Na ukrajinskim telegram kanalima pojavio se snimak koji prikazuje izvlačenje ukrajinskih vojnika s prvog sprata višespratnice u Bahmutu u koju su prodrli ruski vojnici.
Iako je šef Vagnera Jevgenij Prigožin najavio da će sutra, 10. maja, Vagner napustiti Bahmut i predati tu liniju fronta ruskim jedinicima i čečenskim dobrovoljcima, u tom gradu traju i dalje žestoki sukobi. Ukrajinska vojska se nakon meseci žestokih borbi povukla u zapadne delove grada gde traju borbe za svaku zgradu, što pokazuje i najnoviji snimak ukrajinskog drona.
U trenutku izvlačenja, Rusi su okupirali drugi i treći sprat zgrade, dok se Ukrajinci, uz podršku saboraca, izvlače s prvog sprata i prelaze u susedne zgrade.
Bahmut je postao poprište najveće bitke u ovom ratu, a u tom gradu svaki dan ginu stotine vojnika.
Prigožin se prošle nedelje, snimajući se pored tela Vagnerovaca, požalio kako od ruske komande ne dobija dovoljno municije i najavio povlačenje Vagnera od 10. maja. Iako je kasnije na svom kanalu preneo da je municija počela da stiže nema još informacija da je odustao od najavljenog povlačenja.
Western #Bakhmut: #AFU fighters cover with fire the retreat of a squad that was blocked on the first floor of an apartment building on Levanevskogo Street. The #Wagnerians are on the second and third floors of the same building. pic.twitter.com/4H77GxtGk4
— Aurora Borealis (@aborealis940) May 9, 2023
Šef grupe Vagner Jevgenij Prigožin rekao je da će njegove privatne snage nastaviti da se bore u ime Moskve čak i nakon što se povuku iz grada Bahmuta na istoku Ukrajine.
Sjedinjene Američke Države povući će sve preostale vojnike iz Iraka do 30. septembra, potvrdili su predsednik SAD Donald Tramp i novi irački premijer Ali el Zajdi posle sastanka u Beloj kući.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Šef grupe Vagner Jevgenij Prigožin rekao je da će njegove privatne snage nastaviti da se bore u ime Moskve čak i nakon što se povuku iz grada Bahmuta na istoku Ukrajine.
Informer je već pisao o novom talasu otvorenog ustaštva i nezapamćene mržnje prema srpskom narodu koji je preplavio ulice Knina, a sada se pojavio i jeziv snimak šta se sve u tom gradu dešavalo 5. avgusta ove godine.
Ekonomista i čuveni profesor sa Fakulteta političkih nauka (FPN) u Beogradu Dušan Pavlović razbucao je blokadere, opoziciju i tajkunske medije i raskrinkao sve njihove laži o stanju srpske ekonomije, otkrivši istinu o javnom dugu naše zemlje, privredi, inflaciji, ali i rizicima od potencijalnog bankrota.
Nastavak konstitutivne sednice skupštine privremenih prištinskih institucija zakazan je za sutra, i pored toga što rok za konstituisanje skupštine ističe u ponoć.
Mesecima unazad blokaderi i njihovi portali ubeđuju javnost kako se država navodno "zadužuje" da bi delila jednokratnu pomoć građanima pred izbore, a sada ih je demantovao i sam ekonomista prof. dr Dušan Pavlović usred emisije.
Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević izjavio je danas da će predstavnici te stranke uskoro tražiti od doskorašnjih partnera iz vladajuće većine potpise podrške za interpelaciju o radu šefa diplomatije Ervina Ibahimovića, ističući da Ibrahimović nije mogao da donese odluku o slanju predstavnika Crne Gore na obeležavanje godišnjice hrvatske vojno-policijske akcije "Oluja" bez saglasnosti premijera Milojka Spajića.
Muškarci iz celog sveta maštaju o Srpkinjama zbog lepote i specifičnog karaktera, što potvrđuje činjenica da je jedan strani portal podelio savete na temu "kako smuvati Srpkinju"!
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas praznuju Svetu velikomučenicu Paraskevu Rimljanku, poznatiju kao Trnova Petka, dan kojim se završava letnji ciklus ženskih praznika.
U beogradskom naselju Rakovica, u Ulici Stojana Jankovića, oko 3 sata ujutru odjeknula je snažna eksplozija koja je iz sna podigla i uznemirila čitav komšiluk.
Hapšenje srpskog državljanina P.I. (42) koji je na auto-putu u Crnoj Gori vozio 171 kilometar na sat, iako je ograničenje 100, samo je poslednji u nizu slučajeva bahate vožnje zbog kojih su vozači iz Srbije koji su u poslednje vreme završavali sa lisicama na rukama ili dobijali drastične kazne.
Mladić u zatvoru Bilice u Hrvatskoj prijavio je da je više puta silovan, a slučaj je uzburkao javnost zbog sumnji na zataškavanje. Počinilac je navodno višestruki povratnik, poznat po sličnim zločinima, uključujući i napad na drugog zatvorenika pre deset godina.
Županijski sud u Hrvatskoj osudio je fizioterapeuta (25) na 9 godina zatvora jer je svoju maloletnu devojku (17) tokom višemesečne veze silovao, brutalno tukao, kljukao kokainom i pretio joj da će joj pištoljem pobiti celu porodicu.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Peglanje tokom letnjih vrućina mnogima je poslednja stvar koju žele da rade. Srećom, postoji jednostavan trik koji može pomoći da odeća izgleda urednije bez uključivanja pegle i dodatnog zagrevanja prostorije.
Tokom vrelih letnjih dana retko ko želi da provodi vreme pored uključene rerne. Zato su deserti koji se pripremaju bez pečenja sve popularniji, a među njima se posebno izdvaja ovaj jednostavan ledeni kolač.
Gubitak telefona danas nije samo neprijatnost zbog samog uređaja. Na njemu se često nalaze privatne poruke, pristup društvenim mrežama, bankarskim aplikacijama i brojne druge osetljive informacije. Zato je važno reagovati brzo i zaštititi svoje naloge.
Zaboravite na zahtevne poze, "ležeći policajac" sve češće se pominje kao jednostavna opcija koja privlači pažnju zbog udobnosti i opuštenog pristupa intimnosti.
Policija je podnela krivičnu prijavu protiv Isidore Mijanović, supruge glumca Sergeja Trifunovića, nakon što je u njenoj kesi pronađen sako koji nije platila, saznaje Informer.
Kompozitor Milutin Popović Zahar otvoreno je govorio o karijeri Aleksandre Prijović, njenom odnosu sa Lepom Brenom, ali i o izdaji koju je, kako tvrdi, doživeo od jedne od najvećih jugoslovenskih zvezda.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.