• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs/sputnik

29.10.2022

18:00

RUSIJA SE POVUKLA IZ KLJUČNOG SPORAZUMA! Moskva optužila Kijev za terorizam u Crnom moru, SVET STRAHUJE OD GLADI!

Reuters

Vesti

RUSIJA SE POVUKLA IZ KLJUČNOG SPORAZUMA! Moskva optužila Kijev za terorizam u Crnom moru, SVET STRAHUJE OD GLADI!

Podeli vest

Rusija obustavlja učešće u prehrambenom sporazumu zbog terorističkih napada koji su se dogodili u vodama kod Sevastopolja, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane

Ova odluka je doneta zbog toga što je kijevski režim, uz pomoć stručnjaka iz Velike Britanije, izvršio teroristički napad na brodove crnomorske flote, kao i na civilne brodove u okviru „prehrambenog koridora“, navodi se u saopštenju.

Ruska strana obustavlja svoje učešće u realizaciji sporazuma koji podrazumeva izvoz prehrambenih proizvoda iz ukrajinskih lukma“, precizira se u saopštenju ruskog odbrambenog resora.

Oglasilo se i Ministarstvo inostranih poslova koje je saopštilo da je ova odluka doneta jer ruska strana više ne može da garantuje bezbednost civilnih brodova koji plove na osnovu „Crnomorske inicijative“.

Takođe se navodi i da prehrambeni sporazum suspendovan na „nedefinisan rok“.
Prethodno je Moskva optužila Veliku Britaniju da je učestvovala u planiranju i realizaciji terorističkog napada u Baltičkom moru 26. septembra, ali i da su stručnjaci britanske mornarice odgovorni za teroristički napad na Sevastopolj.

Jutros u 4.20 kijevski režim izveo je teroristički napad na brodove Crnomorske flote i civilne brodove koji su se nalazili na spoljnim i unutrašnjim sidrištima u bazi u Sevastopolju.
 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Savet za monitoring: Krivična prijava protiv Nenadića zbog amnestije Borisa Tadića, prilikom prodaje NIS-a ispod cene
Politika

Savet za monitoring: Krivična prijava protiv Nenadića zbog amnestije Borisa Tadića, prilikom prodaje NIS-a ispod cene

Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost podnosi krivičnu prijavu nadležnom javnom tužilaštvu protiv glavnog tužioca Javnog tužilaštva za organizovani kriminal Mladen Nenadića, zbog počinjenih krivičnih dela iz člana 360. Zakonika o krivičnom postupku kojim se sankcioniše ”kršenje zakona od strane sudije, javnog tužioca i njegovog zamenika”.

06.12.2025

13:32

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set