SOROŠ NAPADA PUTINA I KINU "Pokrenuo je treći svetski rat"... Moramo da ga porazimo! Otkrio i veliku tajnu Si Đinpinga
Podeli vest
Ruska invazija na Ukrajinu mogla bi biti "početak trećeg svetskog rata" koji bi mogao značiti kraj civilizacije, rekao je na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu američki milijarder i filantrop Džordž Soroš
U žestokom napadu na Vladimira Putina i Si Đinpinga Soroš je upozorio da su "autokratski režimi u usponu i da globalna privreda ide u depresiju". Takođe je žestoko kritikova bivšu nemačku kancelarku Angelu Merkel zbog odnosa prema Moskvi i Pekingu.
Japanski lovac F-15 približio se strateškom nosaču raketa Tu-95MS, koji je u utorak učestvovao u zajedničkoj vazdušnoj patroli sa kineskom Hun-6K u azijsko-pacifičkom regionu, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane
25.05.2022
09:10
- Invazija je možda bila početak trećeg svetskog rata i naša civilizacija je možda neće preživeti, rekao je.
- Invazija na Ukrajinu nije došla iz vedra neba. Svet je sve više uključen u borbu između dva sistema upravljanja koji su međusobno dijametralno suprotni: otvorenog društva i zatvorenog društva. Danas Kina i Rusija predstavljaju najveću pretnju otvorenom društvu, dodao je.
Napao Merkel
- Evropska zavisnost o ruskim fosilnim gorivima i dalje je preterana, uglavnom zbog merkantilističke politike koju sprovodi bivša kancelarka Angela Merkel. Sklopila je posebne poslove sa Rusijom za snabdevanje gasom i učinila Kinu najvećim nemačkim izvoznim tržištem. To je Nemačku učinilo najboljom ekonomijom u Evropi, ali sada se mora platiti visoka cena. Nemačku ekonomiju treba preorjentisati. A to će potrajati dugo, rekao je Soroš.
Dodao je da je Putin dobio Sijev pristanak na rusku invaziju na otvaranju Zimskih olimpijskih igara u Pekingu početkom februara. Međutim, insistirao je na tome da kineski vođa nije "toliko jak koliko misli".
- Si krije veliku tajnu. Nikada nije rekao kineskom narodu da je vakcinisan vakcinom koja je dizajnirana za izvornu varijantu virusa iz Vuhana i koja pruža vrlo slabu zaštitu od novih varijanti, tvrdi Soroš.
Svetu preti depresija
- Kineska zatvaranja kojima se bore protiv kovida-19 gurnula su provredu i ekonomiju u slobodan pad, ali Si nije mogao da prizna da je pokrešio. Povrh krize sa nekretninama, šteta će biti tolika da će uticati na globalnu ekonomiju. S prekidom snabdevanja lanaca, globalna inflacija verovatno će se pretvoriti u globalnu depresiju, upozorava.
Suprotno očekivanjima, Si možda neće dobiti svoj željeni treći mandat zbog grešaka koje je napravio, predviđa je Soroš.
Foto: AP/Photo
- Međutim čak i ako dobije, Politbiro mu možda neće dati odrešene ruke da bira članove sledećeg sastava Politbiroa, rekao je.
- Dok rat besni, borba protiv klimatskih promena pala je u drugi plan. Klimatske promene su na rubu da postanu nepovratne. To bi mogao biti kraj naše civilizacije. Stoga, moramo da mobilizujemo sve naše resurse kako bismo što pre okončali rat. Najbolji i možda jedini način da sačuvamo našu civilizaciju je poraz Putina što je pre moguće, zaključio je Soroš.
''Što je Putin slabiji, to će postajati nepredvidiviji"
Putin, koji je svoju "posebnu operaciju" kako on naziva agresiju na Ukrajinu, isplanirao radi ostvarenja ciljeva Kremlja, sada možda i zna da je pogriješio i spreman je da pregovara o prekidu vatre, smatra Soroš.
- Međutim prekid vatre je nedostižan jer se njemu ne može verovati - rekao je Soroš.
- Što je Putin slabiji, to će postajati nepredvidiviji. Ne mogu predvideti ishod, ali Ukrajina sigurno ima izglede u borbi - rekao je Soroš.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Ja
pre 3 godine
Ne bi bilo loše da dobijete dve nuklearke,jednu na Vašington a drugu na London i da se svet zauvek reši vašeg destruktivnog Liberalnog kolinijalizma u kome se vi sve više bogatite a narod sve siromasniji,vi ste za kameno doba i za plemensku zajednicu,niste evoluirali nego ste inevoluirali posto želite da kao jedine gazde uništite 7 milijardi ljudi,okupili se satanisticki vraćeni da urede svet po meri svog džepa,sram vas bilo,okoti satanisticki.
Crkni Sotono. Još malo i tebi će doći kraj kao i tvojoj fašističkoj americi.Toliko dugo vodite ratove na drugom kontinentu da ste zaslužili nuklearku.SMRT DEGENERIČNOJ AMERICI,,,naravno,,,,I ENGLESKOJ.
Ova mumija i njemu slicno su zlo covecanstva, Zar nema boga, ocigledno ga nema cim ih ne privede djavolu ili se djavo uspavao pa zaboravio na njega i njemu slicno, tu je i ona spodoba klark
Strateško partnerstvo Rusije i Kine nalazi se na nivou bez presedana, potvrđeno je tokom opsežnih razgovora koje su vodili ruski predsednik Vladimir Putin i predsednik Narodne Republike Kine Si Đinping, saopštio je pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Predsednik SNSD-a Milorad Dodik izjavio je da za poziciju Republike Srpske postoji sve više razumevanja i na međunarodnoj političkoj sceni, kao i da je dobio poziv od dvojice američkih kongresmena za boravak u Sjedinjenim Američkim Državama i da će uskoro da putuje u Izrael i Mađarsku, preneo je RTRS.
Kina snabdeva Rusiju alatima i tehnologijom koji su od ključnog značaja za proizvodnju hipersoničnih raketa sa nuklearnim potencijalom, oružja kojim ruski predsednik Vladimir Putin otvoreno preti Zapadu, piše britanski list Telegraf.
Japanski lovac F-15 približio se strateškom nosaču raketa Tu-95MS, koji je u utorak učestvovao u zajedničkoj vazdušnoj patroli sa kineskom Hun-6K u azijsko-pacifičkom regionu, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane
Poljske specijalne službe učestvovale su u pomoći ukrajinskim bezbednosnim strukturama prilikom organizacije pokušaja atentata na ruskog generala Vladimira Aleksejeva, saopštila je u ponedeljak Federalna služba bezbednosti Rusije (FSB).
U sinoćnom Utisku nedelje Olja Bećković je razgovarala sa gostima koji se zalažu za politiku blokadera, a u toj emisiji je iznet niz skandaloznih izjava.
U sinoćnom Utisku nedelje Olja Bećković je razgovarala sa gostima koji se zalažu za politiku blokadera, a u toj emisiji je iznet niz skandaloznih izjava.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sa episkopom bihaćko-petrovačkim Sergijem, u ponedeljak, 9. februara 2026. godine, u 11.00 časova, u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na društvenoj mreži Iks, i tim povodom čestitao premijerki Japana na ubedljivoj izbornoj pobedi njene partije i formiranju vladajuće većine u Donjem domu parlamenta.
Više nema sumnje da je jedan od glavnih ciljeva blokadera - ukidanje Srpske pravoslavne crkve (SPC) kao jednog od stubova srpskog društva, tradicije, snage i jedinstva, ali i svetionika koji je vodio naš narod kroz mnogobrojna iskušenja vekovima unazad.
Nakon što je napustio rijaliti Exatlon, Jovan Radulović Jodžir ostao je nekoliko dana na Dominikani i tom prilikom stigao da se kladi sa voditeljkom Kristinom Vasić.
Voditeljka Exatlona Kristina Vasić odlučila je da se rashladi dok čeka početak borbe, a muški deo publike ostao je bez teksta kada je pokazala svoje izvajane noge.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
U Srbiji će danas ujutro i pre podne u većini regiona biti prisutna niska oblačnost i magla, koja će mestimično smanjivati vidljivost ispod 200 metara uz slab i promenljiv vetar. Najniža temperatura kretaće se od 0 do 5 stepeni, a najviša od 3 do 10 stepeni.
Rok za podnošenje prijava za upis bespravnih objekata, na osnovu Zakona o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava svojine na nepokretnostima "Svoj na svome" istekao je u ponoć.
Policija je došla u klub u Beton hali u kojem je nastupao Daniel Kajmakoski, zbog sumnje da je upravo neko odatle javio otmičarima kada je pevač napustio lokal.
Duško G. (56) iz Niša osmislio je plan likvidacije svoje kume Aleksandre Š. (44), kao i plan bežanja, koji je uspeo da sprovede do sela Nozrina gde je uhapšen.
Sinoćni spektakl na Superbolu, finalu američkog fudbalskog prvenstva, izazvao je lavinu reakcija širom sveta kada je portorikanski reper Bed Bani na binu izveo Lejdi Gagu sa koje tokom strastvenog plesa nije mogao da skine ruke.
Dok se javnost još bavi porodičnim raskolom Bekamovih, nova porodična drama potresa i dom slavnog kuvara Gordona Remzija. Sukob je izbio nakon venčanja njegove ćerke Holi i olimpijskog plivača Adama Pitija jer se gotovo niko od mladožinjene familije nije pojavio na ceremoniji.
Sinoć se na Prvom programu RTS-a emitovala poslednja epizoda serije „Radio Mileva", a publici je scena na kraju posebno izazvala emocije, ali i zbunjenost.
Dejvid i Viktorija Bekam možda neće imati nikakvu ulogu u životu budućeg unuka kog njihov najstariji sin Bruklin i njegova supruga Nikola Pelc planiraju da usvoje.
Pevačica Nataša Alimpić kratko se viđala sa kolegom Harisom Džinovićem na koga je sada ljuta i tvrdi da je ženskaroš, ali i džentlmen koji voli da ugodi ženama.
Influenser i bivši učesnik najvećeg sportskog rijalitija Exatlon Jovan Radulović Jodžir vozi skupoceni Mersedes-Benz G klase čija se cena kreće od 100.000 do 150.000 evra.
Pevačica Lepa Brena osvrnula se na svoju porodicu, koja je godinama u žiži interesovanja javnosti, i iskreno govorila o majčinstvu, snajama i ličnim željama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar