(VIDEO) DŽINOVSKI OBJEKAT LETI IZNAD AMERIKE, UZBUNA U PENTAGONU! Došao iz pravca Aljaske i lebdeo iznad "osetljive lokacije", lovci spremni, ali zbog jedne stvari ne usuđuju se da ga obore!
Podeli vest
Zvaničnici vojske SAD saopštili su da veruju da je sumnjivi "balon za nadzor" primećen kako leti iznad savezne države Montana i da sumnjaju da pripada Kini
Objekat je leteo iznad Aleutskih ostrva, Aljaske i kroz Kanadu pre nego što se u sredu pojavio iznad grada Bilingsa u Montani, rekli su zvaničnici, prenosi Bi-Bi-Si.
Na mig (medija) iz Vašingtona, u Istočnoj Aziji ovih dana se ponovo rasplamsala rasprava o mogućnosti i tajmingu rata između SAD i Kine oko Tajvana.
03.02.2023
17:30
Visoki zvaničnik odbrane koji je želeo da ostane anoniman rekao je da je vlada pripremila borbene avione, uključujući F-22, za slučaj da Bela kuća naredi da se objekat obori. Dodaje da je predsednik SAD Džozef Bajden upoznat sa situacijom.
Najviši vojni zvanilnici, uključujući ministra odbrane SAD Lojda Ostina i šefa Združene komande vojske SAD generala američke vojske Marka Milija, sastali su se u sredu kako bi procenili nivo pretnje.
Kako je zvaničnik rekao, odlučeno je da se balon ne obara zbog opasnosti da bi krhotine mogle da predstavljaju opasnost za ljude na zemlji.
Suspected Chinese spy balloon found over northern U.S.
“The United States government ... is tracking a high-altitude surveillance balloon that is over the continental United States right now," said a Pentagon spokesperson. pic.twitter.com/X1hmYSBgD1
— John Martin (@MartinInMontana) February 2, 2023
U Montani, jednoj od najmanje naseljenih država u SAD, nalazi se jedan od tri nuklearnih silosa SAD, u vazduhoplovnoj bazi Malmstrom. Zvaničnici su naveli da je "balon za nadzor" leteo iznad osetljivih lokacija radi prikupljanja informacija.
Kina zasad nije komentarisala ovaj incident.
A video filmed in Montana appears to show what could be a suspected Chinese spy balloon that has been flying over the United States for a couple of days, U.S. officials said https://t.co/eCbRMU6QZLpic.twitter.com/v8X7k5g8eP
— Reuters (@Reuters) February 3, 2023
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Deda
pre 3 godine
Jos jedan Racak, kroz njihov sistem nadzora ne moze ni muva da prodje tek balon...
Grčki premijer Kirjakos Micotakis izjavio je da je neprihvatljivo da brodovi plaćaju naknadu za prolazak kroz Ormuski moreuz kako je predložio Iran, ocenivši da bi takav potez predstavljao opasan presedan za slobodu plovidbe.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Poslednjih godina nalepnice za jaja sa crkvenim simbolima postale su mega popularne. Prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović kaže da možete tako ukrašavati vaskršnja jaja pod uslovom da ćete te nalepnice nakon praznika negde odložiti, a ne baciti u kantu.
Na današnji dan, pre 26 godina pale su bombe na fabriku "Zastava Kovačnica" u Kragujevcu, koja je tokom NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju dva puta bombardovana i potpuno uništena.
Pred Posebnim odelјenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, saslušani su sedmorica zaposlenih u Naftnoj industriji Srbije, zbog sumnje za pretakanje goriva namenjenog avionima, u privatno vozilo.
U Višem sudu u Beogradu nastavljeno je suđenje okrivljenim vlasnicima Doma za smeštaj starih i odraslih lica "Ivanović" u Barajevu u kom je u januaru prošle godine buknuo jeziv požar i odneo živote.
Izraz "Potemkinova sela" nastao je još u 18. veku u Rusiji sve zbog Grigorija Potemkina koji je prema pričama pravio lažna sela i gradove kako bi impresionirao caricu Katarinu Veliku.
Istraživači su napravili veliki tehnološki iskorak razvijanjem bežičnog prijemnika koji može da funkcioniše u ekstremnim uslovima nuklearnog reaktora gde bi obična elektronika momentalno otkazala zbog jakog zračenja.
Usamljenost je postala globalna pojava, a tehnologija koja nas je decenijama razdvajala, sada pokušava da nas spoji na neočekivan način, preko aplikacija za traženje prijatelja.
Ovaj kolač spaja nežnost klasičnog biskvita sa šargarepom i bogatstvo kremastog trilećea, stvarajući neodoljivu i svežu poslasticu koja će biti hit na svakom stolu.
Pevačica Biljana Jevtić Vaskrs svake godine proslavlja sa porodicom u rodnom selu Grejač, gde se okupe par dana ranije kako bi pripremili prazničnu trpezu i ofarbali jaja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar