RUSI SADA NEĆE IMATI MILOSTI, ZELENSKI NA UDARU zbog propasti ključnog sporazuma, NAPAD NA SEVASTOPOLJ uzrokovaće TEŠKE POSLEDICE!
Podeli vest
Ruski zvaničnik kaže da se sporazum o ukrajinskom izvozu žitarica ne može nastaviti po „starim uslovima“
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski poništio je sporazum o transportu žitarica uz međunarodno posredovanje koristeći bezbedan prolaz u Crnom moru za udar na ruske ratne brodove, rekao je Vjačeslav Volodin, predsednik Državne dume, donjeg doma ruskog parlamenta. Moskva tvrdi da je Kijev slao jurišne bespilotne letelice preko rute predviđene za brodove za žito.
Asteroid koji je otkrila grupa američkih naučnika je najveći potencijalno opasan asteroid u poslednjih 8 godina
01.11.2022
10:50
„Nastavak dogovora o žitu je nemoguć sve dok se bezbedan koridor koristi za terorističke napade, Zelenski je svojim postupcima poništio sve sporazume koje su posredovali Turska i UN.“
Visoki zvaničnik Rusije je rekao da je korišćenje bezbednog koridora za napad na rusku Crnomorsku flotu „neprihvatljivo“ i da sporazum o žitu „ne može postojati pod starim uslovima“. Prema sporazumu sklopljenom u julu, strane su se složile da deblokiraju izvoz žitarica i drugih poljoprivrednih proizvoda iz ukrajinskih luka. Ukrajina, kao veliki proizvođač, je među vodećim izvoznicima pšenice, kukuruza i ječma.
Moskva je u subotu optužila Kijev da šalje vazdušne i morske bespilotne letelice da napadaju ratne brodove u gradu Sevastopolju na Krimu, gde se nalazi pomorska baza. U napadu je oštećen minolovac, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane. Ministarstvo je tvrdilo da su se dronovi kretali koridorom predviđenim za brodove za žito, a da je jedan uređaj možda bio lansiran sa civilnog plovila angažovanog za transport žita.
Moskva je takođe saopštila da je jedinica britanske mornarice rukovodila napadom. London je odbacio optužbe. Rusija je potom u ponedeljak najavila zatvaranje koridora.
Zelenski je optužio Rusiju za ucenu i „namerno pogoršavanje krize sa hranom“. Obraćajući se novinarima u ponedeljak, ruski predsednik Vladimir Putin rekao je da je samo 3 do 5 odsto žitarica koje je otpremljeno sigurnim koridorom otišlo u siromašnije zemlje. Ujedinjene nacije su prošlog meseca izvestile da je 27 odsto brodova otišlo u „zemlje sa niskim i srednjim prihodima“ kao što su Egipat, Kenija i Bangladeš. Rečeno je da je 26% otišlo u „zemlje sa višim srednjim prihodima” kao što su Turska i Kina, dok je 47% otišlo u zemlje sa „visokim dohotkom”, kao što su Španija i Italija, dobavljačima pšenice, kukuruza i ječma.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Novi
pre 3 godine
On je kriv samo zbog toga što je pristao da bude američki i engleski pajac i potrčko.
Ruska vojska prešla je u aktivnu fazu prolećno-letnjih operacija 2026. godine, sa glavnim fokusom na Donjecku oblast, gde se pokušava proboj ukrajinske odbrane na više pravaca, dok Oružane snage Ukrajine (OSU) pružaju otpor i nastoje da zadrže linije fronta.
Blokader Ivan Bikić, zgubidan sa dna kace i odbornik pokreta Dosta je bilo (DJB) u Zemunu, ušao je 25. marta 2026. godine u 12.30 časova na tlo Srbije preko graničnog prelaza Mali Zvornik koristeći pasoš Republike Hrvatske, a ubrzo je policija o njemu došla do zapanjujućih informacija, otkriva Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI).
Predstavnici Irana već tajno stupaju u kontakt sa Sjedinjenim Američkim Državama, ali iz straha izbegavaju da o tome govore javno, izjavio je američki predsednik Donald Tramp.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je obišao Kulu, odakle se obratio građanima pred predstojeće lokalne izbore u tom mestu, kao i u još devet gradova i opština širom Srbije. Osim Vučića, građanima se obratio i Milan Knežević, predsednik Demokratske narodne partije i poslanik u Skupštini Crne Gore.
Izborna lista "Mladi za Palanku – Sami protiv svih“ našla se u centru pažnje nakon što su se u javnosti pojavili uznemirujući navodi o jednoj od kandidatkinja sa ove izborne liste, profesorki engleskog jezika Violeti Stanković.
Blokaderi i opozicija, nemoćni da bilo šta ponude građanima u 10 lokalnih samouprava, gde se 29.3.2026. održavaju izbori, su eskalirali nasilje, rasizam i teror nad ljudima iz SNS i nad građanima.
Režiser Dragoslav Bokan gostovao je u emisiji "Info jutro" na Informer TV i tom prilikom govorio je o komentarima sa jučerašnje tribine u Knjaževcu, na kojoj je bio i naš glavni urednik Dragan J. Vučićević, marketinški stručnjak Nebojša Krstić i predsednik opštine Knjaževac Milan Đokić.
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Oko 14 odsto svih prometovanih nepokretnosti finansirano je putem kredita, što predstavlja povećanje od tri procenta u odnosu na isti period prethodne godine, pokazao je najnoviji izveštaj Republičkog geodetskog zavoda (RGZ).
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana u Boru je održala konstruktivan sastanak sa rukovodstvom Elektrodistribucije na kojem je bilo reči o daljem investiranju i rekonstrukciji elektromreže.
Osnovno javno tužilaštvo u Aleksincu podiglo je optužnicu protiv Beogađanina N.P. (33) jer je 27. aprila prošle godine u tom gradu izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula Nevena Zdravković (20).
Producent filma "Žetva" Dragan Ivanović kaže da su mnogi domaći i strani glumci odbijali uloge u ovom ostvarenju iz straha da im karijer ne bi bile ugrožene.
Produkcija nove TV serije o Hariju Poteru pojačala je mere bezbednosti nakon što je jedan od glumaca dobio pretnje smrću, potvrdio je izvršni direktor HBO Kejsi Blojs.
Bila Kozbija (88) je građanska porota u Kaliforniji proglasila odgovornim za drogiranje i seksualni napad na Donu Motsinger, koji se dogodio davne 1972. godine.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar