USKORO KRAJ?! RUSKA ARMIJA RAME UZ RAME SA VAGNEROVCIMA! Ključna BITKA ulazi u završnu fazu, Kijev ŽESTOKO brani jednu TAČKU, ako ona padne...
Podeli vest
Izgleda da je počeo završni čine bitke za Bahmut. Jedino je neizvesno koliko će potrajati.
U taj grad, čiji pad će biti težak i bolan udarac za kijevski režim, ušle su i jedinice ruske regularne armije, ali će vrh napadačkog koplja i dalje činiti jurišni odredi „Vagnera“. Osnivač grupe Vagner Jevgenij Prigožin rekao je da je Ministarstvo odbrane Ruske Federacije preuzelo obezbeđenje na bokovima oko Bahmuta.
Ukrajinske trupe u Avdejevki mogu se naći u istoj teškoj situaciji kao one u Bahmutu, prenosi ukrajinski portal Strana reči šefa pres-centra Taurijske oružane grupe ukrajinske vojske Alekseja Dmitraškovskog.
20.03.2023
20:18
Pritisak na ukrajinske položale će se sve više pojačavati jer Rusi sada u Bahmutu i oko njega imaju veću koncentraciju vojnika i veću vatrenu moć.
Ukrajinskom bahmutskom garnizonu noge, zapravo, vise nad provalijom jer su ruske snage znatno pojačale i napad na Hromovo, utvrđeni gradić na jedinom asfaltnom putu (prema Časovom Jaru) preko kojeg „90 odsto opkoljenim“ još stižu municija, pojačanja i hrana.
Moskovski vojni ekspert Aleksej Leonkov ukazuje da je bitka za Hromovo takođe veoma bitna.
- Bahmut je već operativno opkoljen jer naši vatrom kontrolišu sve puteve prema njemu. Bitka za Hromovo ipak je izuzetno važna jer će Ukrajinci njime, ako ga zadrže još koji dan, pokušati i da se izvuče iz stupice koja se neumoljivo zatvara. Ukrajinci, uprkos očajničkom otporu, i dalje gube pozicije: metar po metar, kuću po kuću. Bahmut sigurno pada, sve je samo pitanje vremena. Protivnika smo bezmalo već slomili - rekao je Leonkov.
Daglas Mekgregor, bivši savetnik šefa Pentagona, povodom borbi za Bahmut i na ostatku donbaskog fronta navodi:
- Ukrajinske snage ne mogu da dođu do ruskih trupa jer bivaju uništene teškim naoružanjem pre nego što im se dovoljno približe. Ruskim borcima pomaže napredni obaveštajni sistem koji im daje uvid u dešavanja na bojnom polju, pa mogu da nanose precizne udare po ukrajinskim formacijama. Za Ukrajince je to užasna situacija ali malo šta mogu da povodom toga urade -
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija akumulira rezerve za napad velikih razmera koji će biti pokrenut krajem proleća u istočnom, a kasnije i južnom sektoru Ukrajine, rekao je Roman Pohorili, suosnivač vojne istraživačke grupe DeepState.
Ukrajinski sud naložio je vojnim vlastima da uklone jednog građanina sa spiska potencijalnih regruta nakon što je ta osoba prošla proceduru promene pola i pravno postala žena.
Ukrajinske trupe u Avdejevki mogu se naći u istoj teškoj situaciji kao one u Bahmutu, prenosi ukrajinski portal Strana reči šefa pres-centra Taurijske oružane grupe ukrajinske vojske Alekseja Dmitraškovskog.
Pomoćnik direktora Klinike za pulmologiju UKCS Spasoje Popević otkrio je najnovije informacije o zdravstvenom stanju ministra unutrašnjih poslova i lidera SPS Ivice Dačića.
Pakistanski ministar odbrane Havadža Mohamed Asif danas je izjavio da je njegova zemlja "izgubila strpljenje" i da sada smatra da je u "otvorenom ratu" sa Avganistanom.
Pulen Vrhovne tužiteljke Zagorke Dolovac, član Visokog saveta tužilaštva Predrag Ćetković danas je tokom sednice Saveta grubo uvredio bugarski narod i prijateljsku državu Bugarsku, inače članicu Evropske unije.
Današnja sednica Skupštine grada najbolje pokazuje odnos blokaderske opozicije prema građanima Beograda i platama koje primaju, izjavio je Aleksandar Mirković, šef odborničke grupe SNS u Skupštini grada Beograda.
Bivši učesnik Exatlona Jovan Radulović Jodžir uradio je tetovažu u čast svog saigrača i prijatelja Radojice Lazića, a sad je podelio scenu koja ga je inspirisala da nacrta maslačak na nozi.
Pošto je eliminisana u polufinalu Exatlona, Anabela Zonai je pošteno nahvalila ostale učesnike i generalno pozitivno govorila o iskustvu na Dominikani, pa onda zapevala hit Saše Matića "Kralj izgubljenih stvari".
Nekadašnji kapiten Crvenog tima Radojica Lazić posle eliminacije iz Exatlona rekao je da je prezadovoljan učinkom i da mu je takmičenje na Dominikani najlepše iskustvo u životu.
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Više od 2,5 miliona prijava stiglo je za upis bespravnih objekata po novom zakonu "Svoj na svome". Upis nelegalnih kuća i stanova u katastar počeo je odmah po završetku prijavljivanja, posle 8. februara, uveliko traje i već je upisano oko 1.000 objekata.
Čuvene stepenice na plaži Ergemni na Lefkadi oštećene su nakon snažnog nevremena, a obrušena zemlja i kamenje uništili su deo prilaza koji vodi do ove plaže.
Mobilni mamograf od danas će biti na parkingu Doma zdravlja u Lučanima, a pregledi će se obavljati svakog dana, uključujući i vikend, od 9 do 18 časova.
Više javno tužilaštvo u Pančevu podnelo je je optužnicu Višem sudu u Pančevu protiv okrivljenog Z. M. (52) iz Sefkerina zbog sumnje da je 26. novembra prošle godine u garaži svoje kuće u Sefkerinu nedozvoljeno držao veću količinu oružja.
Vaso R. (43) u utorak je prvostepenom presudom osuđen na dve godine i tri meseca zbog prebijanja Srpkinje Dejane Ć. (22) u kafiću u Beranama u kojem je ona radila. Kako se saznaje, Vaso ju je napao zbog sukoba koji je imao sa njenim tadašnjim poslodavcem Milivojem Mićom B.
U emisiji “Specijal o Katarini Velikoj”, koja se bavi manje poznatim detaljima iz ruske istorije, otvorena je i priča o admiralu Marku Ivanoviću Vojinoviću, slavnom vojskovođi poreklom iz Herceg Novog.
Snimak iz studija otkriva kako su Nikola Simić, Đuza Stojiljković, Ljubiša Bačić i Nada Blam davali glasove likovima iz crtanog filma "Nindža kornjače", pokazujući ozbiljnost i profesionalizam u dečjem programu osamdesetih i devedesetih.
Hale Beri je gostujući u podkastu "Seks sa Emili" kod voditeljke Emili Mors, iskreno pričala o intimnim odnosima, ženskom zadovoljstvu i promeni stava koju je stekla sa godinama.
Mnogi se za uklanjanje korova oslanjaju na sol, sirće ili hemijske preparate, ali iskusni baštovani tvrde da postoji jednostavniji način kao što su papirne novine.
Mnogi korisnici Androida otkriju pametno otključavanje tek kasnije, ali ova opcija može znatno olakšati svakodnevno korišćenje telefona, posebno kod kuće, bez stalnog unošenja PIN koda.
Poznata šminkerka Nina Soriano ističe da obrve imaju ključnu ulogu u načinu na koji naše lice deluje, pravi oblik može u potpunosti promeniti celokupan utisak.
Da li je pravo vreme za nadogradnju na S26 Ultra, je dilema koju ljubitelji Samsunga sada imaju. Samsung Galaxy S26 Ultra nesumnjivo jeste unapređen, ali ostaje pitanje koliko su te novine vama lično bitne.
Bivši zadrugar Marko Miljković poklonio je svojoj supruzi Luni Đogani putovanje na Maldive povodom 30. rođendana, a ona je snimkom sa odmora nasmejala sve.
Nekadašnji direktor "Granda", Saša Popović 1. marta prošle godine je izgubio bitku sa bolešću, a njegova porodica objavila je čitulju povodom godišnjice smrti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar