PAO DOGOVOR?! Netanijahu progovorio o KOMPROMISU SA PUTINOM, Iran SPREČEN da "FORMIRA VOJSKU" na granici sa Sirijom?!
Podeli vest
Izraelski premijer Benjamin Netanijahu tvrdi da je našao kompromis sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom o interesima na Bliskom istoku
Prema rečima izraelskog premijera, Iran želi da formira „vojsku” i da je rasporedi u Siriji, u blizini izraelske granice. Pored toga, Teheran, navodno, nastoji da uništi jevrejsku državu i ugrozi njene stanovnike stvaranjem nuklearnog oružja.
Direktor američke Centralne obaveštajne agencije (CIA) Vilijam Berns izjavio je da će narednih šest meseci biti "kritični" u ratu u Ukrajini
03.02.2023
09:36
„Prvo sam rekao Putinu: ′Vidi, imamo izbor: možemo se sukobiti ili možemo naći zajednički jezik. Izrael funkcioniše slobodno…Mi se ne mešamo u tvoje akcije u Siriji, a ti nas ostavljaš na miru′. Pronašli smo kompromis koji služi interesima Izraela, a Putin smatra da to ne ugrožava ruske interese“, rekao je Netanijahu francuskim kanal LCI.
Kako je dodao političar, dvojica lidera su odlučila da "ostave jedan drugog na miru".
Netanijahu je 1. februara izjavio da Izrael ne želi vojnu konfrontaciju sa Rusijom. Istovremeno, on je priznao da dve zemlje imaju "teške odnose". Prema njegovim rečima, to je zbog činjenice da na granici sa Sirijom izraelski i ruski avioni lete na pedalj razdaljine jedan od drugog.
Netanjahu je istakao da je Tel Avivu potrebna sloboda delovanja u vazduhu, ali bi to moglo da dovede do konfrontacije sa Moskvom. Međutim, političar je naglasio da ne želi takav razvoj događaja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Diplomatski savetnik predsednika Francuske Emanuel Bon boravio je u Moskvi, gde je održao sastanke sa ruskim zvaničnicima, prenela je agencija Rojters.
Ruska vojska nastavlja ofanzivne operacije i, iako sporim tempom, ostvaruje napredak duž linije fronta, dok istovremeno sprovodi strategiju iscrpljivanja Ukrajine, izjavio je izraelski vojni analitičar David Šarp.
Ruski predsednik Vladimir Putin suočava se sa ozbiljnim pritiskom zbog posledica zapadnih sankcija, pogoršanja ekonomske situacije i rastućih vojnih gubitaka, izjavio je bivši načelnik Generalštaba britanske vojske lord Ričard Danat, ocenjujući da bi naredni meseci mogli biti presudni.
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Kako nezvanično saznajemo, troje tužilaca su u ime gubitnika na jučerašnjim tužilačkim izborima podnela gotovo identična tri prigovora na izborni proces tražeći od Visokog saveta tužilaštva (VST) da poništi jučerašnje izbore.
Zamenik glavnog urednika Informera Dejan Vukelić prokomentarisao je posetu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednice Narodne skupštine Ane Brnabić Kazahstanu, odnosno Danskoj.
Bivši predsednik i nekadašnji premijer Crne Gore Milo Đukanović saslušan je u Specijalnom državnom tužilaštvu u okviru istrage koja je protiv njega pokrenuta jer Agenciji za sprečavanje korupcije (ASK), navodno, nije prijavio ručne satove vredne do 225 hiljada evra, saznaje portal Adria.
Nevena Petrović otkrila je da je tokom današnjeg duela u glavi čula glas bivšeg saigrača Alekse Erskog, kao i da veruje da će pobediti svoju suparnicu Milicu Ohman na večerašnjem Exatlon poligonu.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Na društvenoj mreži TikTok pojavila se opasna igra Izazov "Paracetamol", u kojem se mladi takmiče ko će uneti veće količine ovog leka!? Ovaj opasni trend širi se najviše među školskom decom, koja žele da završe kod lekara i tako izbegnu odlazak u školu.
Srbija ove godine ima dva predstavnika u finalu 12. "International Medis Awards for Medical Research", prestižne regionalne nagrade koju često nazivaju i medicinskim Oskarom.
Otac dečaka koji je ranjen 3. maja 2023. u jezivom masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar" svedočio je u sudnici Višeg suda u Beogradu, u postupku koji se vodi protiv Vladimira i Miljane Kecmanović. On je detaljno govorio o tome kako je zločin kom je njegov sin svedočio, zauvek promenio njegov život i odrastanje.
Sud u belgijskom gradu Dendermonde osudio je Sanija Al Murdu, jednog od vođa "škaljarskog klana", na 15 godina zatvora zbog međunarodne trgovine kokainom.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer, scenaristkinja Aleksandra Kostadinović i književnik Ranko Gojković govorili su o ljubavnicima Katarine Veliike i tome da li je baš sve istina ili su stvari malo preuveličane.
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
Tumačenja zvezda ukazuju da od 27. februara dolazi do popuštanja zastoja kada je reč o novcu. Bikovi, Škorpije i Ribe bi mogli posebno da osete olakšanje kroz isplate koje su kasnile, nove prilike ili iznenadne dobitke.
Brz, ukusan i posan obrok dolazi iz jednostavne kombinacije pirinča, sočiva i spanaća. Gotov je za samo 15 minuta i savršen je za dane posta ili lagani biljni ručak bez komplikacija.
Jedan od najnovijih hitova je tzv. "metoda činije" - trik za kovrdžavu kosu koji je osvojio društvene mreže i još ne pokazuje znake opadanja popularnosti.
Nakon što se proširila vest da se estradni par Đole i Vesna Đogani razvode, internetom je krenula da kruži fotografija sa njegovog prvog venčanja sa pevačicom Slađom Delibašić.
Kubanac Lisdian Abreu De La Rosa privukao je najviše pažnje u "Zvezdama Granda", a velika podrška mu je Dara Bubamara, koja je napravila haos dok je nastupao.
Pevačica Ana Nikolić oglasila se na Instagramu nakon što je javnost saznala da je Ivica Dačić primljen na Kliniku za pulmologiju sa obostranom upalom pluća.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar