ELITA ŽELI DA UĆUTKA PUTINA?! Ruski analitičar predviđa JEZIVU SUDBINU šefu države! "Neće ni stići do Haga..."
Podeli vest
Ruskog predsednika Vladimira Putina mogla bi da ‘ućutka‘ elita iz njegove sopstvene zemlje pre nego što dobije priliku da se suoči sa pravdom na sudu u Hagu, tvrdi ruski analitičar.
Putin je proglašen globalnim beguncem 17. marta kada ga je Međunarodni krivični sud (ICC) optužio za nezakonitu deportaciju dece iz Ukrajine u Rusiju tokom njegove sveobuhvatne invazije na susednu zemlju.
Ruski voditelj Vladimir Solovjov u nedelju je pozvao da se nuklearnim oružjem napadne svaka zemlja koja pokuša da uhapsi ruskog predsednika Vladimira Putina zbog naloga koji je izdao Međunarodni krivični sud (ICC).
22.03.2023
09:56
Ali, postoji šansa da ruski čelnik ne stigne ni do Haga, piše Njuzvik.
Vlad Mihnenko, stručnjak za postkomunističku transformaciju istočne Europe i bivšeg Sovjetskog Saveza na britanskom Univerzitetu Oksford, rekao je za Njuzvik da bi Putina mogli da ućutkaju "silovici", elitna grupa ruskih poslovnih ljudi i istaknutih političara.
- S obzirom na Putinove široke veze širom Europe i ono što bi potencijalno mogao da kaže sudijama o korupciji i lukavim poslovima između Moskve i velikih zapadnih prestonica - biće puno pritisaka da se on ućutka pred Hagom - ističe Mihnenko.
Nalog za hapšenje učinio je ruskog lidera veoma ranjivim kod kuće
Dmitrij Medvedev, koji je trenutno na funkciji zamenika predsednika ruskog Saveta bezbednosti i koji je takođe bio premijer osam godina, upozorio je da bi svaki pokušaj hapšenja Putina na temelju naloga haškog suda predstavljao objavu rata Rusiji.
Foto: Reuters
Dmitrij Medvedev i Vladimir Putin
- Uskočio je sa tvrdnjom da je ‘svetiji od Pape‘, da je veći ratni huškač od samog Putina, kao da želi da pokaže- šta god se dogodi Putinu - ja bih ponovno postao broj jedan, možete mi verovati, ja sam ultrarodoljub, ja ću im pokazati - rekao je Mihnenko.
"Medvedev želi da pridobije silovike na svoju stranu"
Ruski analitičar tvrdi da Medvedev radi sve kako bi obezbedio podršku ruske elite.
- Na istom sastanku s čelnicima ruskog vojno-industrijskog kompleksa, pokušao je da ih natera da rade više, ‘proizvedu 1500 tenkova ove godine ili inače...‘, citirajući dva Staljinova zastrašujuća telegrama iz Drugog svetskog rata upućena direktorima fabrika tenkova i aviona, koji su pretili smrću ‘lenjim drugovima‘ ako ne ispune proizvodne kvote. Dakle, Medvedev nastavlja sa svojim do sada besplodnim pokušajima da pridobije silovike, da izgleda i zvuči izuzetno čvrsto i beskompromisno u suočavanju sa zapadnim neprijateljima Rusije - zaključuje Mihnenko.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski petokolonaš i izdajnik, iz bezbednosti Londona, preko stranica Newsweek-a, koji Rusiju nije video 30 ili više godina "zna" šta radi Medvedev i ko će Putinu da sudi? Ko još može iole ozbiljno da shvati ovakve "analitičare" i da ne smeje grohotom?
Sad sam proverila njegovu biografiju (i drugi to mogu da provere na Guglu, dovoljno je da upišu: Михненко Владимир Стефонович – биография) i saznala da je rođen 1947. godine, da je bio milicioner, posle je napredovao i jedno vreme je pred kraj svog radnog veka radio u ruskoj verziji naše BIA i već godinama je u penziji. Dakle: nije nikakav analitičar i(li) dobar poznavalac političke situacije u Rusiji, već običan dokan penzioner koji ima svoje mišljenje o ukrajinsko ruskom sukobu a takvih ima mnogo i u Srbiji i oni najčešće svoje mišljenje iznose pred prodavnicama dok polako ispijaju pivo iz polulitarske flaše i puše najjevtinije cigareta i čije mišljenje ne poštuju ni članovi njihovih članova i radosni su kad odu da sate provedu ispred najbliže prodavnice.
Ruski predsednik Vladimir Putin i dalje je otvoren za razgovore o ključnim pitanjima, uključujući energetsku saradnju, a evropske zemlje još imaju priliku da pokažu spremnost za dijalog, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Propagandna kampanja koja poziva na proglašenje takozvane ruske „Narodne Republike Narva" počela je poslednjih nedelja da se širi društvenim mrežama, izazivajući zabrinutost u Estoniji.
Ruski voditelj Vladimir Solovjov u nedelju je pozvao da se nuklearnim oružjem napadne svaka zemlja koja pokuša da uhapsi ruskog predsednika Vladimira Putina zbog naloga koji je izdao Međunarodni krivični sud (ICC).
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Cene nafte porasle su na 112 dolara po barelu nakon što su iranski mediji izvestili o vazdušnom napadu koji je pogodio postrojenje na najvećem svetskom nalazištu prirodnog gasa.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa premijerom Mađarske Viktorom Orbanom, sa kojim je sagledao sve mogućnosti zajedničkog prevazilaženja krize na različitim poljima energetike.
Na inicijativu predsednika Srbije Aleksandra Vučića danas je Vlada Srbije donela zaključak kojim se usvaja mera isplate jednokratne novčane pomoći u iznosu od 300.000 dinara licima koja se nalaze u prištinskim zatvorima i sudskim pritvorima.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević govorio je na Televiziji Studio B o važnosti predstojećih izbora kao i sramotnoj kampanji blokadera.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Jedan 33-godišnji muškarac uspeo je da preživi čak 48 sati bez pluća, zahvaljujući inovativnom sistemu veštačkih pluća, pre nego što je primio transplantaciju oba plućna krila.
Tri osobe su uhapšene u nastavku akcije "Armagedon", a u saradnji Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave za tehniku i Tužilaštva za visokotehnološki kriminal.
U seriji saobraćajnih nesreća u Srbiji život su izgubili mladi, a glavni uzrok je želja za uzbuđenjem, tvrdi za Informer.rs predsednik Strukovnog udruženja sektora bezbednosti Dejan Milutinović.
Dečak ubica Kosta K. u razgovoru sa timom lekara koji su, prema nalogu suda, obavili njegovo veštačenje, rekao je ne može da se seti pravog razloga zašto je počinio masakr.
Nekada najglamuroznija noć u Holivudu postala je sinonim za predvidljivost i dosadu. Nakon još jedne ceremonije koja je razočarala milione, postavlja se pitanje: Da li je prestižna zlatna statua izgubila bitku sa vremenom?
Osim kvalitetne kozmetike i prirodni sastojci mogu biti dragoceni saveznici u nezi kože. Pripremite maske koje hrane kožu i vraćaju joj sjaj od namirnica koje imate u kući.
Dragan Lazić, brat pevača Darka Lazića, tragično je izgubio život u 33. godini u saobraćajnoj nesreći, a sad mu je prijatelj Dejan Nikolić posvetio tetovažu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar