U Aleji Svetog Save, kod Hrama Svete Trojice u Banjaluci, jutros je palo drvo na automobil u pokretu!
10.06.2022
08:58 >> 09:31
Bjelašnica je planina koja se nalazi oko 20 kilometara jugozapadno od Sarajeva. Visoka je preko 2000 metara i na njoj obilni sneg pada od utorka i često je praćen jakom grmljavinom, a već je palo preko pola metra snega i njegova visina ove večeri iznosi 70 cm.
Sneg sa grmljavinom praćen je olujnim južnim vetrom. Obilni sneg sa grmljavinom očekuje se i tokom noći i jutra, uz dodatnih 20-30 santimetra snega. Temperatura će biti od -3 do 0°C. Od petka sledi zahlađenje, uz pad temperature na ispod -15°C, uz dodatnih 30 cm snega.
Tada će se snežna granica spustiti i do samog centra Sarajeva i očekuje se da se formira snežni pokrivač od 20 santimetra.
I dok na planinama iznad Sarajeva besni grmljavinska oluja sa snegom, u Sarajevu pada jaka kiša, a temperatura je 9°C. Obilne padavine uslovljavaju nagli rast tokova na području celog Sarajeva uz opasnost od poplava i bujica, a višemetarski porast beleže i Miljacka i reka Bosna. Najkritčnije sa poplavama za sada je u Konjicu i u Goraždu.
U Srbiji za vikend sneg i formiranje snežnog pokrivača i u nižim predelima.
Tokom vikenda u brdsko-planinskim predelima Srbije očekuje se povećanje snežnog pokrivača za 10 do 30 cm, a snežni pokrivač od 5 do 20 cm formiraće se i u nižim predelima, dok će se manji pokrivač formirati samo u Vojvodini i na području Beograda, a na području nižih predela istočne Srbije će u potpunosti zbog kiše izostati.
Nakon današnjih 20°C, zahlađenje će već sutra zahvatiti severozapad Srbije, a do petka celu Srbiju, tako da se tokom vikenda očekuje vreme nalik januaru i prava zimska situacija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić najavio je pokretanje razgovora unutar Srpske napredne stranke (SNS), ali i sa drugim strankama i političkim činiocima, o predstojećim izborima i širem spoljnopolitičkom pravcu zemlje.
Globalna finansijska kriza mogla bi da eksplodira već u aprilu ako se rat na Bliskom istoku ne zaustavi, upozorava britanski portal UnHerd, uz ocenu da su svetska tržišta trenutno samo prividno stabilna, dok se ispod površine gomilaju pritisci koji bi mogli da izazovu ozbiljan ekonomski potres.
Dejan Pavlović, profesor blokader sa FPN-a, šokirao je javnost izjavom o utiscima sa protesta održanog na svega nekoliko metara od mesta gde je tragično stradala studentkinja Filozofskog fakulteta Milica Živković (25).
Predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je juče da će predsednik Srbije Aleksandar Vučić pokrenuti društveni dijalog sa svim političkim činiocima o vanrednim parlamentarnim izborima i opštem spoljno-političkom pravcu Srbije, a da bi prema njenim informacijama ti razgovori mogli da počnu već u petak.
Rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić sinoć je tokom blokaderskog divljanja ispred Rektorata u srcu Beograda jasno pokazao da ima političke ciljeve i da mu je aktivizam takve vrste prioritet u odnosu na akademsku funkciju za koju ga plaćaju građani Srbije.
Novinarska i medijska udruženja iz Srbije i regiona ponovo su se našla u centru pažnje nakon što je u javnost dospeo sadržaj saopštenja u kojem se oštro kritikuju državne institucije i policija Srbije.
Hrvatske službe i mediji počeli su kampanju za rektora Beogradskog univerziteta, Vladana Đokića, istakavši na sva usta kako je on idealan kandidat da učini ono što, po svoj prilici, njima najviše odgovara - da oslabi trenutno nikad jaču Srbiju.
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo", Igor Ćurčić, ugostiće u utorak od 22 sata čuvare tradicije koji se decenijama bore da stare zanate i rukotvorine otrgnu od zaborava i sačuvaju kao deo kulturne baštine ovog naroda prenošenjem znanja na nove generacije.
Dragoljub Kojčić, politički filozof i Marko Kešelj, državni sekretar u ministarstvu sporta gostujući u Info jutru komentarisali su rezultate lokalnih izbora u deset gradova i opština.
Novo Hopovo spada u red najznačajnijih manastira Fruške gore i to ne samo zbog istorijskog i duhovnog značaja za naš narod, već i zbog toga što se pod njegovim svodovima vekovima nalaze najstarije mošti koje se čuvaju u Srbiji.
Ambasador Srbije u Grčkoj Nikola Nedeljković položio je danas venac na grob istaknutog grčkog kompozitora i velikog prijatelja srpskog naroda Mikisa Teodorakisa.
Zaduživanje kod ''kamataša'' neretko dovodi do zločina koji su posledica pritisaka onih koji se nađu u bezizlaznoj situaciji i nemogućnosti da vrate pozajmljeni novac. Kako kaže Blažo Marković, mnogi od njih, neretko, jedini izlaz vide u nasilju.
Pedofilija je jedan od najtežih oblika nasilja nad decom, kao i ozbiljan društveni problem. Psiholog Snežana Repac ističe da je glavna karakteristika ovih zločina devijacija seksualnog nagona.
Glumica Dakota Džonson šokirala je javnost priznanjem da je jednu od uloga izgubila samo zato što je odlučila da se rukuje sa članovima kreativnog tima na audiciji.
Amazon MGM Studios objavio je juče na svom Jutjub kanalu prvi zvanični trejler za dugoočekivani igrani film "Masters of the Universe" (Gospodari svemira).
Lale važe za jedne od najlepših prolećnih cvetova, ali često brzo izgube svežinu kada se stave u vazu. Ipak, postoji jednostavan način da im produžite trajanje i učinite da duže izgledaju sveže i lepo.
Seksualne fantazije mogu osvežiti vezu i pojačati intimnost. Otvoren razgovor i međusobno poverenje ključ su da parovi istraže svoje želje i uživaju u njima bez straha.
Rijaliti učesnica Aneli Ahmić otkrila je da joj je bivši verenik Luka Vujović nudio da idu u svinger klubove, koje je ranije posećivao sa bivšom suprugom.
Pevačica Jelena Karleuša je izazvala buru u javnosti nakon što je prokomentarisala pevača Jakova Jozinovića, ali i ponašanje brojnih ličnosti sa estrade koje ga ovih dana podržavaju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar