• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs/sputnik

18.10.2022

13:07

DIVERZIJA NA TURSKOM TOKU! Putin informisao Erdogana o pokušaju terorističkog napada, bezbednosne mere podignute na najviši nivo!

Reuters

Vesti

DIVERZIJA NA TURSKOM TOKU! Putin informisao Erdogana o pokušaju terorističkog napada, bezbednosne mere podignute na najviši nivo!

Portparol predsednika Turske saopštio je da "ima uhapšenih"

Predsednik Rusije Vladimir Putin informisao je turskog lidera Redžepa Tajipa Erdogana o pokušaju diverzije na gasovodu „Turski tok“, a Ankara i Moskva su u kontaktu oko bezbednosnih pitanja, izjavio je portparol predsednika Turske Ibrahim Kalin.

„Obavešteni smo o toj situaciji. Prema njihovim rečima, diverzija je izvršena na deonici koja se nalazi na ruskoj strani. Ima uhapšenih. Ruska strana svu odgovornost prebacuje na ukrajinsku. Pojačali su bezbednosne mere. U kontaktu smo po tom pitanju“, rekao je Kalin u intervjuu za televiziju „Haber“.

Turska i Rusija su u kontaktu po pitanju gasa i nema nikakvih problema sa isporukama i plaćanjem, dodao je Kalin.

Govoreći o mogućnosti sastanka lidera Rusije i Ukrajine u Turskoj, Kalin je rekao da trenutno ne postoje preduslovi za sastanak Putina i ukrajinskog lidera Vladimira Zelenskog.

Putin je ranije saopštio da je kijevski režim pokušao da izazove eksploziju na jednoj od deonica sistema za transport gasa „Turski tok“. Portparol Kremlja Dmitrij Peskov saopštio je da su na ruskoj teritoriji uhvaćeni diverzanti koji su pokušali da to izvedu.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

"Danas počinje Atinska konferencija": Formira se Balkanski savez
Društvo

"Danas počinje Atinska konferencija": Formira se Balkanski savez

Za domaću javnost koja je već danima bila pod utiskom dominantnih vesti o unutrašnjem obračunu u Gvatemali, u centralnoj Americi, 28. jun 1954. doneo je jednu sasvim novu temu, koja je bila istaknuta tog dana velikim naslovom: "Atinska štampa pozdravlja predstojeći savez" i nadnaslovom "Danas počinje Atinska konferencija".

28.06.2026

10:06

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set