• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Tanjug

01.06.2022

16:13

KRAJ! Erdoganu prekipelo, rešio da obustavi PREGOVORE SA GRČKOM I POSLAO BRUTALNU PORUKU: Ne igrajte se sa nama!

AP Photo/Efrem Lukatsky

Vesti

KRAJ! Erdoganu prekipelo, rešio da obustavi PREGOVORE SA GRČKOM I POSLAO BRUTALNU PORUKU: Ne igrajte se sa nama!

Podeli vest

Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da ta zemlja obustavlja pregovore sa Grčkom, delom i zbog spora sa grčkim premijerom Kirijakisom Micotakisom i onoga što Ankara naziva kršenjem vazdušnog prostora

Prošle godine, posle petogodišnje pauze, dve članice NATO nastavile su razgovore o rešavanju problema u Sredozemnom moru i drugim bilateralnim pitanjima.

Erdogan je u parlamentu poručio da je Turska otkazala platformu bilateralne saradnje, nazvanu Strateški savet na visokom nivou, sa Grčkom i dodao da Ankara želi spoljnu politiku koja "ima jak karakter", prenosi agencija Rojters.

"Stalno nam pravite predstave sa svojim avionima", rekao je Erdogan, misleći na spor oko vazdušnog prostora oko ostrva u Egejskom moru.

Upozorio je Grčku da ne pokušava da se igra sa Turskom.

"Umorićete se i zaglavićete na putu. Mi više ne vodimo bilateralne razgovore sa vama", rekao je turski lider.

Zemlje su dugo bile u sukobu oko niza pitanja kao što su pomorske granice, preklapanja potraživanja oko njihovih kontinentalnih pojaseva, vazdušnog prostora, migranata i etnički podeljenog Kipra, podseća britanska agencija.

Tenzije su ponovo "buknule" prošle nedelje kada je Erdogan rekao da grčki premijer "više ne postoji" za njega, optužujući ga da pokušava da blokira prodaju borbenih aviona F-16 Turskoj tokom posete Sjedinjenim Državama.

Micotakis je juče rekao novinarima posle samita lidera EU da je obavestio svoje kolege iz Evropske unije o "agresivnosti" Turske i "provokacijama koje ne mogu da tolerišu Grčka ili EU".

Erdogan je poručio i da će Turska osloboditi sirijske oblasti Tal Rifat i Manbidž od terorista i da će se njene planirane vojne operacije postepeno nastaviti u drugim delovima severne Sirije.

Njegovi komentari, u govoru poslanicima iz njegove vladajuće partije, usledili su nedelju dana nakon što je obećao novi vojni upad na južnu granicu Turske, koja je na meti milicije sirijskih Kurda koju podržavaju SAD, a koju Ankara smatra terorističkom grupom.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h

Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...

27.02.2026

10:16

Ameriku čekaju crni dani
Live TV

Ameriku čekaju crni dani

Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.

26.02.2026

12:00

Ko to želi smrt Dačiću?
Live TV

Ko to želi smrt Dačiću?

Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.

26.02.2026

10:53

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set