Nemačka će 1. oktobra početi da naplaćuje planiranu naknadu za gas svim potrošačima kako bi pomogla dobavljačima da se izbore sa rastućim uvoznim cenama gasa
To će omogućiti uvoznicima da prebace 90 posto svojih troškova, javlja Rojters pozivajući se na izvore iz Ministarstva ekonomije. Zakon o ovom nametu, koji je donet ranije ovog meseca, ima za cilj da se dodatni troškovi vezani za zamenu uvoza gasa iz Rusije podele na sve potrošače kako bi se sprečila nesolventnost među trgovcima gasom.
Takozvani "mehanizam neto prilagođavanja cena" pogodiće i domaćinstva i industrijske potrošače koji imaju dugoročne ugovore i važiće do kraja septembra 2024. godine, rekli su izvori britanske agencije.
Sve do oktobra uvoznici gasa će morati sami da snose rastuće troškove
Detalji o visini takse biće objavljeni u avgustu i biće utvrđeni na osnovu cena gasa, dodali su izvori.
Namet od pet centi po kilovat-satu (kWh) povećao bi račune za gas za oko 1.000 evra godišnje četvoročlanom domaćinstvu.
Foto: Reuters
Preduslov da vlada pokrene ovaj mehanizam bio je značajan poremećaj dotoka ruskog gasa u Nemačku.
Hanover je prvi veliki nemački grad koji je isključio toplu i prešao na hladnu vodu za pranje ruku i tuširanje u javnim zgradama, nakon što je Rusija dramatično smanjila isporuke gasom u tu zemlju
Nemačka treba da okonča bojkot ruske nafte i gasa jer je jeftina energija iz Rusije bila ključna za snagu nemačke industrije, izjavila je liderka Alternative za Nemačku (AfD) Alis Vajdel.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Hanover je prvi veliki nemački grad koji je isključio toplu i prešao na hladnu vodu za pranje ruku i tuširanje u javnim zgradama, nakon što je Rusija dramatično smanjila isporuke gasom u tu zemlju
Drago Parandilović, deda opozicionara Miloša Parandilovića, predsednika Novog lica Srbije, oglasio se povodom najave Miloša Parandilovića da će da ga tuži.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević ekskluzivno u Kolegijumu na Informer televiziji otkrio je šta je opozicionar Zdravko Ponoš rekao u policiji tokom informativnog razgovora na koji je pozvan po nalogu tužilaštva zbog tvrdnji o zvučnom topu.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević ekskluzivno u Kolegijumu na Informer televiziji otkrio je šta je opozicionar Zdravko Ponoš rekao u policiji tokom informativnog razgovora na koji je pozvan po nalogu tužilaštva zbog tvrdnji o zvučnom topu.
Zdravko Ponoš ponovo je nakon širenja lažnih vesti i pokušaja izazivanja panike među građanima, prešao na napade na pravosudne organe i glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića!
Predsednik SNS i savetnik predsednika Srbije Miloš Vučević čestitao je danas Komunističkoj partiji Kine (KPK) 105 godina postojanja i poručio da za Srbiju Kina nije samo svetska sila već iskren i pouzdan prijatelj.
Informer televizija danas je apsolutni izbor gledalaca u Srbiji! Dok se građani iz svih krajeva zemlje slivaju u Beograd na veliki skup "Srbija, jedna porodica", oči javnosti uprte su u Informer TV, koja tokom dana beleži ubedljivo najbolju gledanost.
Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.
U naredna dva sata u zapadnoj, centralnoj i jugozapadnoj Srbiji mestimično se očekuje kiša, dok će na jugoistoku zemlje pasti lokalno izraženiji pljuskovi sa grmljavinom, glasi najnovije hitno upozorenje Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ).
Policija u Smederevu, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom, uhapsila je R. Đ. (50) iz Smedereva, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i neovlašćeno držanje opojnih droga.
U mestu Grabovac kod Obrenovca, danas oko podneva, dogodila se teška saobraćajna nezgoda kada je teretni voz, koji je prevozio ugalj, naleteo na automobil "pežo.
Evropska radiodifuzna unija saopštila je da je CBS/Radio Kanada nacionalni javni emiter Kanade njen novi član i da će ta zemlja učestvovati na Evroviziji 2027. u Bugarskoj.
Pevačica Tejlor Svift i njen verenik Trevis Kelsi grade ogroman dvorac unutar arene "Medison Skver Garden" u Njujorku za svoje venčanje koje je zakazano za 3. jul.
Glumica Vesna Stanković već pune dve godine prolazi kroz izuzetno zahtevan životni period, suočavajući se sa ozbiljnim zdravstvenim problemom, karcinomom dojke.
Gingam sitne kockice ponovo su u centru pažnje modne scene, jer u isto vreme bude nostalgiju, osvežavaju izgled i daju svakoj kombinaciji dozu jednostavne elegancije.
Amanda Nikol je osvojila društvene mreže, a zahvaljujući bujnim oblinama, smelim modnim izdanjima i maštovitim transformacijama danas je prati više od osam miliona ljudi.
Bivša rijaliti učesnica i starleta Aleksandra Subotić dugo je kuburila sa viškom kilograma, a poslednjih godina dovela je izgled do željenog izgleda, te se sad pohvalila figurom.
Bivši rijaliti učesnik David Dragojević trenutno sa suprugom Tamarom i sinom Rajanom uživa na odmoru, a njegova lepša polovina nikad bolje nije izgledala iako se skoro porodila!
Dušica Jakovljević važi za jednu od najbolje obučenih žena na domaćoj javnoj sceni, a upravo zbog svog prepoznatljivog stila često dobija poruke mladih devojaka koje od nje traže savet ili inspiraciju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.