POVLAČITE SE, PROTIV OVOGA NEMA ODBRANE! Kinezi otkrivaju ključnu slabost Zapada, ne postoji odgovor na RAZORNO RUSKO ORUŽJE!
Podeli vest
Kineski list Baijiahao navodi da je najbolja opcija za Zapadne zemlje pravilna procena situacije i povlačenje
Ruska interkontinentalna balistička raketa „Jars“ sposobna je da pogodi bilo koji deo sveta, dok nijedan protivraketni odbrambeni sistem ne može da zaustavi ovo oružje, navodi se u članku u kineskom izdanju Baijiahao.
Rusija i Iran nastavljaju da jačaju trgovinske veze kako bi ublažile sankcije Zapada
07.11.2022
09:46 >> 10:45
„Glavna karakteristika je to što ta raketa ima domet gađanja od 12.000 kilometara. Dakle, sposobna je da pogodi bilo koji deo sveta bez obzira gde u Rusiji bude lansirana“, napominje se u publikaciji.
U članku se takođe navodi nosivost Jarsa. „Ukupna eksplozivna snaga Jarsa može biti preko milion tona", navodi Baijiahao.
Takođe se pominje još jedna „neverovatna sposobnost“ rakete. „Maksimalna maksimalna brzina Jarsa dostiže 14 maha. Većina protivvazdušnih raketa nema odgovor na to!“ - piše izdanje.
Stoga „zapadne zemlje treba da pravilno procene situaciju i da se povuku, čak i ako je teško“, zaključuje Baijiahao.
Ranije je Mark Episkopos, kolumnista američkog časopisa National Interest, uvrstio Jars na listu najstrašnijeg oružja Rusije.
On je napomenuo da Jars postoji i u mobilnoj verziji i u obliku lansera baziranog na silosu. Ekspert je ovaj kompleks nazvao verovatnom zamenom za Topol i Topol-M.
„Jars“ (RS-24) je mobilna interkontinentalna balistička raketa na čvrsto gorivo bazirana na silosu sa višestrukim povratnim vozilom. Kalibar je 1,86 metara, dužina 17,8 metara, a lansirna težina 46 tona. Težina nosivosti je 1.250 kilograma.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da se pitanje bezbednosnih garancija i dalje razmatra u okviru šireg pregovaračkog paketa koji uključuje i uslove za završetak rata
Rusija ubrzano menja pravac isporuke gasa, a ključne količine koje su decenijama išle ka Evropi sada se sve više preusmeravaju ka Kini, gde se priprema izgradnja novog gasovoda koji bi mogao da trajno promeni energetsku mapu sveta.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavlja danas od 10 časova konsultacije sa predstavnicima stranaka, saopštila je juče Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Lider Stranke slobode i pravde Dragan Đilas gostujući u jednoj emisiji zakukao je zbog rezultata lokalnih izbora i rekao da nije zadovoljan zato što opozicija nije pobedila.
Donald Tramp Mlađi, sin američkog predsednika Donalda Trampa, danas stiže u Banjaluku, gde će se sastati sa privrednicima iz Republike Srpske i razgovarati o mogućnostima saradnje i novih investicija.
Influenserka koja se na Tiktoku objavljuje snimke sa naloga "Zdepasta aždaja", inače blokaderka, podelila je strašno iskustvo koje je imala sa jednim od saboraca blokadera.
Novinarska i medijska udruženja iz Srbije i regiona ponovu su u centru pažnje, nakon što je u javnost dospeo sadržaj saopštenja u kojem se opet obrušavaju na Srbiju. Međutim, sada u izmenjenom formatu.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Svetski dan zdravlja obeležava se svake godine 7. aprila širom sveta, sa ciljem da se podigne svest o najvažnijim zdravstvenim izazovima, ukaže na značaj prevencije i zdravih stilova života, podstaknu pojedinci, zajednice i institucije da zajednički rade na unapređenju zdravlja.
U Srbiji se danas, nakon delimično vedrog i u nekim delovima oblačnog jutra, očekuje razvedravanje sa dužim sunčanim intervalima i temperaturama od tri do 22 stepena.
Eksperimentalna vakcina Nous-209 pokazuje obećavajuće rezultate u ranoj prevenciji raka debelog creva kod rizičnih pacijenata, otvarajući put ka novom, preventivnom pristupu u medicini.
Četvoro maloletne dece ostalo je bez oba roditelja nakon porodične tragedije koja je potresla Austriju, kada je muškarac, kako se sumnja, ubio bivšu suprugu, a zatim i sam završio iza rešetaka.
U Zemunu je juče nepoznato lice na ulici nožem izbolo G.L. (42), a samo nedelju dana ranije, istu sudbinu doživela je i K.T. (47) šetajući Humskom ulicom.
Direktor "Mladost tursa" Branislav Karadžić ubijen je pre 34 godine na parkingu zgrade u kojoj je stanovao na Novom Beogradu, a zločin koji je potresao Beograd je rasvetljen nakon drugog teškog krivičnog dela "bande sa Pravnog fakulteta".
Zbog želje da izbegne bilo kakve nesuglasice, Čak Noris pitanje nasledstva rešio je još za života, pravedno raspodelivši imovinu između supruge i petoro dece.
Žene sigurno zanima u kojim godinama su muškarci najbolji u krevetu? A da li ste razmišljale o godinama koje su idealne za brak, kao i u kojima najčešće varaju.
Pevačica Silvija Jung surovo je izigrana od strane producenta Fobija, koji joj je obećao pesmu "Infuzija", a zatim njoj iza leđa istu prodao drugoj pevačici.
Voditeljka Suzana Mančić otkrila je da je od svih ličnosti sa javne scene koje je ugostila u emisiji tokom karijere najviše iznervirao Dragan Gaga Nikolić.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar