OPŠTA PANIKA U PENTAGONU! Tajni dokumenti CURE na sve strane, Vašington SUMNJA i u svoje SAVEZNIKE - KAKO SU RUSI OVO USPELI?!
Podeli vest
Curenje poverljivih američkih dokumenata o Ukrajini izazvalo je paniku u rukovodstvu Pentagona, piše list „Vašington post“, pozivajući se na izvore.
Prema rečima „dvojice američkih zvaničnika“ koje citira list u petak je rukovodstvo agencije „ograničilo protok obaveštajnih podataka“ kao odgovor na curenje dokumenata.
Rusija će aktivno voditi uravnoteženu multivektorsku spoljnu politiku, saopštio je ruski predsednik Vladimir Putin na ceremoniji uručenja akreditiva ambasadora 17 zemalja.
05.04.2023
15:28
Istovremeno, kako je primetio neimenovani američki zvaničnik, ograničenje je bilo izuzetno strogo, što ukazuje na „visok nivo panike“ među rukovodstvom Pentagona.
Kako napominje list, jedan od predstavnika evropskih obaveštajnih službi takođe je izrazio zabrinutost, jer bi Vašington mogao da smanji pristup saveznicima svojim budućim obaveštajnim izveštajima, što bi moglo da ih u potpunosti ostavi u mraku.
Pri tome, mnogi od objavljenih tajnih dokumenata nose oznaku NOFORN, što znači da je zabranjena njihova predaja stranim državljanima.
Ali postoji izuzetak od ovog pravila, prema kojem informacije ovog nivoa i dalje mogu da dobijaju predstavnici bliskih saveznika Sjedinjenih Američkih Država – zemalja-članica zajednice „Petoro očiju“: Australija, Velika Britanija, Kanada i Novi Zeland.
Mnogi američki zvaničnici i njihovi strani partneri su, prema pisanju lista, bili zapanjeni, a u nekim slučajevima i ljuti zbog mnoštva detalja da Vašington špijunira svoje „prijatelje i neprijatelje“, o čemu svedoče podaci koji su se pojavili na internetu.
List „Njujork tajms“ je ranije objavio da su na društvene mreže procurili poverljivi materijali u kojima se opisuje stanje ukrajinske armije i planovi SAD i NATO-a za jačanje Oružanih snaga Ukrajine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Radojica
pre 2 godine
Procitati ceo tekst u Washington Postu,pa i deo u kome se kaze koliko je duboko CIA usla u Rusko Ministarstvo odbrane i u GRU.
Ukrajina se pretvorila u dosadnu prepreku u igri Donalda Trampa sa Rusijom i Kinom, ocenio je profesor fakulteta vojnih studija londonskog Kraljevskog koledža Majkl Klark.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da administracija američkog predsednika Donalda Trampa insistira da se sukob između Rusije i Ukrajine okonča najkasnije do juna, prenosi Fajnenšel tajms.
Lideri u Damasku, Karakasu, a sada i u Teheranu, redom su se suočili sa činjenicom da ruska podrška ima svoje jasne granice, piše Politiko, analizirajući reakciju Moskve nakon ubistva iranskog vrhovnog vođe ajatolaha Alija Hamneija u američko-izraelskim napadima na Teheran.
Rusija će aktivno voditi uravnoteženu multivektorsku spoljnu politiku, saopštio je ruski predsednik Vladimir Putin na ceremoniji uručenja akreditiva ambasadora 17 zemalja.
Docent Nemanja Radonjić, kandidat plenuma Filozofskog fakulteta za takozvanu studentsku listu, bio je vođa puta blokaderske vesele družine koja je nedavno išla u Berlin i tamo pljuvala Srbiju, saznaje Informer.
Evakuisani Srbi iz ratnog područja u Izraelu stigli su noćas u Beograd! Žene sa bebama, stari, čitave porodice, nisu mogli da sakriju osećaj sreće kada su dotakli tlo srpske prestonice.
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković najoštrije je danas osudio, kako je rekao, konstantne napade i izlive mržnje prema predsedniku Republike Srbije Aleksandru Vučiću.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Članovi nekadašnjeg Crvenog tima iz Exatlona, istetovirali su istu tetovažu srca koja će ih zauvek podsećati na takmičenje i neraskidivo prijateljstvo.
Pevačica Nadežda Biljić specijalno za Jovana Radulovića Jodžira, na Exatlon žurci, otpevala je pesmu "Živi svoj život sine" i "naterala" mu suze na oči.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Svetski dan borbe protiv gojaznosti obeležava se danas, 4. marta sa ciljem podizanja svesti javnosti o rasprostranjenosti gojaznosti, boljeg razumevanja uzroka i posledica i pozivanja na akciju svih sektora koji mogu da doprinesu rešavanju ovog javnozdravstvenog problema.
Direktor JUTE Aleksandar Seničić izjavio je danas da je prvi let sa putnicima iz Dubaija ka Beogradu, nakon obustave letova zbog sukoba na Bliskom istoku, dao nadu da će se situacija polako smirivati, ali je istakao da turisti u narednom periodu svakako treba da izbegavaju te destinacije.
Ambasada Republike Srbije u Nikoziji na Kipru izdala je zvanično saopštenje u kojem savetuje građanima Srbije da u narednom periodu odlože sva putovanja u tu zemlju koja nisu apsolutno neophodna.
Policija Novog Pazara uhapsila je Adema K. (26) iz Sjenice zbog sumnje da je izazivanjem saobraćajne nesreće, u kojoj su poginule Edisa K.(44) i njena ćerka L.K. (12), izvršio krivično delo teška dela protiv bezbednosti javnog saobraćaja.
Muž nastradale Edise i otac nastradale devojčice u Sjenici, nalazi se pored sina na odeljenju Instituta za majku i dete u Beogradu, odakle je poslao emotivne poruke.
Anabel Skofild, supermodel i glumica koja je svetsku slavu stekla ulogom u kultnoj seriji "Dalas", preminula je u 62. godini nakon teške borbe sa rakom mozga.
Pakovanje kofera često se pretvori u borbu sa manjkom prostora i neredom. Ipak, jednostavan trik sa plastičnim kesama može vam pomoći da sve složite uredno i bez stresa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar