UKRAJINA U SUZAMA ZA AMERIKANCEM KOJEG SU RUSI UBILI U BAHMUTU! Bio je elitni marinac, borio se u Legiji stranaca Ukrajine, u Lavovu je održana komemoracija (VIDEO)
Bivšem pripadniku elitne američke jedinice Mornaričke foke, Danijelu Sviftu, koji je poginuo boreći se za Ukrajinu, u utorak je održana komemoracija u ukrajinskom gradu Lavovu na zapadu Ukrajine
Gradonačelnik Lavova Andrij Sadovji, koji je prisustvovao bogoslužju, rekao je na Fejsbuku da se Svift borio za ukrajinsku Međunarodnu legiju i da je dobio nagradu tokom svoje službe.
"Iskreno saučešće porodici i večno sećanje na branitelja", napisao je Sadovji.
Prema izjavi Mornarice SAD-a, Svift je dezertirao iz SAD-a vojske 2019, a ubijen je tokom borbi u Ukrajini 18. januara.
Službi, održanoj u katoličkoj crkvi u istorijskom centru Lavova, prisustvovao je veliki broj ljudi, uključujući Sviftovog brata Tomasa.
Američki mediji navode da je Svift bio angažovan u Avganistanu, Jemenu i Iraku i da je vojna služba Svifta 2019. označila kao "aktinvog dezeretera", ne navodeći šta to znači. Svift je bio otac četvoro dece.
Predsednik Dume Vjačeslav Volodin izjavio je da će tenkovi, koje će Nemačka isporučiti Ukrajini, doživeti istu sudbinu kao i oni iz Drugog svetskog rata
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Dume Vjačeslav Volodin izjavio je da će tenkovi, koje će Nemačka isporučiti Ukrajini, doživeti istu sudbinu kao i oni iz Drugog svetskog rata
Jedna obična prijava nestanka za 48 sati pretvorila se u pravu misteriju. Aleksandru Nešoviću Baji, poznatijem kao članu Kekine grupe, gubi se svaki trag u noći između utorka i srede, a istraga je dovela čak do hapšenja načelnika beogradske policije Veselina Milića.
Predsednik Aleksandar Vučić poručio je danas da Srbija mora da sačuva punu stabilnost, političku i ekonomsku bezbednost i istakao da je Srbija jedna od najbezbednijih zemalja.
Informer je došao u posed još jednog ekskluzivnog audio-snimka sa blokaderskog sastanka u Beogradu na kom su učestvovali predstavnici takozvane Radne jedinice za izbornu logistiku (RJIL), a na kom je sve prštalo od svađe i na kom je otkriveno ko je zgubidanskim Beograđanima najveći trn u oku.
Tokom trajanja tribine na Đačkom trgu u Kragujevcu o Univerzitetu u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici, koju su organizovali "studenti" Univerziteta u Kragujevcu, pažnju građana privukao je potez organizatora – stolice za skup, prema navodima prisutnih, uzete su iz Doma omladine bez dozvole.
Programski direktor Opšteg odbora za kontrolu i opservaciju (OKO) Aleksandar Jerković, oglasio se povodom odluke Centralne izborne komisije (CIK) u Prištini da Srpskoj listi drastično smanji broj mesta u biračkim odborima.
Među Šolakovcima i Đilasovcima besni totalni rat, pa su sada u sukob ušli i dojučerašnji biznis partneri - Slobodan Georgiev, tajkunski urednik s Nove S, inače slepi poslušnik bivšeg gazde "Junajted medije" Dragana Šolaka, i perjanica tajkuna Dragana Đilasa, Marinika Tepić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je studente Univerziteta Harvard i Masačusetskog instituta tehnologije (MIT), koji borave u Srbiji u okviru studijske posete Balkan Trek i tom prilikom se zahvalio na lepim rečima i poštovanju prema Srbiji.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Stanovnici Novog Beograda pre nekoliko dana mogli su da vide neobičan mali crveni automobil koji je privukao pažnju prolaznika gde god da se pojavio - ne samo zbog svog nesvakidašnjeg izgleda, već i zbog činjenice da ovakvo vozilo mogu da voze i mlađi od 18 godina.
Mercedes je u Štutgartu osvežio S-klasu sa 2.700 promena kako bi zadržao tron luksuza. Nova limuzina stiže sa AI tehnologijom i moćnim hibridima za vrhunski komfor.
Policija je danas u selu Ljukovo kod Inđije zaplenila beli automobil "folksvagen" u sklopu opsežne istrage koja se odvija od jutarnjih časova na dve lokacije kod Inđije.
Tokom dana došlo je do teške saobraćajne nezgode na magistralnom putu Bijelo Polje - Mojkovac kada je vozač putničkog automobila iz nepoznatih razloga izgubio kontrolu i sleteo u kanal pored puta.
Nakon što su jake policijske snage pretraživale teren u selu Putinci između Inđije i Rume, opsežna policijska akcija je nastavljena i u selu Ljukovo kod Inđije.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Na prvi pogled, bežični miš izgleda kao savršenstvo moderne tehnologije, nema kablova koji se zapetljaju, a pokreti su slobodni. Kada se sagledaju njegovi nedostaci, slika je manje idilična.
Demi Mur je zablistala na gala večeri Chopard Universe, koja je održana u okviru Kanskog filmskog festivala. Glumica je stigla u elegantnoj srebrnoj haljini u kojoj je bila zvezda večeri.
Pasji njuh je mnogo razvijeniji od ljudskog, pa psi svet oko sebe doživljavaju prvenstveno kroz mirise. Ono što nama miriše prijatno ili gotovo neprimetno, za njih može biti opasno.
Kompanija za razvoj veštačke Open AI saopštila je da je njen alat za programiranje Kodeks (Codex) sada dostupan i kroz mobilnu aplikaciju Čet Dži-Pi-Ti (ChatGPT), čime se omogućava korisnicima da sa mobilnih telefona prate i upravljaju radnim zadacima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar