I SRBIJA IMA ZASLUGE! PUTIN: RUSIJU JE NEMOGUĆE IZOLOVATI! AMERI I NATO SU ČEKALI PORUKU MOSKVE, sad znaju da im je trud uzalud!
Podeli vest
Rusija ne može da se razvija u izolaciji od ostatka sveta. Međutim, izolacija nije moguća, uprkos zapadnim sankcijama. U modernom svetu nemoguće je samo nacrtati krug oko nečega i ograditi to nešto, poručio je ruski lider
Rusiju je nemoguće izolovati od ostatka sveta, izjavio je juče predsednik Vladimir Putin.
Ekonomisti su predviđali imploziju ekonomskog režima predsednika Vladimira Putina otkako je Zapad udario Rusiju oštrim sankcijama zbog njene invazije na Ukrajinu. Ali tri i po meseca od početka rata, Rusija se drži — sa Putinom koji je 7. juna objavio da je inflacija usporila i da je nezaposlenost stabilna
18.06.2022
20:53
On je rekao da je to bio cilj zapadnih sankcija, koje nisu uspele jer u moderno vreme nije moguće izolovati bilo koga, a naročito ne zemlju veliku kao Rusija.
Efekat sankcija slab
Putin je na sednici Saveta za strateški razvoj i nacionalne projekte kazao da Rusija oseća zapadne sankcije, ali da je one ni izbliza nisu pogodile koliko su to neki mislili da hoće.
- Rusija ne može da se razvija u izolaciji od ostatka sveta. Međutim, izolacija nije moguća, uprkos zapadnim sankcijama. U modernom svetu nemoguće je samo nacrtati krug oko nečega i ograditi to nešto - objasnio je Putin.
On je dodao da Moskva neće biti sputana zapadnim naporima da joj zabrani ili čak u potpunosti zatvori pristup proizvodima visoke tehnologije.
- Nećemo se predati i nećemo biti zbunjeni, niti ćemo se, kako oni koji nam ne žele dobro predviđaju, vratiti decenije unazad u smislu razvoja. Naravno da nećemo. Sasvim suprotno. Shvatanjem ogromnih poteškoća sa kojima se suočavamo, aktivno ćemo tražiti nova rešenja, efektno ćemo primenjivati postojeće suverene tehnološke rezerve i razvoj domaćih inovativnih kompanija - istakao je Putin.
Borelj: Sankcije Rusiji nisu greška
Šef diplomatije EU, Žosep Borelj, izjavio je juče da će EU nastaviti da podržava Ukrajinu, uključujući jačanje vojne pomoći, ali i jačanje sankcija protiv Rusije. On je dodao da u EU traje velika debata o efikasnosti sankcija protiv Rusije, kao i da neki lideri govore da je embargo bio greška i da pogađa Evropu više nego Rusiju.
- Ne mislim da je to greška. To je nešto što smo morali da uradimo i nastavićemo to da radimo - poručio je Borelj.
Prema njegovim rečima, jedan od mehanizama za prevazilaženje problema sa sankcijama jeste uključivanje privatnog kapitala u ruske državne kompanije i dodatnih napora i kontrole u oblasti visokotehnoloških projekata.
Ruski predsednik je priznao da je sve to izuzetno težak zadatak i dodao da su vlasti toga svesne.
Smanjenje siromaštva
Osim toga, Putin je ponovio da je smanjenje siromaštva u Rusiji i dalje jedan od glavnih ciljeva nacionalnih projekata.
- Jedan od naših glavnih nacionalnih ciljeva, o čemu stalno pričamo, jeste poboljšanje ekonomske situacije naših građana, povećanje njihovih prihoda, posebno za one koji žive, najblaže rečeno, skromno, odnosno glavni cilj je smanjenje siromaštva - istakao je Putin.
Podsetimo, Srbije je jedan od retkih zemalja u Evropi koja uporno odbija da uvede sankcije Rusiji!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vlasti u Finskoj pokrenule su proceduru za izmenu zakona koji trenutno strogo zabranjuje uvoz, posedovanje i skladištenje nuklearnih eksplozivnih naprava na teritoriji države.
Rusija je pozvana da učestvuje na samitu G20 u SAD na najvišem nivou, saopštio je Sputnjiku zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksandar Pankin.
Rusija je pozvana da učestvuje na samitu G20 u Sjedinjenim Američkim Državama na najvišem nivou, a skup će biti održan 14. i 15. decembra u Majamiju, potvrdio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksandar Pankin.
Ekonomisti su predviđali imploziju ekonomskog režima predsednika Vladimira Putina otkako je Zapad udario Rusiju oštrim sankcijama zbog njene invazije na Ukrajinu. Ali tri i po meseca od početka rata, Rusija se drži — sa Putinom koji je 7. juna objavio da je inflacija usporila i da je nezaposlenost stabilna
Rat u Iranu već pogađa britansku ekonomiju, a građani bi mogli da promene kupovne navike i planove za odmor ukoliko kriza potraje, izjavio je britanski premijer Kir Starmer.
Američki potpredsednik Džej Di Vens na zatvorenim sastancima dovodi u pitanje zvanične tvrdnje Pentagona o uspehu rata protiv Irana, objavio je Atlantik.
Drugo ime za licemera je ni manje, ni više nego Branko Ružić, potpredsednik Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije (SPS) koji se poslednjih godinu dana nudi blokaderima i propagira njihovu politiku.
Glavna urednica podkasta Oslobođenje, bošnjačka novinarka Vildana Selimbegović sramno je relativizovala pokušaj ubistva Aleksandra Vučića 2015. godine u Potočarima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u podkastu "Ostalo je politika", koji vode poznati britanski novinari Alister Kembel i Rori Stjuart, gde je otvoreno govorio o najvažnijim političkim temama koje se tiču Srbije.
NATO general Zdravko Ponoš, kandidat za predsednika koji je imao 4 puta manje glasova na predsedničkim izborima 2022. godine o predsednika Aleksandra Vučića, otvoreno je priznao da ga u politici zanimaju samo pare građana Srbije.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić poželeo je srdačnu dobrodošlicu predsedniku Švajcarske Gi Parmelanu, koji boravi u dvodnevnoj zvaničnoj poseti Srbiji posle 18 godina.
Da put od fakultetske klupe do realnog radnog okruženja može biti inspirativan, pokazale su posete studenata Tehničkog fakulteta „Mihajlo Pupin“ iz Zrenjanina pogonima Naftnih servisa kompanije NIS.
Tokom izvođenja hitnih radova na kanalizacionoj mreži u Ruzveltovoj ulici, ispred objekta sa kućnim brojem 5, od danas do 1. maja doći će do promena u radu linije 79 javnog gradskog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za javni prevoz.
U Srbiji će u danas, nakon hladnog jutra, tokom dana na severu biti umereno oblačno, dok će u ostalom delu zemlje preovladavati pretežno sunčano i toplo vreme.
Stefan Milojević, sin bivšeg fudbalera Gorana i bratanac trenera Crvene zvezde Vladana Milojevića, koji je uhapšen na Majorki zbog šverca kokaina iz Afrike u Španiju, sklopio je dogovor sa narko-kartelom "Kinahan" na kojem je trebalo da zaradi stotine milione evra od prodaje hašiša.
Policija u Sremskoj Mitrovici, a po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Rumi, uhapsila je B. M. (66) iz Sremske Mitrovice, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljen promet akciznih proizvoda.
Helena Bonam Karter napustila je snimanje četvrte sezone serije "Beli lotos" ("The White Lotus") nakon što je produkcija procenila da njen lik ne odgovara prvobitnoj viziji kreatora serije Majka Vajta.
Poslednja epizoda kviza "Potera" koja je sinoć emitovana na RTS protekla je u znaku napete igre, ali i jednog pitanja koje je posebno privuklo pažnju gledalaca.
Čišćenje stakla na vratima rerne može biti prava noćna mora zbog tvrdokornih mrlja od masnoće i hrane, ali postoji jednostavan trik koji može uštedeti mnogo vremena i truda.
Umesto jakih hemikalija, postoje jednostavna prirodna rešenja koja mogu da oteraju mrave i spreče da se ponovo pojave. Ključ je u mirisima koje mravi ne podnose.
Ovi mafini su idealni za brz doručak, užinu za školu ili slatki zalogaj uz jutarnju kafu, a toliko ukusni da će nestati pre nego što stignu da se ohlade.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica raskinula je sa policajcem Nemanjom posle pet godina veze, a dok je ljubav trajala par je živeo zajedno u luksuznom stanu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar