ŠTA JE BIO RAZLOG DA MOSKVA POVUČE TRUPE? A TAJNA "UKRAJINSKE POBEDE"? Kadirov zagrmeo, PODMETAČINA SA ZAPADA, ETO ŠTA JE
Podeli vest
Lider Čečenije Ramzan Kadirov objavio je na svom "Telegram" kanalu navodnu istinu o navodnom povlačenju ruskih vojnika
Vođa Čečenije Ramzan Kadirov obratio se javnosti putem svog "Telegram" kanala i otkrio je navodnu istinu o navodnom povlačenju ruskih trupa tokom "specijalne vojne operacije" u Ukrajini koja je počela 24. februara 2022. godine. Nakon što je Ukrajina započela kontraofanzivu prošle nedelje u severoistočnom delu, ruska vojska je zbog toga navodno bila potisnuta sve do svoje granice.
Mediji u Rusiji objavili su po prvi put danas po kako su borbeni helikopteri "Ka-52" uništili teretnjake pune ukrajinskih vojnika tokom nedavnog pokušaja desanta preko reke Dnjepar i zauzimanja nuklearne elektrane Zaporožje
14.09.2022
16:50
Kadirov je na svom "Telegram" kanalu komentarisao navode ukrajinske obaveštajne službe koja tvrdi da je došlo do povlačenja ruskih trupa. Prema njegovim rečima, takve poruke koje se plasiraju javnosti su "podmetanje" koje dolaze sa Zapada.
"Ne dajte se zavarati. Postoji koncept kao što je taktika i strategija. Naše trupe imaju taktiku", napisao je Kadirov na svom "Telegram" kanalu.
On je dodao da ruska vojska ne može neselektivno da puca na sve, uključujući i civile, samo da bi "ugasila manijakalne želje neznalica“. Navodi da Rusija u ovoj specijalnoj operaciji pokušava da minimizira ljudske žrtve.
"Da je moja volja, proglasio bih vanredno stanje širom zemlje i upotrebio bih bilo koje oružje, jer danas smo u ratu sa celim blokom NATO-a “, zaključio je Kadirov.
Zvaničnici američke obaveštajne službe rekli su za Wašington Post da očekuju dalje povlačenje ruskih oružanih snaga koja će zasigurno uticati na novo opadanje borbenog morala. U utorak je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski poručio da Ukrajina u potpunosti kontroliše ponovno osvojenu površinu veličine ostrva Krit. Kijev je rekao da je vojska juče preuzela kontrolu nad Vovčanskom - gradom samo nekoliko kilometara od ruske granice i koji je bio pod okupacijom od februara. Video ispod pokazuje spaljivanje ruske zastave u Vovčansku, zatim uklanjanje ruskih plakata...
U Londonu je tamošnje Ministarstvo odbrane u svom dnevnom brifingu napomenulo da je najnoviji poraz Rusa u Ukrajini “ozbiljno degradirao” jednu od najprestižnijih tenkovskih jedinica. Obnova Prve gardijske tenkovske brigade mogla bi potrajati godinama, o čemu je "Jutarnji" već pisao. Postrojba je ‘bila jedna od najprestižnijih ruskih vojski, namenjena odbrani Moskve, a nameravano je da vodi proitvnapade u slučaju rata s NATO-om“, dodalo je Ministarstvo odbrane.
BREAKING NEWS
Russian soldiers (including officers:Lieutenant-general Commander of Russian Army Group West) are already surrendering, and more are expected to surrender in the next few hours and days.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Specijalne snage „Ahmat“ i jedinice grupe „Sever“ potukle su pripadnike takozvane švedske 21. posebne mehanizovane brigade Oružanih snaga Ukrajine (OSU) u Sumskoj oblasti, izjavio je za Sputnjik komandant grupe „Presa“ specijalnih snaga sa pozivnim znakom Salza.
Čečenski lider Ramzan Kadirov objavio je na svom Telegram kanalu snimak na kojem se, kako tvrdi, vidi likvidacija ukrajinskih vojnika u gradu Kostjantinjivka, u Donjeckoj oblasti u Ukrajini.
Šef Čečenije Ramzan Kadirov izjavio je da se protivi bilo kakvim pregovorima sa Ukrajinom, ocenivši da razgovori sa Kijevom „neće dovesti ni do kakvog rezultata“ i da je, prema njegovim rečima, neophodno da se specijalna vojna operacija završi do kraja.
Mediji u Rusiji objavili su po prvi put danas po kako su borbeni helikopteri "Ka-52" uništili teretnjake pune ukrajinskih vojnika tokom nedavnog pokušaja desanta preko reke Dnjepar i zauzimanja nuklearne elektrane Zaporožje
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Blokaderka Mila Pajić odbegla je u Hrvatsku gde već mesecima organizuje planove protiv sopstvene države. Odavno je poznato da joj je pevačica Severina Vučković glavni saborac u toj zemlji, a sada je to još jednom dokazano.
Kako nezvanično saznajemo, troje tužilaca su u ime gubitnika na jučerašnjim tužilačkim izborima podnela gotovo identična tri prigovora na izborni proces tražeći od Visokog saveta tužilaštva (VST) da poništi jučerašnje izbore.
Zamenik glavnog urednika Informera Dejan Vukelić prokomentarisao je posetu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednice Narodne skupštine Ane Brnabić Kazahstanu, odnosno Danskoj.
Bivši predsednik i nekadašnji premijer Crne Gore Milo Đukanović saslušan je u Specijalnom državnom tužilaštvu u okviru istrage koja je protiv njega pokrenuta jer Agenciji za sprečavanje korupcije (ASK), navodno, nije prijavio ručne satove vredne do 225 hiljada evra, saznaje portal Adria.
Nevena Petrović otkrila je da je tokom današnjeg duela u glavi čula glas bivšeg saigrača Alekse Erskog, kao i da veruje da će pobediti svoju suparnicu Milicu Ohman na večerašnjem Exatlon poligonu.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Na društvenoj mreži TikTok pojavila se opasna igra Izazov "Paracetamol", u kojem se mladi takmiče ko će uneti veće količine ovog leka!? Ovaj opasni trend širi se najviše među školskom decom, koja žele da završe kod lekara i tako izbegnu odlazak u školu.
Srbija ove godine ima dva predstavnika u finalu 12. "International Medis Awards for Medical Research", prestižne regionalne nagrade koju često nazivaju i medicinskim Oskarom.
Otac dečaka koji je ranjen 3. maja 2023. u jezivom masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar" svedočio je u sudnici Višeg suda u Beogradu, u postupku koji se vodi protiv Vladimira i Miljane Kecmanović. On je detaljno govorio o tome kako je zločin kom je njegov sin svedočio, zauvek promenio njegov život i odrastanje.
Sud u belgijskom gradu Dendermonde osudio je Sanija Al Murdu, jednog od vođa "škaljarskog klana", na 15 godina zatvora zbog međunarodne trgovine kokainom.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer, scenaristkinja Aleksandra Kostadinović i književnik Ranko Gojković govorili su o ljubavnicima Katarine Veliike i tome da li je baš sve istina ili su stvari malo preuveličane.
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
Tumačenja zvezda ukazuju da od 27. februara dolazi do popuštanja zastoja kada je reč o novcu. Bikovi, Škorpije i Ribe bi mogli posebno da osete olakšanje kroz isplate koje su kasnile, nove prilike ili iznenadne dobitke.
Brz, ukusan i posan obrok dolazi iz jednostavne kombinacije pirinča, sočiva i spanaća. Gotov je za samo 15 minuta i savršen je za dane posta ili lagani biljni ručak bez komplikacija.
Jedan od najnovijih hitova je tzv. "metoda činije" - trik za kovrdžavu kosu koji je osvojio društvene mreže i još ne pokazuje znake opadanja popularnosti.
Voditeljka Sanja Kužet privatni život čuva od očiju javnosti i njen suprug Nemanja Živojinović se nikada ne eksponira, a ona je jednom pričala o njemu i braku.
Influenserka Sofija Šašić, ćerka pevača Željka Šašića, iznenadila je pratioce objavama iz restorana, u kom je samo par stolova od nje sedeo najpoznatiji svetski model Fai Khadra, čiji Instagram profil prati više od dva miliona ljudi.
Nakon što se proširila vest da se estradni par Đole i Vesna Đogani razvode, internetom je krenula da kruži fotografija sa njegovog prvog venčanja sa pevačicom Slađom Delibašić.
Kubanac Lisdian Abreu De La Rosa privukao je najviše pažnje u "Zvezdama Granda", a velika podrška mu je Dara Bubamara, koja je napravila haos dok je nastupao.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar