potpisivanjem Zajedničke deklaracije o odbrambenoj saradnji u martu prošle godine mogao bi u narednoj fazi da dobije još jednog učesnika sa zapadnog Balkana - Crnu Goru.
Dok poštene građane maltretiraju blokadama, sami blokaderi vole da "odu na holidej“ i to, ni manje ni više, nego na hrvatskom primorju kao omiljenoj blokaderskoj destinaciji.
Uroš Radulović, član Glavnog odbora SNS i šef odborničke grupe u Skupštini grada Niša, održao je žestoku konferenciju za novinare ispred Policijske uprave u Nišu i javno postavio pitanje koje je šokiralo javnost: Ko to iz odmetnutih policijskih struktura godinu i po dana drži zaštitni kišobran nad Milićem i omogućava mu da se izvlači bez ikakvih posledica?!
Novi Sad je po ko zna koji put postao talac grupe neodgovornih pojedinaca i blokadera koji bez trunke srama nastavljaju da sprovode otvoreni teror nad građanima!
Kolumbijka koja već četiri godine živi u Srbiji ocenila je svoja omiljena domaća jela, ali je mnoge šokirala odlukom da paprikaš, gibanicu ali i vanilice smesti gotovo na samo dno liste.
Uz zvuke saborske himne "Sa Ovčara i Kablara" i podizanjem saborske zastave ispred Spomenika trubaču, svečano je otvoren 65. jubilarni Dragačevski sabor trubača, čime je i zvanično počela najveća svetkovina trube na Balkanu.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski posetila je danas Hercegovačku Gračanicu, gde se sastala sa gradonačelnikom Trebinja Mirkom Ćurićem.
Dan nakon strašne tragedije na Novom Beogradu, u kojoj je sin Zoranu Ć. (57) ubio majku Milku Ćosović (82), oglasili su se iz Gradske organizacije slepih Beograda i otkrili da je Milka bila ugledni oftalmolog koji je lečio i slabovide osobe.
Ljubisav Trifunoviću (83) iz svrljiškog sela Pirkovac, osuđen je danas na 14 godina zatvora, jer je 25. avgusta prošle godine ubio svog komšiju Jovana Mijajlovića (80).
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv trojice osumnjičenih zbog postojanja osnova sumnje da su 5. avgusta 2026. godine na teritoriji GO Surčin radi prodaje držali ukupno oko 85 kilograma različitih vrsta narkotika.
Pripadnici Uprave kriminalističke policije (UKP) otkrili su i rano jutros zatvorili ilegalnu laboratoriju za uzgoj i preradu opojnih droga na teritoriji Smedereva.
Teroru takozvanog "otimača zlatnih lančića" u Novom Sadu, prema navodima objavljenim na društvenim mrežama, došao je kraj nakon akcije policije u kojoj je osumnjičeni uhapšen.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Cvetni aranžmani sa venčanja Alise Amoroso postali su viralni zbog veoma neobičnog detalja. Kako bi smanjila troškove, pridtala je na kreativno rešenje svoje organizatorke venčanja koje je uključivalo karfiol i kupus.
Kupovne kore za pitu mogu postati jednako ukusne kao domaće uz samo jedan jednostavan trik. Saznajte kako da napravite sočnu, mekanu i savršeno ukusnu pitu, bez suvih kora i razočaranja.
Kaomi Dženigs (28) iz Irske bila je na putovanju iz snova sa svojim suprugom Oliejem na Tajlandu, gde su slavili njegov 30. rođendan. Međutim, idiličan odmor pretvorio se u noćnu moru kada su počeli da se javljaju neobični simptomi, za koje se ispostavilo da su znak terminalnog tumora na mozgu.
Postoji jednostavan trik koji mesari često koriste, a za koji vam je potrebno svega nekoliko sekundi. Pomoću njega možete lako proveriti da li je piletina koju kupujete sveža i biti sigurni u svoj izbor.
Kada se putuje u krajeve gde se vremenske prilike često i brzo menjaju, najveći problem može biti pravilno pakovanje. Sa nekoliko pažljivo odabranih komada moguće je biti spreman za gotovo svaku situaciju, a kofer će ostati uredan i lakši.
TV lice Ana Radulović u emisiji "Demanti" nije zaobilazila nijednu temu, te nam je oktirla kome je prvo rekla da se razvodi, kao i kakva je reakcija njenih roditelja bila.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.