KRIM TRAŽI OD PUTINA I ŠOJGUA OSLOBAĐANJE HARKOVA, ODESE, NIKOLAJEVA, DNJEPRA... Proštirite geografiju specijalne operacije, RUSIMA NIJE MESTO SA NACISTIMA
Podeli vest
Predsednik krimskog parlamenta Vladimir Konstantinov navodi da ruskim gradovima nije mesto u nacističkoj Ukrajini i da ih treba što pre osloboditi širenjem specijalne operacije
Predsednik parlamenta Krima Vladimir Konstantinov javno je zatražio od državno-vojnog vrha Rusije da „proširi geografiju južnog pravca specijalne vojne operacije u Ukrajini“.
Britanski obaveštajci identifikovali su skladište u kome su u toku popravke stotina ruskih tenkova, oklopnih transportera i vojnih kamiona koji su onesposobljeni u borbama tokom petomesečne invazije Moskve na Ukrajinu
27.07.2022
16:43
Kao njenu „najzapadniju južnu tačku“ apostrofirao je Odesu:
- Siguran sam da geografiju specijalne operacije na jugu treba proširiti na Nikolajev i Odesu. Trebalo bi osloboditi i Dnjepropetrovsk i Harkov!
Kijevska hunta je posle 2014-te Dnjepropetrovsk preimenovala u Dnjepar, a Konstantinov je dodatno naglasio:
- Sve su to su ruski gradovi. Njima nije mesto u nacističkoj Ukrajini - reagovao je Konstantinov.
Istovremeno je izrazio uverenje da će oslobađanje tih gradova i teritorija oko njih osigurati bezbednost granica. I dodao:
- To će i staviti tačku na planove NATO da se učvrsti u crnomorskom regionu!
Predsednik Čečenije Ramzan Kadirov je početkom maja predložio Vladimiru Putinu i ministru odbrane RF Sergeju Šojguu da specijalnu vojnu operaciju prošire na celu teritoriju Ukrajine, ne ograničavajući se teritorijama Donjecke i Luganske Republike.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Ja
pre 2 godine
Rusi jos ni Donbas nisu osvojili a ne Harkov, Odesu itd.
Svetski poznati vojni ekspert i istoričar, bivši pukovnik austrijskog Generalštaba Markus Rajzner, ocenio je govoreći o ofanzivnom potencijalu Oružanih snaga Rusije da bi Ukrajina mogla odjednom da izgubi čak i Lavov, iako neki stručnjaci smatraju da ruska vojska ne napreduje previše brzo.
Ruska vojska bi uskoro mogla da pokrene ofanzivu na hersonskom pravcu, budući da reka Dnjepar više ne predstavlja ozbiljnu prepreku za napredovanje trupa.
Britanski obaveštajci identifikovali su skladište u kome su u toku popravke stotina ruskih tenkova, oklopnih transportera i vojnih kamiona koji su onesposobljeni u borbama tokom petomesečne invazije Moskve na Ukrajinu
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp nazvao je telefonski razgovor sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, koji je juče trajao skoro dva sata, "sjajnim" i rekao da su razgovarali o "mnogim temama" u cilju postizanja mira u ratu između Rusije i Ukrajine.
Premijer Srbije Miloš Vučević govorio je o važnim društveno-političkim temama za Pink televiziju u emisiji "Novo jutro", gde je istakao da će svi koji su širili dezinformacije o upotrebi zvučnog topa odgovarati.
Tokom obraćanja novinarima nakon sastanka s generalnim sekretarom NATO, predsedniku Srbije pitanje je postavio i dopisnik N1 iz Brisela, Nikola Radišić.
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos ocenila je večeras da je njen sastanak u Briselu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem bio konstruktivan, navodeći da su razgovarali o konkretnim koracima na putu Srbije ka EU i primeni Plana rasta za Zapadni Balkan.
U vojnim i civilnim zdravstvenim ustanovama u Republici Srbiji trenutno je zbrinuto 30 pacijenata koji su teško povređeni u požaru u Kočanima, u Republici Severnoj Makedoniji.
Agencija za bezbednost saobraćaja, u okviru kampanje "U kola bez alkohola", organizovala je danas panel diskusiju na temu odgovornog ponašanja u saobraćaju, o tome zašto je alkohol jedan od najčešće evidentiranih uticajnih faktora nastanka saobraćajnih nezgoda sa povređenim i poginulim licima i koliko su mladi svesni ovih rizika.
Novi, veoma efikasan proces za izvođenje ove konverzije mogao bi olakšati razvoj terapija za oštećenja kičmene moždine ili bolesti poput amiotrofične lateralne skleroze.
Oko 18.30 časova na magistralnom putu Zrenjanin Melenci dogodila s eteška saobraćajna nesreća u kojoj su tri osobe smrtno stradale, a četiri osobe su teško povređene i odvezene u Urgentni centar.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su B. M. (1985), odgovorno lice Privrednog društva „Marex Co“ doo Beograd, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo prevara u obavljanju privredne delatnosti u saizvršilaštvu.
Više javno tužilaštvo u Leskovcu okončalo je istragu ubistva sedamnaestogodišnjeg Andrije I. kojeg je 27. novembra prošle godine u Vlajkovoj ulici u ovom gradu, nasmrt pretukao njegov drug Nemanja Azirović (18).
Bivši fudbaler Partizana i reprezentacije Crne Gore Andrija Delibašić biće sahranjen u petak, 21. marta, na Gradskom groblju u Nikšiću. Ceremonija sahrane zakazana je za 15 časova.
Prema navodima portala "Bekdor podkast", Crvena zvezda je navodno ponudila srpskom košarkašu Vasiliju Miciću ugovor vredan 4,2 miliona evra kako bi se pridružio ekipi sa Malog Kalemegdana.
Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi obratio se iz Beča pred prvi meč baraža za opstanak u A diviziji Lige nacija, u kome će Austrija dočekati "orlove" (četvrtak, 20.45).
Stručnjaci za sajber bezbednost upozoravaju korisnike pametnih telefona na tri vrste aplikacija koje, iako naizgled bezopasne, mogu prikupljati lične podatke bez znanja korisnika.
Nošenje crvenog konca oko zgloba ruke je običaj koji se javlja u različitim kulturama i religijama, a mnogi nisu upoznati sa pravim značenjem ovog običaja.
Redovno kretanje ključno je za zdravlje i sreću psa, ali koliko često treba šetati ljubimca zavisi od njegovih specifičnih potreba, rase, veličine i zdravstvenog stanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar