NOVA GLAVOBOLJA ZA AMERE! Sastaju se Putin i Đinping, Vašington zabrinut!
Podeli vest
Američke vlasti zabrinute su zbog produbljivanja veza između Moskve i Pekinga, posebno u vreme kada Rusija sprovodi specijalnu vojnu operaciju u Ukrajini, saopštila je portparolka Bele kuće Karin Žan Pjer
Ona je tim rečima prokomentarisala predstojeći sastanak predsednika Rusije Vladimira Putina i predsednika Kine Si Đinpinga.
Američki zvaničnici odustali su od ideje da Rusiju priznaju kao "državnog sponzora terorizma“, pošto su počeli da shvataju do čega bi takve mere mogle da dovedu
12.09.2022
17:43
- Jasno smo izrazili bojazni zbog dubine veza Kine i Rusije, čak i kada Rusija vodi agresivan rat u Ukrajini. Ali ja ne mogu da pričam o njihovom susretu, oni sami mogu govoriti o tome - kazala je Karin Žan Pjer.
Ranije je pomoćnik ruskog lidera Jurij Ušakov saopštio da predsednik Rusije Vladimir Putin planira da održi bilateralni sastanak sa predsednikom Kine i drugim stranim liderima na marginama predstojećeg samita ŠOS koji će se održati u Samarkandu 15. i 16. septembra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nemački kancelar Fridrih Merc poziva Kinu da izvrši veći pritisak na Rusiju kako bi se okončao rat u Ukrajini, a takođe odbacuje utisak da Evropa stoji po strani u mirovnim pregovorima.
Američki predsednik Donald Tramp otkrio je da je pre nekoliko dana nekoga upozorio da prestane sa „igrama“ oko ukrajinskog pitanja, uz pretnju da će tako izazvati Treći svetski rat.
Predstavnički dom Sjedinjenih Američkih Država usvojio je odbrambeni budžet za fiskalnu 2026. godinu u iznosu od 901 milijardu dolara, što predstavlja rekordnu sumu i čak više od iznosa koji je tražio aktuelni predsednik SAD Donald Tramp.
Američki zvaničnici odustali su od ideje da Rusiju priznaju kao "državnog sponzora terorizma“, pošto su počeli da shvataju do čega bi takve mere mogle da dovedu
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na svom Instagram nalogu "avucic" i podelio odgovor na pitanje novinara povodom hajke i harange koja se vodi protiv njega. I to takva, kako ističe predsednik kakva "nikada ni protiv jednog čoveka u ovoj zemlji nije vođena".
Da su blokaderima jedini maniri nasilje i izazivanje haosa, uverili smo se bezbroj puta. Pod velom „neiskvarenosti“ i željom za „istinskom borbom“, više puta su pokušavali da sprovedu prevrat.
Povodom tvrdnji poslanika SNS i predsednika skupštinskog Odbora za pravosuđe Uglješe Mrdića da je vrhovna javna tužiteljka Zagorka Dolovac zaštitila rođaka Borivoja Dolovca koji je kolima 15. decembra 2016. godine ubio studentkinju Milicu Riđički, oglasilo se Vrhovno javno tužilaštvo i vrhovna tužiteljka Zagorka Dolovac, čiji je odgovor prenosimo:
Brajan Volš proglašen je krivim za ubistvo svoje supruge, Beograđanke Ane Volš. Poroti u Dedhemu, Masačusets, trebalo je samo šest sati da odluči da li je kriv.
Ženska osoba tragično je nastradala danas popodne u Leskovcu, kada je, kako tvrde očevici, bežeći od muškarca, sustignuta i izbodena nasmrt na Bulevaru Nikole Pašića.
Poslednja epizoda serije "Tvrđava" emitovana je sinoć na Prvom programu RTS, a od ovog vikenda, svake subote i nedelje, emitovaće se serija "Selo gori, a baba se češlja".
Ceо život pravimo istu grešku sa smrznutim graškom, a mali trik može ga pretvoriti u sladak, pun ukusa i savršeno skuvan prilog za manje od deset minuta.
Asmin Durdžić prvi put je otvoreno progovorio o odnosu sa Stanijom Dobrojević, sa kojom je nedavno raskinuo i otkrio kako je njegova majka dobila šečer zbog stresa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar