Moskva priprema odgovor Zapadu na uvođenje ograničenja cena ruske nafte rekao je novinarima portparol Kremlja Dmitrij Peskov
05.12.2022
13:17
- Ovi postupci naljićh 'prijatelja' me podsećaju na gomilu koja je bila na pijanci, koja je, nakon šnapsa sa kobasicama i pivom, prvi put skočila u ledenu vodu - napisao je on na Telegramu.
Prema njegovim rečima, u takvom scenariju "neki će se brzo otrezniti i iskočiti", a ostali će "naučiti da plivaju u ledenoj vodi, ali veoma lolš".
- I deo će se udaviti. I biće sahranjeni uz turobne zdravice da su pali u neravnopravnoj borbi sa ruskim medvedom i generalom Morozom. Pa, evo ih! Ono što je dobro za Rusa je smrt za Nemca - napisao je.
Medvedev je podsetio da niko nije ukinuo zakon vrednosti, pa će tako biti i sa naftom.
- Naravno, neće nestati, ali će se sa cenama dogoditi nezamislivo - smatra zamenik predsednika Saveta bezbednosti.
On je izrazio uverenje da to "neće biti dobro za potrošače".
- Pa neka naprave zalihe rakije, ćebadi i grejalica. Zima je tek pred nama - rezimirao je Medvedev.
Ranije je Evropska unija odlučila da uvede gornju granicu na rusku naftu.
Zamenik ruskog premijera Aleksandar Novak upozorio je da Rusija neće isporučivati naftu i naftne derivate zemljama koje uvedu ovaj plafon.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sukob na Bliskom istoku skrenuo je pažnju Vašingtona sa mirovnih pregovora o Ukrajini, tvrde četvorica diplomata Evropske unije koji učestvuju u razgovorima sa Kijevom.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da će naftne sankcije Rusiji, koje su privremeno suspendovane, biti ponovo uvedene čim se "okonča kriza u Iranu".
Uskoro počinju pripremni radovi na izgradnji brze saobraćajnice "Vožd Karađorđe", koja spada u jedan od najznačajnijih infrastrukturnih poduhvata u modernoj istoriji.
Policija je tokom saobraćajne kontrole u Kuli zaustavila vozilo u vlasništvu poznatog blokadera iz tog mesta, Rolanda Šipoša, otkrivši da je muškarac koji je upravljao tim vozilom bio pod dejstvom psihoaktivne supstance - amfetamin.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je večeras na televiziji Lav plus u Čačku i istakao da će se SNS boriti da pobedi u svih 10 lokalnih samouprava na predstojećim lokalnim izborima.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Biznis za koji malo ko zna, a veoma je isplativ u ovom periodu godine jeste čišćenje automobila na adresi, jer se za samo mesec dana rada može zaraditi i do 1.500 evra, dok su ulaganja minimalna.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da je država poslala na lečenje u inostranstvu 5.873 ljudi u prethodnih 12 godina i istakao da se puno sredstava izdvaja za inovatine lekove za decu, kao i da će se ta praksa nastaviti.
Predsednik Aleksandar Vučić najavio je danas da će država pomoći dva nova investiciona ciklusa u fabrici "Milan Blagojević - Namenska" u Lučanima koja su, kako je rekao, od velikog značaja za namensku industriju.
Tragična smrt dvoje tinejdžera iz Batajnice koji su stradali u saobraćajnoj nesreći u Ugrinovcima potresla je njihove porodice, nastavnike i brojne prijatelje.
Učiteljica dečaka-ubice Koste K, Vesna B. (68), koja je ranije svedočila pred Višim sudom u Beogradu, rekla je da je on do petog razreda bio primereno dete i da ništa nije ukazivalo da može da napravi bilo kakav zločin.
Incident sa splavom koji se otkačio zbog popuštanja vezova, kao i požar u kome je drugi splav izgoreo u potpunosti, posledica je ljudskog faktora, navode stručnjaci.
Poljski princ i kasniji kralj Stanislav II Avgust Ponjatovski ostao je u istoriji upamćen ne samo kao poslednji monarh Poljsko-litvanske države već i kao čovek čija je ljubavna veza sa ruskom vladarkom Katarinom Velikom imala duboke političke i lične posledice.
Čuveni američki voditelj Konan O'Brajen potkačio je vlast u SAD zbog Epstinovih dokumenata rekavši da Velika Britanija bar hapsi svoje pedofile, aludirajući na hapšenje princa Endrua.
U jeku borbe za svetsku dominaciju, Akademija je za najbolji dokumentarni film proglasila "Gospodin Niko protiv Putina" koji je izazvao lavinu komentara širom planete.
Fudbaler Dragi Gudelj ponovo je privukao veliku pažnju na društvenim mrežama nakon što je objavio fotografiju sa svojom bivšom devojkom i čestitao joj rođendan.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar