UKRAJINA ĆE ZAPAMTITI KO JE BIO UZ NJU U NAJMRAČNIJEM TERNUTKU, ONI KOJI NISU...! Kuleba zapretio državama Afrike, Azije i Južne Amerike
Podeli vest
Države koje su maltretirale Ukrajinu odgovaraće kada se rat završi, izjavio je danas ukrajinski ministar spoljnih poslova Dmitro Kuleba.
Ukrajinski šef diplomatije izjavio je da će Kijev pri donošenju budućih odluka uzeti u obzir odluke svake države od momenta kada je Rusija počela invaziju, piše Bi-Bi-Si (BBC).
Dmitro Kuleba, šef ukrajinskog Ministarstva spoljnih poslova, upozorio je u utorak da bi Rusija mogla da pokuša još jednu veliku ofanzivu početkom sledeće godine
14.12.2022
10:29 >> 10:32
Kuleba je upozorio i da odlaganje isporuke oružja sa Zapada "košta Ukrajince života" i da "kada je jedna isporuka odložena za samo dan, to znači da će na frontu neko izgubiti život".
On je objasnio da će države koje sada nisu podržale Ukrajinu, i "maltretirale" su Kijev tokom rata, "skupo platiti u budućnosti".
Zapadne države snažno su se ujedinile u podršci Ukrajini ali su mnoge države Afrike, Azije i Južne Amerike ostale po strani.
- Ako neko u svetu misli da način na koji se neka država ponašala ili tretirala Ukrajinu u najmračnijem trenutku njene istorije neće biti uzet u obzir u izgradnji budućih odnosa, on jednostavno ne zna kako funkcioniše diplomatija - rekao je Kuleba.
On se osvrnuo na borbe koje se vode oko ukrajinskog grada Bahmut i rekao da je od velike važnosti jer bi njegovo osvajanje Rusiji značilo otvoren put ka drugim gradovima.
- Svaki rat se završava za pregovaračkim stolom. Moj cilj kao ministra spoljnih poslova je da osiguram da Ukrajina stigne do stola nakon odlučujućeg uspeha na bojnom polju - izjavio je šef diplomatije.
Kuleba je objasnio da to znači izgradnju najjačih mogućih koalicija za podršku i saveza koji, kako navodi, u ovom trenutku ne uključuje poglavara Rimokatoličke crkve papu Franju.
- Duboko žalim što papa Franja nije našao za shodno da poseti Ukrajinu od kada je rat počeo - rekao je on.
U osvrtu na najavljenu posetu Moskvi kineskog predsednika Si Đinpinga, Kuleba je rekao da ne misli da je Peking "spreman da počne sa naoružavanjem Rusije".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dmitro Kuleba, šef ukrajinskog Ministarstva spoljnih poslova, upozorio je u utorak da bi Rusija mogla da pokuša još jednu veliku ofanzivu početkom sledeće godine
Skandalozni snimci ustaškog derneka u jednom od restorana u Splitu prepravili su internet i još jednom pokazali i dokazali da Hrvatska nije prošla proces denacifikacije i da su Hrvati zadojeni ustaštvom.
Blokaderski glumac Dragan Bjelogrlić ponovo je iskoristio priliku da se, preko hrvatskih medija, obračuna sa sopstvenom državom i narodom, nastavljajući kontinuitet svojih političkih nastupa usmerenih isključivo protiv Srbije.
Miloš Jovanović, najgori od najgorih, ekstremista sa dna kace, grčevito se bori za censuz dok u javnosti priča priču o 15 odsto za takozvanu patriotsku desnicu.
Peta epizoda Exatlona Srbija bila je veoma napeta, kako na poligonu, tako i u redovima Plavih i Crvenih. Ipak, Plavi tim je odneo ubedljivu pobedu rezultatom 10:1.
U večerašnjim nominacijama u Exatlonu Srbija, borbu je izgubio Marko Milovanović, koji je ujedno prvi učesnik koji će napustiti najveći sportski rijaliti na svetu.
U petoj epizodi Exatlona Srbija, član Crvenih Jovan Radulović Jodžir, slomio se zbog nominacija momaka iz njegovog tima, te priznao da se oseća kao slina.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Danas se nastavlja suđenje četvorici pripadnika organizovane kriminalne grupe optuženih da su 29. januara 2021. godine, u Rakovici, na podmukao način ubili Zorana Uskokovića zvanog Skole.
Glumica Olivera Viktorović (62) priznala je da je nudista i otkrila je da je to postala sasvim slučajno zbog zdravstvenih problema koje je imala sa jajnicima.
Pevačice Sabrina Salerno, Samanta Foks i Kim Vajld su osamdesetih godina važile za najveće seks bombe u svetu, a veliku popularnost imale su i u Srbiji.
Vlada Srbije donela je odluku o dodeli priznanja za vrhunski doprinos nacionalnoj kulturi, odnosno kulturi nacionalnih manjina, čime je 21 umetnik i kulturni radnik ostvario pravo na doživotno mesečno primanje u visini prosečne zarade, saopštilo je Udruženje dramskih umetnika Srbije.
Serija "Igra prestola" ("Game of Thrones") dobiće više nastavaka. Džordž R.R. Martin, po čijim knjigama je serija nastala, potvrdio je da HBO radi na novim projektima među kojima je i pomenuta hit serija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar