Lider Čečenije Ramzan Kadirov objavio je na svom "Telegram" kanalu navodnu istinu o navodnom povlačenju ruskih vojnika
Vođa Čečenije Ramzan Kadirov obratio se javnosti putem svog "Telegram" kanala i otkrio je navodnu istinu o navodnom povlačenju ruskih trupa tokom "specijalne vojne operacije" u Ukrajini koja je počela 24. februara 2022. godine. Nakon što je Ukrajina započela kontraofanzivu prošle nedelje u severoistočnom delu, ruska vojska je zbog toga navodno bila potisnuta sve do svoje granice.
Kadirov je na svom "Telegram" kanalu komentarisao navode ukrajinske obaveštajne službe koja tvrdi da je došlo do povlačenja ruskih trupa. Prema njegovim rečima, takve poruke koje se plasiraju javnosti su "podmetanje" koje dolaze sa Zapada.
"Ne dajte se zavarati. Postoji koncept kao što je taktika i strategija. Naše trupe imaju taktiku", napisao je Kadirov na svom "Telegram" kanalu.
On je dodao da ruska vojska ne može neselektivno da puca na sve, uključujući i civile, samo da bi "ugasila manijakalne želje neznalica“. Navodi da Rusija u ovoj specijalnoj operaciji pokušava da minimizira ljudske žrtve.
"Da je moja volja, proglasio bih vanredno stanje širom zemlje i upotrebio bih bilo koje oružje, jer danas smo u ratu sa celim blokom NATO-a “, zaključio je Kadirov.
Zvaničnici američke obaveštajne službe rekli su za Wašington Post da očekuju dalje povlačenje ruskih oružanih snaga koja će zasigurno uticati na novo opadanje borbenog morala. U utorak je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski poručio da Ukrajina u potpunosti kontroliše ponovno osvojenu površinu veličine ostrva Krit. Kijev je rekao da je vojska juče preuzela kontrolu nad Vovčanskom - gradom samo nekoliko kilometara od ruske granice i koji je bio pod okupacijom od februara. Video ispod pokazuje spaljivanje ruske zastave u Vovčansku, zatim uklanjanje ruskih plakata...
U Londonu je tamošnje Ministarstvo odbrane u svom dnevnom brifingu napomenulo da je najnoviji poraz Rusa u Ukrajini “ozbiljno degradirao” jednu od najprestižnijih tenkovskih jedinica. Obnova Prve gardijske tenkovske brigade mogla bi potrajati godinama, o čemu je "Jutarnji" već pisao. Postrojba je ‘bila jedna od najprestižnijih ruskih vojski, namenjena odbrani Moskve, a nameravano je da vodi proitvnapade u slučaju rata s NATO-om“, dodalo je Ministarstvo odbrane.
BREAKING NEWS
Russian soldiers (including officers:Lieutenant-general Commander of Russian Army Group West) are already surrendering, and more are expected to surrender in the next few hours and days.
Mediji u Rusiji objavili su po prvi put danas po kako su borbeni helikopteri "Ka-52" uništili teretnjake pune ukrajinskih vojnika tokom nedavnog pokušaja desanta preko reke Dnjepar i zauzimanja nuklearne elektrane Zaporožje
Predsednik Čečenije Ramzan Kadirov pozvao je Rusiju da razmotri vojne udare ne samo protiv Ukrajine, već i protiv država koje Kijevu isporučuju oružje, obaveštajne podatke i drugu pomoć.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mediji u Rusiji objavili su po prvi put danas po kako su borbeni helikopteri "Ka-52" uništili teretnjake pune ukrajinskih vojnika tokom nedavnog pokušaja desanta preko reke Dnjepar i zauzimanja nuklearne elektrane Zaporožje
Ideolog kragujevačkih blokadera i profesor Fakulteta inženjerskih nauka u Kragujevcu Miladin Stefanović, u "specifičnom" psihičkom stanju, najprizemnije je vređao aktivistkinje Srpske napredne stranke.
Da se opozicija i blokaderska "elita" u Srbiji više uopšte ne podnose, da im sve puca kao balon od sapunice i da su ušli u fazu potpunog raspada, iz dana u dan potvrđuju njihovi brutalni obračuni na društvenim mrežama!
Novi talas bezumlja, autošovinizma i brutalnog vređanja sopstvenog naroda ponovo je zapalio društvene mreže, a glavni akter je blokaderski glumac Tihomir Stanić.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić ugostio je večeras predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog, koji je doputovao u svoju prvu zvaničnu posetu našoj zemlji otkako se nalazi na čelu ukrajinske države.
Blokaderska voditeljka medijske trovačnice N1 pokušala da provocira, a odgovorom joj je održan brutalni čas iz patriotizma, te je očitana lekcija medijima koji sramno lešinare nad srpskom nesrećom.
Zbog snažnih erupcija vulkana na planini Etna na Siciliji, aerodrom u Kataniji bio je zatvoren u dva navrata, ali avioni "Er Srbije" su uspeli da prevezu 120 putnika u Srbiju!
Prošle su 34 godine od izvršenja poslednje smrtne kazne u Srbiji, a 24 od njenog ukidanja, ali u javnosti sve češće se zbog svirepih zločina traži se da se ona ponovo uvede.
Na području Beograda uhapšen je M. S. (30) u munjevitoj akciji koju su izveli specijalci Specijalne antiterorističke jedinice i UKP! Osumnjičeni je lociran u jednom objektu, posle čega je usledila operacija hapšenja.
Policijski službenici Uprave kriminalističke policije, Službe za kriminalističko obaveštajni rad, UKP PU za grad Beograd, PU Valjevo, Specijalne antiterorističke jedinice, u Beogradu, uhapsili su M. S. (30) za kojim su raspisane potrage PU Valjevo i PU za grad Beograd, UKP, Odeljenje za borbu protiv droga.
Turski državljanin K. E. (24), osumnjičen za ubistvo ruske državljanke Ljudmile Turkove Konstantinove (27), boravio je oko dva meseca u iznajmljenom stanu u Borči, gde je, kako se saznaje, živeo sa suprugom koja je nekoliko dana pre zločina otišla u Istanbul.
Ljubisav Trifunoviću (83) iz svrljiškog sela Pirkovac, osuđen je danas na 14 godina zatvora, jer je 25. avgusta prošle godine ubio svog komšiju Jovana Mijajlovića (80).
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Pakovanje kofera ne mora da bude stresno. Uz nekoliko jednostavnih trikova možete poneti sve što vam je potrebno, uštedeti prostor i izbeći pretrpan prtljag.
Visoke letnje temperature mogu biti veoma naporne za pse, pa je važno da vlasnici prilagode svakodnevnu rutinu kako bi svojim ljubimcima olakšali boravak na vrućini.
Iako ne postoji siguran način da to odmah potvrdite, postoje određeni znaci koji mogu ukazivati na to da je vaš broj završio na listi blokiranih kontakata.
Mustafa Durdžić, otac rijaliti učesnika Asmina Durdžića javno je pružio podršku Hani Duvnjak i Neriu Ružanjiu nakon što se par žestoko sukobio sa Aneli Ahmić u emsiji "Narod pita".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.