"NOKAUTIRANI SMO!“ GDE JE ONAJ UREĐENI RAJ IZ DOBA MERKELOVE?! Opšta bežanija iz najjače ekonomije u EU, slabih tačaka je bezbroj, samo iz Bundesvera stižu frapantne informacije
Podeli vest
Svaka četvrta nemačka kompanija planira da preseli proizvodnju u druge zemlje zbog energetske krize. S jedne strane, problem su visoke cene energije, s druge, slabljenje privrede i poremećaj lanca snabdevanja
Ovo je u razgovoru za list „Velt am zontag“ upozorila Tanja Goner, izvršna direktorka Federacije nemačke industrije, konstatujući da je „nemački poslovni model pod ogromnim pritiskom“. Po rečima Volfganga Grosa Entrupa, izvršnog direktora nemačkog Udruženja hemijske industrije, ova branša je posebno pogođena, budući da troši izuzetno mnogo energije.
Nemački Bild ponovo je izvestio o Mirnesi S. iz Busovače, koja je navodno u Štutgartu ukrala milion evra
28.12.2022
13:08
„Brutalne cene energenata nas ‘nokautiraju‘. Ako pod hitno ne bude funkcionalnog zauzdavanja cena, to će značiti da vlada kancelara Olafa Šolca namerno prihvata deindustrijalizaciju. Propast hemijske industrije, odveo bi na istu stranputicu i druge industrijske grane, što bi moglo da znači kraj Nemačke kao poslovne lokacije“, rekao je Grose Entrup.
Najjača ekonomija u EU se zapetljala pa je, ma koliko to neverovatno zvučalo, sve teže naći granu privrede u kojoj nema poteškoća.
Slabih tačaka je bezbroj, počev od nestašice lekova, naročito za decu. Nema ni preparata za snižavanje temperature. Tek polovina vozova na nemačkim dugim prugama stiže na vreme, pa je ova godina za Bundesban najgora u istoriji.
Kadrovi fale, posebno u zdravstvu i obrazovanju. U urgentnom centru na pregled se čeka i po 40 sati, pa, kako svedoče lekari, „kad stignemo do sobe, konstatujemo da ljudi leže mrtvi iako nisu morali da umru“. Samo na punktovima intenzivne nege nedostaje 50.000 radnika. U školama širom države fali 40.000 nastavnika, a u vrtićima čak 100.000 vaspitačica.
Nemce posebno zabrinjava činjenica da Bundesver maltene svakodnevno beleži ispadanje iz sistema nekog od ključnih elemenata naoružanja usled „neidentifikovane greške“. General-major Rupreht fon Batler kaže da od 18 tenkova „puma“ ne funkcioniše nijedan. Bundesver je, pre dve decenije, poručio 350 komada ovih tenkova po ceni od 7,6 miliona evra. Cena jedne "pume" dogurala je do 17 miliona, a eksperti ističu da je kod ovog tenka "pouzdana jedino greška". Traljava nabavka naoružanja postala je praksa, pa Bundesver muku muči i sa haubicama, jurišnim puškama, helikopterima, podmornicama.
Ministri, nedorasli problemima, hvataju se za glavu, a građani sve više žale za uređenom domovinom iz ere kancelarke Angele Merkel.
Ni tehnološki napredak ne ide željenim tokom. Nemačka je, kad je u pitanju digitalizacija javne uprave, na 21. od 35. mesta koje zauzimaju članice EU i zemlje-kandidati. Savezna agencija za mreže upozorila je da bi električni automobili mogli da preopterete strujnu mrežu. U novu godinu Nemci ulaze sa obećanjem da će se recesija ublažiti, ali za to nema konkretnih garancija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iran je, zahvaljujući privremenom ublažavanju američkih sankcija, mogao da zaradi oko 14 milijardi dolara od izvoza nafte, izjavio je novinar Aksiosa Barak Ravid.
Vladimir Štimac, propali košarkaš i blokader sa dna kace, koji sada po svaku cenu pokušava da se pljuvanjem sopstvene zemlje i predsednika Aleksandra Vučića domogne fotelje, na gnusan način je uvredio građane Srbije.
Biljana Lukić, mrziteljka svega srpskog i jedna od najostrašćenih blokaderskih ideološkinja, udarila je ovog puta na narod koji prisustvuje današnjem skupu SNS-a kako bi podržao politiku predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
U toku je Vaskršnji post, a mnogim vernicima se desi da slučajno pojedu komad mrsne hrane. Nakon toga, nailazi se na dilemu, šta je pravilno da urade ukoliko se slučajno omrse.
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede donelo je Pravilnik o izmeni Pravilnika o načinu ostvarivanja prava na osnovne podsticaje u biljnoj proizvodnji, koji donosi olakšice za poljoprivrednike.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović ističe da su razgovori sa ministrom ekonomskog razvoja Ruske Federacije Maksimom Rešetnjikovom bili produktivni, te da očekuje finalizaciju razgovara o gasnom aranžmanu sa Rusijom.
Roditelji koji brinu o deci sa invaliditetom ili teškim zdravstvenim problemima dobiće mesečnu naknadu od 65.000 dinara, a za svaki mesec brige biće im priznat radni staž.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Voleli ga ili ne, celulit je prirodna pojava za koju su nas ubedili da je nepoželjna, a mi vam donosimo pet manje poznatih činjenica o tome i kako ga se rešiti.
Parovi koji su se venčali u proteklih godinu dana 22. marta obeležavaju Mladence, a pošto padaju u vreme Vaskršnjeg posta, mi vam donosimo recept za posne mladenčiće koji se tope u ustima.
Bivša učesnica "Elite" Anđela Đuričić navodno je uvećala poprsje silikonskim implantima, tvrde njeni fanovi na TikToku nakon što je objavila novi snimak na ovoj društvenoj mreži.
Bivši rijaliti učesnik Kristijan Golubović otkrio jeda će istetovirati portret predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a sada je objavio i kako će to izgledati.
Pevačica Mia Borisavljević ne krije da joj je početak karijere pao i te kako teško i da je nakon objavljenog prvog albuma nastavila da peva po klubovima za 50 evra.
Pevač Marko Gačić razveo se od pevačice Goge Gačić, koju je prevario, a ona je sa njihovom decom ostala da živi u porodičnoj kući, zbog čega pevač žali.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar