Nakon izbijanja rata, ruske fabrike su znatno povećale proizvodnju visoko preciznog naoružanja, saopštio predstavnik Glavne obaveštajne uprave Ministarstva odbrane Vadim Skibicki u intervjuu za Njujork tajms
Skibicki je izjavio da se mesečno proizvode oko 240 krstarećih raketa visoke preciznosti Kh-101 i oko 120 krstarećih raketa "Kalibr".
"Rusija takođe koristi oružje koje je Ukrajina predala Rusiji još 1990-ih po sporazumu o eliminisanju sovjetskog nuklearnog potencijala, koji se nalazio na teritoriji Ukrajine", rekao je ukrajinski zvaničnik.
Prema njegovim rečima, nakon granatiranja, izviđači su počeli da otkrivaju podzvučne krstareće rakete Kh-55, koje su napravljene 1970-ih, opremljene da mogu nositi i nuklearnu bojevu glavu.
Skibicki tvrdi da je bojeva glava je uklonjena, a da je umesto nje dodat balast, kako bi se prikrila činjenica da nije nosila teret.
On je izjavio da su se obrasci letenja ruskih bombardera promenili od oktobra. Sada idu obilaznim putevima kako bi izbegli ukrajinsku protivvazdušnu odbranu. Bombarderi ne ulaze u ukrajinski vazdušni prostor, što ograničava njihovu efikasnost.
Jurij Ignjat: Ukrajinski PVO nemoćan protiv balističkih raketa
Foto: AP/Photo
SARMAT
Sistemi protivvazdušne odbrane Ukrajine nisu u stanju da obaraju balističke rakete, piše list Vesti.ua, pozivajući se na Jurija Ignata, predstavnika komande vazdušnih snaga Ukrajine.
"Takvi projektili nisu dostupna za obaranje sa PVO sistemima koje imamo u upotrebi. Zato je najefikasniji metod uništavanja ovih projektila na startu, gde se nalaze", objasnio je on.
Prema pisanju američkog lista, ukrajinski obaveštajci obično imaju oko sat vremena nakon poletanja ruskih bombardera da iz baze prate njihove letove pre nego što piloti stignu u „borbenu zonu“ i lansiraju rakete.
Skibicki je otkrio četiri glavna pravca iz kojih Moskva pokušava da prodre u ukrajinski vazdušni prostor – iz Crnog mora na jugu, iz regiona Kaspijskog mora na jugoistoku, iz Rusije na istoku i iz Belorusije – na severu.
Prema rečima ukrajinskog zvaničnika, za vremene masovnih napada, tokom kojih je ispaljeno do 100 projektila u intervalima od nekoliko minuta, rakete istovremeno lete iz svih pravaca.
Rusija i dalje ima mogućnost da samostalno proizvodi rakete za udare na Ukrajinu, ali eksperti tvrde da bi se situacija mogla drastično promeniti naredne godine
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen izjavila je danas da rat Rusije protiv Ukrajine postaje pretnja za sve države na istočnoj granici Evropske unije, nakon eksplozije pomorskog drona u rumunskoj luci Konstanca na Crnom moru.
U Dnjepru su nakon masovnog ruskog napada zabeležena ozbiljna razaranja višespratnih stambenih zgrada i do sada je potvrđena smrt 11 osoba, izjavio je danas ministar unutrašnjih poslova Ukrajine Igor Klimenko.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski sinoć je saopštio da obaveštajna upozorenja o ruskim masovnim udarima ostaju na snazi, prenela je agencija Ukrinform.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija i dalje ima mogućnost da samostalno proizvodi rakete za udare na Ukrajinu, ali eksperti tvrde da bi se situacija mogla drastično promeniti naredne godine
Diplomatski uspeh i sastanci predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa najvažnijim evropskim liderima u Tivtu bio je povod za najnoviji rat na relaciji blokaderi-opozicija.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je juče iz Tivta da će Srbija, uprkos skandaloznim porukama mržnje koje su prethodnih dana stizale iz Crne Gore, nastaviti da pruža prijateljsku i bratsku ruku toj zemlji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom razgovora sa novinarima, osvrnuo se na skandalozne poruke koje su osvanule na transparentima u pojedinim gradovima u Crnoj Gori, pred dolazak predsednika u Tivat povodom Samita EU-Zapadni Balkan.
Predsednik Francuske Emanuel Makron otvoreno je pohvalio srpskog predsednika Aleksandra Vučića i poručio da srpski šef države radi dobre stvari za Srbiju!
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
Večeras je zvanično podignut Pojas Presvete Bogorodice na postolje u Hramu Svetog Save u Beogradu, ali se, prema poslednjim informacijama, kolona vernika ne smanjuje.
Dok su mnogi birali luksuzne automobile i klasične načine dolaska na matursko veče, učenici Tehničke škole u Valjevu, odeljenja 3-2 odlučili su da na proslavu dođu bagerom!
Nesreća se dogodila 28. maja 2025. godine oko 11 časova, tokom promotivne vožnje padobranom iznad mora koju je organizovala firma „Jet Sky Budva“. Let je krenuo iz pravca Slovenske plaže ka otvorenom moru, prema plaži Mogren, kada je došlo do tragedije i mlada devojka je pala u more sa velike visine.
Policija u Novom Sadu rasvetlila je četiri teške krađe, od kojih je jedna u pokušaju i uhapsila D. Z. (27) iz Žablja, zbog sumnje da je izvršio ova krivična dela.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Astrološka predviđanja za naredne dane ukazuju na nove prilike za zaradu, neočekivane prilive novca i poslovne poteze koji bi mogli da donesu dugoročnu korist za pet horoskopskih znakova.
Tokom letnjih vrućina i kućni ljubimci su izloženi ozbiljnom riziku od pregrevanja, zbog čega je važno prilagoditi njihove aktivnosti i na vreme prepoznati simptome toplotnog udara.
Spor internet, prekidi tokom video-poziva ili sporo učitavanje stranica često se mogu rešiti jednostavnim restartovanjem Wi-Fi rutera, koji može pomoći da mreža ponovo radi stabilno i bez problema.
Pevačica Katarina Didanović, koju je publika upoznala kroz takmičenje "Zvezde Granda" ovih dana ima poseban razlog za radost - uskoro će se drugi put ostvariti u ulozi majke.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar