Posle ponovnog ujedinjenja Donbasa, kao i Zaporoške i Hersonske oblasti sa Ruskom Federacijom, Moskva treba da donese određene strateške odluke, a jedna od njih je da Putin ne bi trebalo da prekine specijalnu operaciju u Ukrajini takozvanim "zamrzavanjem"
Oružane snage Rusije treba da radikalno promene strategiju izvođenja specijalne operacije demilitarizacije i denacifikacije Ukrajine, jer će samo takve mere omogućiti postizanje strateškog uspeha. Do ovog zaključka došao je poznati ruski politikolog Sergej Mihejev.
Mihejev je skrenuo pažnju da ruske snage, zbog ponovnog ujedinjenja Donbasa, kao i Zaporoške i Hersonske oblasti, mogu izgubiti inicijativu. Moskva, ne bi trebala da prekine specijalnu operaciju u Ukrajini takozvanim „zamrzavanjem", jer bi takva odluka mogla dovesti do ozbiljnih posledica.
Prema mišljenju politikologa, budući izgledi Rusije u Ukrajini izazvali su ozbiljnu zbunjenost. Stvar je u tome, što su u Moskvi počele da se čuju izjave o potrebi završetka specijalne operacije nakon potpunog oslobođenja LDNR i Zaporoške i Hersonske oblasti.
- Šta će biti sledeće? Mi smo, evo, sredili ove teritorije. Zaštitićemo ih - sve je jasno. Međutim, ako se fokusiramo samo na ovo, onda ćemo za najviše dve do tri godine dobiti dobro mobilisanu, naoružanu i obučenu vojsku NATO-a u Ukrajini, koja će krenuti u ofanzivu - tvrdi Mihejev.
Politikolog je izrazio uverenje, da Rusija treba da sa novom snagom, nastavi specijalnu vojnu operaciju u Ukrajini. Svi postavljeni ciljevi moraju biti realizovani, jer će na taj način Moskva moći u potpunosti da eliminiše ozbiljnu vojnu pretnju sa svojih granica.
Ministar odbrane Belorusije Viktor Hrenjin saopštio je da postoje konkretni podaci da zemlje NATO-a spremaju svoju infrastrukturu i vojsku za rat, saopštila je agencija „Belta“
Ruski predsednik Vladimir Putin ostaće u Kremlju do svoje smrti, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, dodajući da je ukrajinska vojska "druga najmoćnija vojska u NATO".
Ukrajina izvodi napade dugog dometa na rusku teritoriju isključivo oružjem domaće proizvodnje, izjavio je ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha i još jednom pozvao ruskog predsednika Vladimira Putina da okonča rat.
NATO procenjuje da je Rusija u ratu protiv Ukrajine do sada izgubila više od 1.4 miliona vojnika, ali u Severnoatlantskom savezu veruju da Moskva uprkos enormnim gubicima i dalje ne odustaje od svojih prvobitnih ciljeva.
Bivši analitičar CIA za Rusiju Džordž Bib upozorio je da ukrajinsko-evropske provokacije protiv Rusije mogu da dovedu Sjedinjene Američke Države pred najopasniji mogući izbor: ulazak u rat sa Rusijom, koji bi mogao da preraste u nuklearni sukob, ili odbijanje primene člana 5 i urušavanje NATO-a iznutra.
Predsednik Evropskog saveta Antonio Košta stupio je u kontakt sa Kremljom kako bi pokušao da uključi ruskog predsednika Vladimira Putina u razgovore o okončanju rata u Ukrajini, objavio je Blumberg, pozivajući se na izvore upoznate sa situacijom.
Potpredsednik SAD Džej Di Vens napisao je u novoj knjizi da ruski predsednik Vladimir Putin uživa široku podršku među građanima Rusije i da Zapad uporno odbija da prihvati tu činjenicu jer mu je lakše da veruje u politički prijatnu sliku.
Beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je da je ruski predsednik Vladimir Putin 2022. godine bio naveden da povuče vojsku iz okoline Kijeva na osnovu uveravanja da postoji šansa za mir, ali da su ga, prema njegovim rečima, snage koje su tvrdile da govore u ime Volodimira Zelenskog prevarile.
Vojno-politički analitičar Jakov Kedmi oštro je kritikovao svaku ideju da se Roman Abramovič koristi kao kanal za osetljive kontakte između Moskve i Kijeva, ocenjujući da je takva „oligarhijska diplomatija“ stara greška koja Rusiju može ponovo skupo da košta.
Volodimir Zelenski objavio je, posle sastanka sa ukrajinskim obaveštajcima, podatke prema kojima bi do parlamentarnih izbora u Rusiji 33 odsto građana moglo da ne podržava postupke ruskog predsednika Vladimira Putina.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar odbrane Belorusije Viktor Hrenjin saopštio je da postoje konkretni podaci da zemlje NATO-a spremaju svoju infrastrukturu i vojsku za rat, saopštila je agencija „Belta“
Na TV Prva, Pink i Informer televiziji emitovana je specijalna emisija o raskrinkavanju lažne afere "zvučni top", čiji je gost bio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, a zatim i predsednica Skupštine Ana Brnabić.
Novi dokazi u istrazi povodom sada već očigledno montirane afere "zvučni top" bacaju potpuno novo svetlo na kolaps pravnog sistema i spregu pojedinaca iz tužilaštva sa političkim aktivistima.
Bivši guverner Ilinoisa Rod Blagojević rekao je da predsednik SAD Donald Tramp vidi Srbiju kao partnera sa kojim Amerika treba da razvija bližu saradnju. Poredivši lidere dve zemlje, Blagojević je naveo "da se Tramp bori za američki narod kao što se Aleksandar Vučić bori za ljude u Srbiji".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obići će u nedelju novi Jedinstveni dispečerski centar za upravljanje železničkim saobraćajem u Beogradu, jedan od ključnih projekata za modernizaciju železničke infrastrukture.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić izjavila je večeras da priča o zvučnom topu toliko ne pije vodu, a toliko je zaživela da se, kako kaže, vidi da je planirana.
Nakon što je četvorogodišnji dečak iznenada nestao iz vidokruga roditelja i završio u bazenu dubokom oko 1,5 metara u akva-parku "Klub S" u Jakovu, usledila je dramatična borba za njegov život koja je uznemirila sve prisutne.
Srpska porodica uspela je da pređe granicu sa Severnom Makedonijom za svega 10 minuta, isključivo zato što su na put krenuli u kasnim noćnim satima, kada su gužve znatno manje!
Srpkinja Nina ogolila je realnost života u inostranstvu, otkrivši da su visoki krediti, rad na dva posla i velika odricanja svakodnevica mnogih naših ljudi u Australiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govoreći o aferi "Zvučni top" u specijalnoj emisiji, naveo je da pojedinima smeta ekonomski napredak zemlje i njeno izdvajanje u regionu.
Večeras oko 21 čas u Petrovcu na Mlavi došlo je do pucnjave u porodičnoj kući, kada je, prema prvim informacijama, sin iz vatrenog oružja pucao u svoju majku.
U psećem parku u Ulici Franjevački put u Makarskoj došlo je do napada psa na drugog psa, koji je od zadobijenih povreda uginuo, dok je jedna osoba tokom razdvajanja pasa zadobila više ujeda.
Obrazloženje presude Vladimiru i Miljani Kecmanović, izrečenoj 18. juna, donelo je do sada najdublji i najprecizniji uvid u unutrašnju dinamiku, mentalni razvoj i psihološke probleme njihovog sina Koste K.
Akcioni triler "Citizen Vigilante", u kojem glavnu ulogu tumači Armi Hamer, zabranjen je u Nemačkoj nakon što su nadležni odbili da mu dodele starosnu oznaku, uz obrazloženje da podstiče nasilje prema migrantima, dok pojedini kritičari autora filma, kontroverznog nemačkog reditelja Uvea Bola, optužuju za krajnje desničarske stavove.
Opljačkan je stan modela poznate svetske modne agencije "Elit" u 6. arondismanu Parizu i tom prilikom ukradeni su luksuzni satovi, nakit i drugi predmeti procenjeni na oko 10 miliona evra, saopštio je policijski zvaničnik za Figaro.
Glumac Stanojlo Milinković pojavio se u u sporednim ulogama u našim kultnim filmovima i postao prepoznatljiv po replici "Ne diraj me, zvaću decu! Decooooo!"
Neda Arnerić, jedna od najpoznatijih i najvoljenijih glumica bivše Jugoslavije, ostala je zapamćena ne samo po svom talentu, već i po ulogama koje su uključivale eksplicitne scene u filmovima.
Tokom leta mnogi parfemi brzo izgube intenzitet zbog visokih temperatura, ali arapski mirisi poznati su po izuzetnoj postojanosti i bogatim notama koje ostaju prisutne tokom celog dana.
Kada poželite lagan, osvežavajući desert koji se priprema bez uključivanja rerne, kremasta torta sa limunom i malinama biće pravi izbor za uživanje bez griže savesti.
Pevačica Svetlana Ceca Ražnatović stigla je na večerašnje finale "Zvezda Granda", gde se ekipa Informera nalazi na licu mesta i prati sva dešavanja iz minuta u minut.
Starleta Aleksandra Subotić srela je u tržnom centru proslavljenog košarkaša Bobana Bobija Marjanovića, a susret je ovekovečila zajedničkom fotografijom.
Voditeljka Jovana Jeremić pojavila se danas u Inđiji, gde se održava boks meč njenog partnera Miloša Stojanovića Tigra, i odmah privukla veliku pažnju prisutnih.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.