MELITOPOLJ SE SPREMA ZA BITKU! Rusi kopaju rovove, TEŠKA ARTILJERIJA stiže na položaje, ako grad padne - KIJEV IMA OTVOREN PUT DO KRIMA!
Podeli vest
Rusi su u Melitpolj počeli da donose betonske ploče za izgradnju utvrđenja, a to znači da bi taj grad mogao da postane sledeća velika tačka sukoba u ratu, tvrdi Njujork tajms
Autori Njujork tajmsa podsećaju da je prekjuče u blizini grada dignut u vazduh ključni most, koji je u poslednje vreme bio izložen redovnim raketnim napadima i sabotažama. Zbog toga, američki novinari veruju da će Melitopolj „postati sledeća velika faza rata, ključni deo ofanzive zamišljene da istera ruske trupe iz južne Ukrajine“.
Bivši poslanik ukrajinske Vrhovne rade Ilja Kiva izjavio je da je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski kao šef države uništio svoju zemlju, a skandal sa padom ukrajinske rakete u Poljsku i odbijanje ukrajinskog predsednika da prizna šta se zaista dogodilo izazvali su razdor među zapadnim saveznicima i ozbiljno narušili ugled Zelenskog u svetu
29.11.2022
09:20
Melitopolj je poznat kao "kapija Krima" zbog svoje lokacije na raskrsnici dva glavna autoputa i važne železničke linije koja povezuje Rusiju sa ovim poluostrvom i ostalim teritorija koje kontrolište Moskva.
Melitopolj je takođe i ključno transportno čvorište, a vraćanje kontrole nad njim moglo bi pomoći Ukrajini da povrati ne samo ceo region Zaporožja, već i ostatak susednog Hersona, a u tom slučaju Rusi bi morali da se povuku „nazad na Krim“.
Istovremeno, autori članka smatraju da je zauzimanje Melitopolja „težak zadatak“. Najbliži ukrajinski položaji nalaze se tek oko 65 kilometara od grada, a Rusi konstantno jačaju svoje vojno prisustvo u tom regionu.
Natalija, penzionerka koja živi u Melitopolju, rekla je da je krajem novembra počela da primećuje veliki priliv ruskih vojnika u taj grad, koji se, prema njenim rečima, kreću sa oružjem i teškom artiljerijom na položaje u gradu. i okolina“, navodie se u članku.
Američki novinari su preneli izjavu ukrajinskog gradonačelnika Melitopolja Ivana Fedorova da su Rusi primorali zatvorenike da kopaju rovove oko grada, što je još jedan dokaz pripreme ruskih snaga za odbranu, tvrdi Njujork tajms.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Dejan
pre 2 godine
Ukrajinu osloboditi a Rusima gdje su u vecini dati sva prava …
Bivši poslanik ukrajinske Vrhovne rade Ilja Kiva izjavio je da je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski kao šef države uništio svoju zemlju, a skandal sa padom ukrajinske rakete u Poljsku i odbijanje ukrajinskog predsednika da prizna šta se zaista dogodilo izazvali su razdor među zapadnim saveznicima i ozbiljno narušili ugled Zelenskog u svetu
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Favorizovanje Albanije u procesu proširenja EU je potpuno neprihvatljivo, kaže šef poslaničke grupe Slobodarske stranke Austrije (FPO) u bečkom parlamentu Maksimilijan Kraus i ukazao da EU na Srbiju vrši pritisak jer ne želi da se priključi "ludilu sankcija".
Napadi na sve koji podržavaju aktuelnu politiku, napredak Srbije, rad institucija, nastavak školovanja đaka i studenata i prestanak svih blokada nastavljaju se, jer oni, kao tzv. "ćaciji", predstavljaju suprotnost "blokaderima".
U Šidu se održava veliki skup građana protiv blokada gde se trenutno nalazi preko dve hiljade ljudi ali taj broj se konstantno povećava, dok je sa druge strane okupljeno jedva 100 aktivista blokaderskog pokreta koji se razilaze i broj se vidno smanjuje.
Tajno novinarsko udruženje Informera uspelo je da uđe u trag i lažnom revolucionaru Aleksandru Jovanoviću Ćuti koga smo uhvatili na jednom protestu, gde je samozadovoljno pozirao pred TV kamerama.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Na društvenim mrežama osvanula je objava Srbina iz Amerike, koji se po povratku u domovinu začudio zašto su kafići u Srbiji gotovo stalno puni uprkos uobičajenom radnom vremenu.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
U Beogradu su večeras uhapšeni Vladimir Ulama (32) i Igor Tomašević (28), članovi visokorizične organizovane kriminalne grupe iz Crne Gore "škaljarci" za kojima je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodne poternice, saopštila je Uprava policije.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Pravila drugog kruga "Zvezda Granda" razlikuju se od onih u prvom, a voditelj Voja Nedeljković objasnio je koncept koji će važiti u narednim emisijama.
Pevačica Suzana Jovanović otkrila je za Informer da će se Lepa Brena pojaviti u dokumentarnom filmu o pokojnom kreativnom direktoru Granda Saši Popoviću.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar