• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Tanjug

15.08.2022

10:06

NEMAČKA U PANICI, PUNE SKLADIŠTA GASA I PRE ROKA! Ispunili cilj prve faze, ali ako Rusi zavrnu skroz gas... Biće u problemu?!

Ilustracija

Vesti

NEMAČKA U PANICI, PUNE SKLADIŠTA GASA I PRE ROKA! Ispunili cilj prve faze, ali ako Rusi zavrnu skroz gas... Biće u problemu?!

Nemačka skladišta gasa dostigla su nivo popunjenosti od 75 posto dve nedelje pre roka, saopštio je državni regulator energetske mreže

Najveća evropska ekonomija nastoji da obezbedi dovoljne zalihe gasa za zimu zbog smanjenih isporuka iz Rusije.

„Cilj prve faze je postignut. Skladišta gasa su popunjena 75,43 posto, naredni cilj je popunjenost od 85 procenata do 1. oktobra", napisao je Klaus Miler, predsednik Federalne mrežne agencije na Tviteru, prenosi "Blumberg".

Nemačkim planom predviđeno je da skladišta moraju biti popunjena najmanje 75 posto do 1. septembra, da se zatim popunjenost poveća do 1. oktobra na 85 odsto, a do 1. novembra na 95 procenata.

Isporuke ruskog gasa gasovodom Severni tok 1, koji ide ispod Baltičkog mora do Nemačke, smanjene su već nekoliko nedelja na samo oko 20 odsto kapaciteta. Ruska kompanija Gasprom kao razlog za to navodi tehničke probleme, dok nemačka vlada smatra da je to izgovor.

Pri normalnim zimskim temperaturama i uz smanjene isporuke gasa, uskladišteni gas bi mogao da se potroši već u martu ili aprilu, izjavio je Sebastijan Bleške, generalni direktor nemačkog udruženja za skladištenje gasa Ines, prenela je agencija dpa.

„Ako Rusija u potpunosti prekine isporuke gasa, uskladišteni gas će se potrošiti i ranije”, dodao je on.
 

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Krvavi pir ustaša! Linta podsetio na ustaški pokolj u Lici: Donja Suvaja je dokaz genocidne politike NDH (FOTO)
Politika

Krvavi pir ustaša! Linta podsetio na ustaški pokolj u Lici: Donja Suvaja je dokaz genocidne politike NDH (FOTO)

Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta iz regiona izjavio je danas da se zločin počinjen pre 85 godina nad 243 srpska civila u Donjoj Suvaji kod Donjeg Lapca u Lici ne sme da zaboravi i oprosti i ocenio taj tragični događaj kao jedan od mnogih dokaza genocidne politike Nezavisne Države Hrvatske (NDH) čija je namera bila potpuno uništenje srpskog naroda.

02.07.2026

19:11

Društvo

Hronika

Šok zaplena u Nišu: Dedi pronađen arsenal oružja (FOTO)
Hronika

Šok zaplena u Nišu: Dedi pronađen arsenal oružja (FOTO)

Policija u Nišu, u saradnji sa leskovačkom policijom, a po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Leskovcu, uhapsila je S. M. (68) iz Leskovca, zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.

02.07.2026

15:20

Zabava

Magazin

Džet set